Nederlandse teams laten kansen Titels Smit, Bertens Oranje sluit af met zege 241 sport WIELRENNEN Rabo maakt het klassementsleider Tony Martin niet moeilijk genoeg, Skil mist sprintzege in vierde etappe Het verschil tussen uassememsieiderTony Rudisha loopt record 800 meter uit boeken Loeb weer de snelste in Rally van Duitsland Vos wint wereldbeker Goss sprint naar zege, Hoogerland rijdt lek Anne Eversdijk derde op glibberig parkoers 40 Martin en nummer twee Koos Moerenhout bedraagt tien seconden. maandag 23 augustus 2010 BERLIJN De Keniaanse atleet David Rudisha heeft gisteren in Berlijn het wereld record op de 8oo meter verbeterd. De 2i-jarige voormalig wereldkam pioen bij de junioren kwam tot een tijd van 1.41,09 en dook daar mee 0,02 seconde onder de oude toptijd van de Deen Wilson Kipke- ter. Dat wereldrecord stond al der tien jaar in de boeken. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Caster Semenya, de om streden (door speculaties over haar geslacht) wereldkampioene uit Zuid-Afrika. TRIER Sebastien Loeb heeft voor de acht ste keer op rij de Rally van Duits land op zijn naam geschreven. De Fransman was met zijn Citroen C4 51,3 seconden sneller dan de Span jaard Dani Sordo. Sebastien Ogier, landgenoot van Loeb, eindigde als derde. Voor Loeb was het de vijfde zege van het seizoen en zijn 59e in totaal. Hij vergrootte zijn voor sprong in het WK-klassement Loeb heeft nu 191 punten. Ogier, zijn naaste belager, heeft 58 punten minder. PLOUAY Marianne Vos heeft zich verzekerd van de eindzege van de wereldbe ker. De Nederlandse wielrenster eindigde in de Grote Prijs van Plouay als tweede, achter de Britse winnares Emma Pooley. Die klasse ring was voldoende om het WB-klassement te winnen. Pooley soleerde in de Noord-Fran se stad naar de overwinning. Vos won ruim een minuut later de spurt van een achtervolgende groep van drie. Emma Johansson uit Zweden werd derde. PLOUAY De Australiër Matthew Goss heeft de GP Ouest France Plouay gewon nen. De coureur van Columbia klopte in de massasprint de Ameri kaan Tyler Farrar en de Fransman Yoan Offredo. De wedstrijd is on derdeel van de ProTour. lohnny Hoogerland uit Yerseke kreeg vijf kilometer voor de finish een lekke band. „Ik baal behoorlijk. Ik had hier graag een goede uitslag gereden", reageerde Hoogerland. Over een plaats in de WK-ploeg heeft hij nog geen duidelijkheid ge kregen. NUENEN De uit Kapelle afkomstige wielren ster Anne Eversdijk is gisteren der de geworden in de Ronde van Nue- nen. In de regenachtige koers schoof ze goed mee naar voren, met een podiumplaats als belo ning. Zaterdag deed een aantal Zeeuwse vrouwen ook mee in een omloop in het Belgische Klinge. Baukje Doedée uit Driewegen finishte daar als achttiende, Birgit Lavrijs- sen uit Kapelle werd 23e en Anne Eversdijk veertigste. Amstelveen - Een springplank naar het internationale tennis beet het NK te zijn. Bij absentie van de Nederlandse toppers mogen jonge talenten zich in de kijker spelen. Bij de vrouwen doet dat scenario al jaren opgeld. In het afgelopen decennium veroverden Michaëlla Krajicek, Michelle Gerards, Renée Reinhard (twee keer), Marlot Med- dens en Richel Hogenkamp de na tionale titel. Bij de mannen gebeur de dat niet één keer, zij het dat Igor Sijsling in 2007 slechts één dag na zijn twintigste verjaardag toesloeg. Zowel bij de vrouwen als mannen werd de traditie afgelopen week einde geen geweld aan gedaan. Ki- ki Bertens, pas negentien jaar, los te Hogenkamp als kampioene af. Jasper Smit, inmiddels al 29 jaar, te kende voor zijn vierde triomftocht én derde eindzege op rij. Voor Bertens, die zaterdag Olga Ka- lyuzhnaya versloeg (6-3 6-3), ligt er normaliter nog een carrière in het verschiet. De Zuid-Hollandse wil internationaal aan de weg tim meren en is de laatste tijd op dreef. Ze steeg vorige week naar plek 311, haar hoogste positie op de wereldranglijst tot nu toe. Smit koestert die ambitie niet meer. Zijn loopbaan is, zoals hij het zelf na zijn zwaarbevochten overwinning op Boy Westerhof (2-6 6-7 7-6 6-4 7-6) verwoordde, 'voorbij'. Althans, als het buiten landse toernooien betreft. TOKIO - De Nederlandse volleybal- sters hebben de World Grand Prix afgesloten met een overwinning. In Tokio versloeg het team van bondscoach Avital Selinger Japan in een spannende wedstrijd met 3-2 (25-19 22-25 38-36 16-25 15-11). Oranje had al geen zicht meer op het bereiken van de finaleronde van de World Grand Prix. Daar voor was een plek bij de eerste zes in de eindstand nodig. Nederland eindigde als zevende. De finale- week is van 25 tot en met 29 augus tus in het Chinese Ningbo. Selinger speelde in dezelfde ba sisopstelling als zaterdag tegen Do minicaanse Republiek (3-0), met Francien Huurman, Chaïne Stae- lens, Maret Grothues, Caroline Wensink, Manon Flier, Laura Dij- kema en libero Janneke van Tie nen. Ook Quinta Steenbergen (eer- ste en derde set), Alice Blom (vier de set) en Nicole Koolhaas (derde, vierde en vijfde set) kregen speel tijd. Caroline Wensink maakte voor 7000 toeschouwers twintig punten, Manon Flier achttien. Nederland, dat de Grand Prix in 2007 won, gaat zich nu voorberei den op het WK in Japan. Dat toer nooi begint eind oktober. Selinger: „Beide teams hebben ge weldig gespeeld, vooral verdedi gend. We zijn knap overeind geble ven tegen deze tegenstander. Het is teleurstellend dat we het finale- toernooi niet hebben gehaald. We zullen ons spel de komende we ken moeten verbeteren om op het WK goed mee te doen." De Australische wielrenner Jack Bobridge (midden) geeft het tempo aan in de kopgroep. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26