Wennen aan ov-kaart kost geld Duo verongelukt op A17 VC Vlissingen uit de brand PZC Redders in nood Ruim helft van bevolking vreest lager pensioen en verder 14 en 15 ord ook abonnee! Hagenaar doodgeschoten tijdens zomercarnaval Regenachtig 20° Hoek viert gelijkspel als zege 21 Geslaagde editie Mosselrock MAANDAG 23 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 196 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN OPENBAAR VERVOER Reizigers betalen miljoenen euro's te veel door niet uit te checken den haag - Reizigers betalen mil joenen euro's te veel, doordat zij na een rit vergeten uit te checken met hun ov-chipkaart. Dat leren de gegevens van vervoersbedrij ven. Per rit met bus, tram of me tro schiet een reiziger er maximaal ruim drie euro bij in. Bij de NS kan dat oplopen tot bijna 20 euro. In slechts een op de tien gevallen vragen reizigers bij het vervoersbe drijf om restitutie van het te veel betaalde bedrag. Alle vervoerbedrij ven die de ov-chipkaart geheel of gedeeltelijk hebben ingevoerd, heb ben met het fenomeen te maken. Alleen al in tram, metro en bus in Amsterdam wordt per maand zo'n 100.000 keer vergeten uit te checken. In Rotterdam ging het volgens de laatst bekende cijfers uit maart om zo'n 50.000 ritten. Bij NS wordt wekelijks zo'n 6600 keer niet uitgecheckt. Bij alle vervoersbedrijven gaat het overigens om hooguit ruim twee procent van het aantal ritten dat met een ov-chipkaart wordt ge maakt. De ervaring is dat na ver loop van tijd het aantal niet uitge- checkte ritten daalt. „Reizigers moeten na jaren stempe len met een strippenkaart wennen dat ze nu ook bij het uitstappen moeten uitchecken," zegt een woordvoerder van het Gemeente lijk Vervoerbedrijf in Amsterdam. Vervoersbedrijven benadrukken dat zij geen winst maken door de extra inkomsten. „Dat hebben we de minister beloofd", zegt een woordvoerder van de NS. Hij wijst erop dat er nogal wat kosten ge maakt worden voor de reizigers die restitutie vragen. amsterdam - Ruim zes van de tien Nederlanders vrezen dat ze te weinig pensioen gaan krijgen. Maar op steun van de overheid voor de fondsen zitten niet veel mensen te wachten: 39 procent van de Nederlanders wil dat de overheid de tekorten van de pen sioenfondsen aanvult, 44 procent is hier tegen. Dat blijkt uit een peiling die Mauri ce de Hond gisteren heeft gepubli ceerd. pagina 4: pensioentop ligt onder vuur Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Weer: 16; Strips: 17; Televisie: 18, 19. Sport: 21 t/m 33; Bijlage: Zomer. Reddingsactie VC Vlissingen is uitstel van executie arnhem - Wat een feestelijke afsluiting van een warm zomerfeest had moeten worden, eindigde op de Markt in Arnhem iets na zeven uur in een drama. Tientallen mensen zagen zaterdagavond hoe een 48-jarige man uit Den Haag werd neerge schoten door een man die gericht op hem schoot tijdens Rio aan de Rijn. De Hagenaar overleed la ter in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Twee anderen, een man en een vrouw, raakten gewond. Vlak na de schietpartij hield de politie twee mannen aan, een 29-jarige man uit Duiven en een 32-jarige man uit Arnhem. Of een van twee of beiden de schutter(s) zijn kan de politie niet zeggen, aldus een woordvoerster. De politie deed bij hen direct huiszoeking. Over de toe dracht en het motief van de schietpartij kon de politie gisteren nog niets zeggen. foto Koen van Weel/ANP standdaarbuiten - Bij een onge luk op de A17 ter hoogte van Standdaarbuiten zijn gistermorgen twee mannen omgekomen. Zij lie pen op de weg toen zij door een personenwagen werden 'aangere den. Hulpverleners troffen hen kort na 05.30 uur op het wegdek aan. Eerste hulp mocht niet baten. Op de vluchtstrook troffen de agenten de auto van de slachtof fers aan. Hun identiteit was giste ren nog niet bekend. De oostelijke helft van de A17 tussen Standdaar buiten en Moerdijk was twee uur afgezet voor het verkeer. Begin deze maand kwam op de A17 bij Zevenbergen een man uit Litouwen om. Hij liep op de weg en werd geschept door een auto. vlissingen - Voetbalclub Vlissin gen heeft de eerste stappen gezet naar een wederopstanding. Vrijdag avond tijdens de algemene verga dering stonden twee sponsors op, die de club tot de winterstop via een stichting financieel willen on dersteunen. Zij verbonden daar aan wel de voorwaarde dat de be stuursleden Piet de Jong en Gieta- reacties: 402 Contant geld blijft het makkelijkst 58% 42% ram Bhondu zouden aftreden. Dat gebeurde ook tijdens de vergade ring. Een dag later speelde Vlissin gen meteen zijn eerste wedstrijd (3-3 tegen Dauwendaele). Daarbij waren alle spelers aanwezig die hadden aangegeven weg te willen. '.jT\ pagina's 28 en 29: VC Vlissingen krijgt infuus tot de winterstop Small op pagina 2 of -013 99 10 71 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1