wm 21 22 en 23 32 TOPKLASSE Zeeuws-Vlaamse club opent tegen Sparta Nijkerk met degelijk duel (o-o) Pim Bouwman maakt debuut in eredivisie Mathijs Hage scoort twee keer in topklasse Niki Terpstra verkast naar Quick-Step wr Gevaar komt bij PSV van alle kanten Maandag 23 augustus 2010 Schwarzman wint eindelijk eens toernooi in Goes Tip? sport@pzc.nl Hoek viert gelijkspel als zege door Frits Bakker NIJKERK - Het moment flitste bijna gelijk na afloop door het hoofd van Gaby Demanet. „Die keeper had al na een half uur rood moe ten krijgen en dan wordt het een andere wedstrijd", vond de trainer van Hoek, die zich niettemin wel kon verenigen met het gelijkspel bij Sparta Nijkerk (o-o). Daar wa ren ook zijn spelers het over eens. Ze vierden de o-o als een overwin ning. Het kon eigenlijk allebei de kanten uit. Nick de Jong had voor Hoek ver na de rust de o-i op zijn schoen toen de ingevallen spits plotseling alleen voor de goal kwam. „Ik besloot om te schieten, maar had beter de keeper om speeld", bedacht hij. Sparta Nij kerk kreeg ook een paar reële kan sen om de winst te grijpen. Het meest hachelijke moment voor de goal van Jörg van Nieuwenhuij- zen, die een feilloze wedstrijd keepte, was de vrije trap vijf minu ten na de rust van Niels Buijten- huijs op de paal en het schot uit de rebound van Dwight Eind op de bovenkant lat. Het_debuut van Hoek in de top klasse was meer degelijk dan spec taculair, weliswaar met een aanval lend strijdplan, maar te weinig ge dragen door creatieve spelers die de openingen konden wijzen. Stijn Mahieu, die geblesseerd aan de enkel op de bank bleef, werd in dat opzicht node gemist. Ferry Alf- ons moest met zijn rushes te veel ruimte bestrijden en John Schot had in Iwan Axwijk een bewaker die de meeste duels won. Twee vleugelspitsen, Mille Mendes en Hoessein Bouzambou, wissel den af en toe van plaats en moes ten in het systeem terugplooien naar het middenveld als de tegen stander aanviel. Josimar Pattinama was daardoor een eenzame spits'. Nick de Jong werd na ruim een uur ook in de spits gestuurd, toen Hoek de greep op het middenveld dreigde kwijt te raken en Dema net zijn vleugels opofferde. Bij Sparta Nijkerk speelde Niels Buijtenhuis zich achter de spitsen steeds meer in de kijker als de bes te man op het veld. Met zijn prach tige traptechniek stelde hij Jörg van Nieuwenhuijsen een paar keer op de proef Verder waren de twee sterke spitsen, Albert van Nijhuis en Maurice van der Wilt, wel drei gend, maar ze kregen van Jos van Nieuwstadt en Giovanni Siereveld geen kans om door te breken. Nick de Jong, die sneller hersteld is dan verwacht van zijn liesblessure, dook in de slotfase een paar keer goed in de ruimte en was dicht bij de winnende goal. „Ik ben met de ze score ook tevreden", zei de spits, „omdat Sparta Nijkerk vorig jaar toch heel lang voor de titel meedeed en nu ook in de top kan eindigen." John Schot, Gaby Demanet (om dat hij protesteerde tegen de kaart) en Ferry Alfons liepen in de turbulente slotfase nog tegen gele kaarten aan in een verder sportie ve wedstrijd. „Ik vond de scheids rechter net iets te veel vóór de thuisclub fluiten", zei Demanet, die dat overigens niet als een ex cuus aanvoerde. „Ik heb een dege lijk Hoek gezien, dat goed kon om schakelen van systeem op het mo ment dat de wedstrijd er om vroeg. Daar hebben we in de voor bereiding veel op getraind en het werpt nu zijn vruchten af." Hoek had zich, zo vond de trainer, in snelheid en tempo niet laten verrassen door de tegenstander. „We hebben goed meegespeeld en in het eerste halfuur zelfs gedomi neerd. Met zo'n start kun je thuis komen." SPARTA NIJKERK 1H0EK Onland Van Nieuwenhuijzen De Goede Hellebaut J. van Rooijen Van Nieuwstadt Eind Siereveld M. van Rooijen Koné Axwijk Landuyt Buijtenhuis Alfons-^ Elkaddouri 90+3. Clappaert 5 59. Van der Vegte Schot Frederiksen Mendes 78. Hamstra 70. De Loof Van der Wilt Pattinama Van Nijhuis Bouzambou 64. De jong Kaarten Onland (Sparta Nijkerk), Schot, trainer Demanet en Alfons (Hoek) Scheidsrechter Van Beek, Zeewolde Aantal toeschouwers 1200 MMimi jii jTonrure HEERENVEEN Voetballer Pim Bouwman uit Mid delburg heeft zaterdagavond zijn debuut gemaakt in de eredivisie. De negentienjarige middenvelder van NAC Breda viel in de 72e mi nuut van het duel met SC Heeren veen in voor Tyrone Loran. Zijn club keek op dat moment tegen een 2-1-achterstand aan en verloor uiteindelijk met 3-1. NAC Breda heeft na drie duels nul punten. Bouwman speelt al sinds zijn tien de bij NAC Breda. Daarvoor kwam hij uit voor het Souburgse RCS. BREDA Mathijs Hage heeft een flitsende en tree gemaakt in de topklasse van het zondagvoetbal. De uit Zierik- zee afkomstige speler van Baronie nam gisteren de eerste twee goals voor zijn rekening tegen JVC Cuijk. De eerste maakte hij op aangeven van de andere Zeeuw in Bredase dienst - Frits Paap uit Serooskerke - en de tweede was een sublieme vrije trap in de kruising. Baronie won het duel uiteindelijk met 4-1 en mag zich de eerste koploper in de zondag-topklasse noemen. mtsimmma Doelpuntenmaker Mathijs Hage (links) bedankt aangever Frits Paap. RIJSWIJK Niki Terpstra fietst volgend jaar voor het Belgische Quick-Step. De Nederlands kampioen rijdt nu nog voor het Duitse Milram maar de toekomst van die ploeg is door het wegvallen van de hoofdsponsor hoogst onzeker. Terpstra (26) werd eind juni nationaal kampioen in Beek. „Niki is technisch gezien een uitstekende wielrenner die nog veel progressie kan maken. Hij wordt een belangrijke jongen voor ons in de voorjaarsklassiekers", ver klaarde teambaas Lefevere. MEEST GELEZEN Tern. Boys en Kloetinge in balans Istvan Bakx maakt 50e goal in 150e duel Rob Vergouwen: De eerste 100 jaar... STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is te bereiken op 0118-43404 -i Hoek-verdediger Giovanni Siereveld (links) houdt Maurice van der Wilt van Sparta Nijkerk van de bal. foto Orange Pictures/Ferry Toth

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23