dak voor Destine zeeland 115 flQNSOR Muziek over de cultus van Maria Magdalena 34.- Zeeuwse politie wel zorgvuldig met wapens MNÉUffZOMEWft PRAXIS PROFITEER NU NOG VAN DEZE EXTRA KORTINGEN! p*AX7s 9? Muziek Podium Zeeland maandag 23 augustus 2010 door Marcel Modde MIDDELBURG - De Politie Zeeland houdt zich aan de procedures rond in beslag genomen vuurwa pens. „We hebben het hier redelijk goed voor elkaar", reageert chef van de forensische opsporings dienst André Hendrix op de kri tiek van het Landelijk Platform Vuurwapens. Volgens het samenwerkingsver band van politie, justitie, mare chaussee en douane springt slechts een derde van de korpsen zorgvuldig om met vuurwapens, die bij een actie worden aangetrof fen. De registratie laat nog veel te wensen over, waardoor wapens 'op papier' zoek raken. Het plat form stelt tevens vast dat mogelijk duizenden vuurwapens zijn ver nietigd, zonder dat is onderzocht of ze bij misdrijven zijn gebruikt. De kans dat die fout ook in Zee land wordt gemaakt, is volgens Hendrix klein. Al kan hij wel be grijpen dat het landelijk nog niet overal even goed voor elkaar is. „Eén van de zoveel processen waar we aan,moeten voldoen, is het op richten van een regionaal bureau voor de inzameling van in beslag genomen wapens en munitie. Dat heeft Zeeland dus nog niet. Maar we hebben wél een centraal inza- melingspunt bij de forensische op sporing." Op die plek wordt het schiettuig van andere wapens ge scheiden. Hendrix ziet hier maandelijks zo'n 10 tot 15 vuurwapens binnenko men. Het resultaat van zoekacties in auto's, huizen en arrestaties. Ze worden standaard ingevoerd in een computersysteem, waarin ge keken wordt of er een verband is met een misdrijf Zijn alle onder zoeken achter de rug, dan worden de wapens verzameld en overge dragen aan het Korps Landelijke Politie Diensten voor vernietiging. De populaire band Destine gaf zaterdagavond een spetterend optreden tijdens Mosselrock. foto's Willem Mieras door Jeanette Vergouwen Het is uitzonderlijk om een ensemble dat tij dens internationale fes tivals (Musica Antiqua Brugge en Laus Polyphoniae Ant werpen) optreedt te mogen beluis teren in Veere. Graindelavoix bracht het programma La Magdal ene waarin de cultus van Maria Magdalena aan het begin van de 16de eeuw wordt bezongen. Grain delavoix probeert volledig in stijl te blijven van de middeleeuwse en renaissancemuziek Het stemge bruik is speciaal, geen belcanto stemmen, de vocalisten gaan uit van de ongepolijste natuurstem met een open toonvorming en ze maken gebruik van de eigen tim bres. Technisch werd er ongelooflijk knap en zuiver gezongen. In de po lyfone muziek draagt elke stem in dividueel bij aan het geheel. Het stemgebruik varieerde van een su- KLASSIEKE MUZIEK 1 La Magdalene met werken van Agrigola, Champion, de la Rue, De- sprez en Anoniem. Door Graindelavoix o.l.v. Björn Schmelzer. Gehoord zondag 22 augustus de Grote kerk in Veere. per technisch blank stemgeluid tot en met nasale of ruwe klanken, maar wel puur natuur. De stemmen (superius, tenor en bassus) mengden wonderlijk mooi en de speciale stemtechnieken klonken overduidelijk. Apart wa ren de versieringen die gemaakt werden in het strottenhoofd. Het programma bevat twee delen: de mis en de liederen over Maria Magdalena. Alles werd a capella vertolkt. Het interludium met het lied O waerde mont uit het Ant werps Liedboek tussen de delen van de Mis was voor mij onduide lijk. De Missa de sancta Maria Mag dalena is een wondermooi werk, met een mooie afwisseling van so li, homofone passages en meer stemmige delen. Heerlijk waren de modulaties, de versieringen en de klankkleuren die de muziek verle vendigden. De chansons werden enkele ma len vertolkfdoor een superius (met mezzotimbre). Zij bracht de liederen expressief en met een fan tastische dictie. Afwisselend en bijzonder knap was de invulling van Fortuna Des- perata (Agricola) met de sopraan solo, het vocaal kwartet en de tut ti. Dat dit Belgische ensemble de pres tigieuze Caeciliaprijs voor de cd La Magdalene won, zal niemand, na het horen van dit programma, ver wonderen. KUK-LAMINAAT 4 dessins. Dikte 7 mm. 129,2 x 19,2 cm. Per pak 10 stuks f\f\ (ca. 2,48 m2) VU Garantie 15 jaar. Per m2 M WANDTEGEL SOFTLINE Wit. 25 x 40 cm Per pak 1m2. Per m2 HISTOR MONOOEK LATEX Wit, Ral 9001 of Ral 9010. Voor muren en plafonds. Dekt in 1 keer. 10 liter2,5 liter gratis extra inhoud. Per liter 2.72 64«

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15