Biggekerkse solex-race 121 zeeland Oogststoet in Oudelande Strandwachten worden opgeleid tot lifeguards Terneuzen keert zich tegen meer windmolens w Vlissinger opgepakt na lastig vallen meisje Reddingboot rukt uit voor jetski en scooter Zeeuwen volbrengen monsterwandeltocht Draaiorgelexpo trekt een massa publiek Vrouw (19) uit Sluis overleden na ongeluk Vlissingse tieners van inbraak verdacht BONTE PARADE VAN LUDIEKE RIJDERS De solex-race in Biggekerke zinderde zaterdag van het spekta kel. Maar de lol zat 'm vooral in de bonte parade van ludieke rijders die met aanstekelijk plezier hun rondjes tuften. maandag 23 augustus 2010 RENESSE In de nacht van zaterdag op zondag is in Renesse een 27-jarige Vlissin ger aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 17-jarig meisje uit Spij- kenisse onzedelijk te hebben be tast. Dat zou zijn gebeurd in een horeca gelegenheid. Toen het meisje hier iets van zei, zou hij haar in het ge zicht hebben geslagen. BROUWERSHAVEN De reddingboot van Ouddorp is za terdagavond uitgerukt voor een jetski en een waterscooter. Die wa ren aan de buitenzijde bij Brou- wersdam in de problemen geko men. De jetski werd aan boord ge hesen en de waterscooter op sleep touw genomen. Beide vaartuigen zijn afgeleverd bij de werkhaven van Brouwershaven. STELLENDAM Van de 390 deelnemers aan de Om loop van Goeree-Overflakkee zijn er 83 uitgevallen. De meeste deelne mers aan de monsterwandeltocht waren sneller binnen dan vorig jaar. Van de 20 Zeeuwen hebben er 17 de honderd kilometer uitgelo pen. De meeste uitvallers waren in Stellendam, rond middernacht. In de vroege ochtend viel de tweede slag bij Ouddorp. door Rob Paardekam oudelande - Het leek zaterdag wel een beetje carnaval in Oudelande. Een vrolijke stoet, met veel fraaie wagens, trok door de straten van het Borselse dorpje. De optocht was het hoogtepunt van het oogst feest dat al voor de zevende keer werd gehouden. Eén keer in de twee jaar is in Oudelande te zien wat de land- en tuinbouw allemaal te bieden heeft. „Elk jaar is bijna niet te doen", vertelt secretaris Petra de Reijger van het organisatiecomité. „Het kost namelijk heel veel tijd om zo'n evenement op poten te zetten." Het thema van de optocht was Beesjes in de boagerd, dus liepen veel rupsen, bijtjes en andere dier tjes mee. De wagens waren rijke lijk versierd met groenten en fruit. Ondanks de concurrentie (de mos seldag in Yerseke én het draaiorgel festival in Goes) was het druk. Tra ditioneel komen niet alleen de dorpsbewoners zelf op het oogst feest af, maar ook veel andere men sen uit de Zak en zelfs daarbuiten. Er was zaterdag nog veel meer te beleven dan enkel de optocht. Zo was er een boerenkoopdag en kon den streekproducten worden ge proefd. Er waren optredens en at tracties voor de jeugd Kijk voor een video van de op- tocht op www.pzc.nl/video. GOES De draaiorgelexpositie in de Grote Kerk in Goes heeft afgelopen week achtduizend mensen getrokken. Vooral zaterdag was het druk. Orga nisator Jan Valkier wil over enkele jaren opnieuw zoiets organiseren. Op straat lieten twaalf orgels hun deuntjes horen. Twee orgels ont braken. Die zakten 's ochtends in de Vlaketunnel door hun as. KNOKKE-HEIST Een 19-jarige vrouw uit Sluis die donderdagavond bij een verkeers ongeval in Knokke-Heist zwaar ge wond raakte, is aan haar verwon dingen overleden. Met een 24-jari- ge kennis had ze het vuurwerkfesti val bezocht, toen de quad waarop ze naar huis reden op een kerende auto botste. Die werd bestuurd door een 28-jarige Nederlander. KAMPERLAND De politie heeft aan de Banjaard Boulevard in Kamperland twee jon gens van 15 en 16 jaar oud uit Vlis- singen opgepakt. Ze worden ver dacht van een inbraak in een va kantiewoning aan het Veersegat. Uit de woning werden spullen en geld weggenomen. Wat en hoeveel wil de politie niet kwijt. De jon gens zijn vrijdagmiddag in de kraag gevat. door Henk Postma BIGGEKERKE - 't Is dat de wedstrijd rijders van Racing team De Snelle Slak zo sportief waren om de jury te corrigeren, anders had Jeroen Koole uit het verre Ovezande met lege handen gestaan en was de ver keerde coureur met zijn derde prijs naar huis gegaan. Drie uur lang scheurden zaterdag 117 kleurrijk, en veelal carnavalesk uitgedoste solex-rijders door Bigge kerke. Daartussen ook tien wed strijdrijders. Hun races hadden zo'n spectaculair verloop dat uit eindelijk zelfs de jury het spoor bijster raakte. Koplopers die met snelheden van meer dan zestig, zelfs zeventig kilo meter per uur door de scherpe bochten scheurden, werden door materiaalpech ver naar achteren ge worpen. Coureurs die zich met sputterend motortje moeizaam op gang trapten, excelleerden uitein delijk met adembenemende in haalraces. Sommige motortjes waren zo ste vig opgevoerd dat ze al voor de fi nish aan barrels waren gereden. En als de berijder dan, buiten het zicht van de wedstrijdleiding, van solex wisselt... „Ia, dan kan je het niet oneerlijk noemen wanneer de jury de fout in gaat. Dan noem ik dat een verschrijving", vergoeilijk- te omroeper Leo Francke Trouwens, over de winnaar be stond geen twijfel. Marcel Dekker uit Oostkapelle bleek, over twee manches genomen, het rapst. Len Minderhoud uit Aagtekerke stoom de uiteindelijk, nadat de jury wat correctiewerk had verricht, van de derde naar de tweede plek. De rijen toeschouwers, die achter de dranghekken hadden postgevat, vermaakten zich vooral met de bonte parade van ludieke solex-rij ders die met aanstekelijk plezier hun rondjes tuften. De één in cadeauverpakking, de ander vermomd als een fles 'zui ver Zeeuws water'. En dan had je de Bavaria-babes, de clowns, de strip- en sprookjesfiguren. Kaas meisjes, boeren en buitenlui. Menig heer greep de parade aan om zich als dame in het verkeer te bege ven, temidden van clowns en sprookjesfiguren. foto Lex de Meester Het blauw op straat bleef zaterdag in Biggekerke beperkt tot enkele wulps geüniformeerde politie-agentes. Zoals trompettist ]os Lampert uit Koudekerke. Hoe zijn solex ook trilde, hij bleef in z'n rol als he raut, en reed z'n manches tot het eind toe uit, zij het met niet ge heel ongeschonden lippen. Maar de drie gebroeders Rotte sta len uiteindelijk de show. Uitgedost als struise dames, rondde dit trio uit Meliskerke het parcours op een zelfgebouwde 'triple-solex'. „Want door Melita Lanting RENESSE - Ruim veertig strand wachten, onder meer afkomstig uit Walcheren, deden zondagoch tend examen op het strand bij Renesse. Onder hen 17 beginners. Die slaagden allemaal. De anderen deden een vervolgopleiding. Van hen werden er vijf te licht bevon den. De strandwachten werken voor de Stichting Strandexploitatie Wal cheren, de strandreddingsbrigade Westenschouwen en De Banjaard. Ze moeten aan flink wat hoge ei sen voldoen. Zo werden ze getest op conditie, zwemvermogen, basis vaardigheden bij reddingsactivitei ten en zelfstandig handelen. De ge vorderden werden ook getest op leidinggevende kwaliteiten. Het theoretisch examen bestond uit kennis van de kust, de gevaren van de zee en kennis over de orga nisatie. Maar op het strand ging het gisteren vooral om de praktijk. Hoe til je een slachtoffer dat nek letsel heeft op een brancard? Hoe vorm je een linie om drenkelingen op te sporen? En hoe red je ie mand uit zee? De strandwachten krijgen binnenkort een moeilijke naam. Dan gaan ze lifeguards he ten. foto's op www.pzc.nl/schou- ■M- wen-Duiveland foto Lex de Meester het leek ons wat saai om apart van elkaar onze rondjes te rijden", grijnsde broer Michiel van onder z'n travestie-pruik. „Dus zetten we een solex in elkaar waar me met z'n drieën tegelijk op kunnen. Daar bleken ook drie motortjes voor nodig. Anders komen we niet vooruit. We wegen samen meer dan driehonderd kilo. Dat trekt één zo'n motortje niet." TERNEUZEN - Op het grondgebied van de gemeente Terneuzen zijn nu wel genoeg windmolens gereali seerd. Nu is het de beurt aan ande re gemeenten om windturbines binnen hun grenzen te halen. Een brief met woorden van die strekking sturen burgemeester en wethouders van Terneuzen naar de minister van VROM en naar het provinciebestuur. Eerder nam de Terneuzense ge meenteraad stelling tegen meer windmolens. Dat gebeurde op ini tiatief van de PvdA. VROM wil dat er in Zeeland bin nen tien jaar 125 grote windmo lens worden bijgebouwd. Beestjes in de Boomgaard. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12