spannende strijd buitenlandI 9 verhit de gemoederen Scbipp" Militairen vast om omstreden foto's VREDESOVERLEG Succes kan Obama helpen fê €29.918,- 20.860,- €18.631,- €25.813,- zaterdag 21 augustus 2010 MMMHH dorp Panmunjom liep, zei de woord voerder van het VN-commando in Zuid-Korea. Han is lid van een her enigingsbeweging. Hij wordt aange klaagd op grond van de anticommu- omdat de door hen gekozen Rudd zo maar aan de kant werd gezet. Sommigen denken dat zij de cam pagne van Gillard pogen te sabote ren. Deze week verscheen boven dien de debuutroman van de doch ter van Rudd, Jessica, over een fic tieve Australische premier die aan de kant wordt gezet door een vrou welijke ondergeschikte. De auteur legde uit dat ze het boek al in de cember had afgerond en dat alle overeenkomsten met de werkelijk heid op toeval berusten. De grootste strategische zwakte in nistische veiligheidswet, die onge oorloofde contacten met Noord-Ko- rea strafbaar stelt. Hem hangt zeven jaar gevangenisstraf boven het hoofd. foto Lee Jin-man/AP de campagne van Gillard en haar Labor-partij is dat er gefaald is om de verandering van leiderschap goed uit te leggen, meent politico loog Norman Abjorensen. De par tij kwam in 2007 aan de macht na elf jaar in de oppositie. De belofte om vervuilers aan te pakken - een van de belangrijkste van de cam pagne in 2007 - werd aan de kant geschoven en dat veroorzaakte ver volgens een leiderschapscrisis. Analisten denken wel dat Labor vandaag de meerderheid van de stemmen zal krijgen, zij het nipt. Israël en Palestijnen praten weer door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Israëliërs en Palestijnen hervatten op 2 september in Was hington hun directe vredesoverleg. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Hillary Clinton, heeft dat gisteravond bekendge maakt. Een jaar lang hebben de Amerika nen hard moeten werken om zo ver te komen. Alleen al daaruit blijkt hoe moeilijk het zal zijn suc ces te boeken. Resultaat binnen een jaar - de termijn die de par tijen noemen - lijkt uitgesloten. Sinds het Oslo-vredesproces verlo pen de contacten tussen Israël en de Palestijnen met horten en sto ten. De 'doorbraak' van gisteren is een terugkeer naar het proces dat in december 2008 plotseling werd afgebroken door de Israëlische in vasie in Gaza. De onderhandelingen beginnen nu onder veel ongunstiger omstan digheden. In 2008 regeerde in Is raël een centrumkabinet onder lei ding van premier Ehud Olmert. Ol- mert was veel meer concessiebe- reid dan Benjamin Netanyahu. Als we de Israëlische onderhandelaars mogen geloven was een akkoord destijds zelfs onder handbereik. Premier Netanyahu leidt een recht se regering die, net als hij, weinig moet hebben van concessies aan de Palestijnen. Zelfs een bouwstop in bezet gebied - een belofte die Is raël al in 2003 heeft gedaan - zit er niet in. De tijdelijke bevriezing loopt op 26 september af en de Is raëlische regering peinst niet over een verlenging. Netanyahu heeft verder laten weten dat de Jordaan Vallei bij Israël moet blijven en dat Jeruzalem onder geen beding kan worden verdeeld. Mede daarom eiste Netanyahu een hervatting van het directe overleg 'zonder voorwaarden vooraf. Hij was bang dat het Kwartet (VS, VN, EU en Rusland) zijn in maart ge formuleerde raamwerk voor de on derhandelingen zou herhalen. Met daarin: de bestandslijn van 1967 als basis voor het overleg over gren zen, een bevriezing van de bouw in bezet gebied en een Palestijnse staat binnen twee jaar. De verliezer is de Palestijnse presi dent Machmoud Abbas. Hij is be zweken onder de zware druk van de internationale gemeenschap, vooral Amerika, en de onverschil ligheid van de Arabische wereld. Hij komt steeds meer onder vuur te liggen van zijn eigen Fatah-be- weging en Palestijnse academici. De Palestijnse onderhandelings zaak lijkt hopeloos zolang de scheuring tussen de Westelijke Jor- daanoever en Gaza blijft bestaan. President Barack Obama lijkt niet meer te hopen op echt resultaat in het Midden-Oosten. Maar zelfs een miniem succesje kan hem hel pen bij de Congresverkiezingen in november. JERUZALEM - Drie Israëlische solda ten zijn gearresteerd, omdat ze Pa lestijnse gevangenen mishandeld zouden hebben en daarvan foto's zouden hebben gemaakt. Dat mel den Israëlische media. Eerder ont stond een rel nadat een Israëlische oud-militair foto's op Facebook had geplaatst, waarin ze poseerde voor Palestijnse gevangenen. centen. Met de David zette Miche langelo de toenmalige kunstwe reld op zijn kop. Niet eerder in de Renaissance was een menselijk lichaam zo perfect en natuurge trouw nagebootst. De fascinatie duurt tot op heden: miljoenen toe risten fotograferen elk jaar het beeld dat voor het Palazzo Vecchio staat. Het gaat echter om een repli ca, het origineel werd in 1873 over geplaatst naar de Galleria dell'Acca- demia, een staatsmuseum. De hordes bewonderaars laten jaar lijks bijna 10 miljoen euro achter. Geld dat naar Rome gaat. En dat is de Florentijnen al lang een doorn in het oog. Ze menen het beter en moderner te kunnen doen, met VV- i w" si De David langere openingstijden, en vinden dat de staat in het kader van het zo luidkeels gepropageerde federa lisme niet kan weigeren. Maar de staat vecht terug. Volgens de landsadvocaten is het beeld geen gemeentelijk bezit, omdat het in de zestiende eeuw eigen dom werd van de republiek Floren ce, een staat. Deze ging op in de Italiaanse staat die in 1861 vorm kreeg, en dus is het logisch dat die nu eigenaar is. Florence was tot de inname van Rome in 1870 kort hoofdstad van Italië, de regering zetelde in Palaz zo Vecchio. Toen Florence hoofd stad af was, deed de staat Palazzo Vecchio, inclusief de boedel, ca deau aan de stad, maar in het con tract werd niet gerept over David. Het feit dat het origineel korte tijd later belandde in een staatsmu seum, bevestigt volgens de advoca ten dat de gemeente er al lang en breed afstand van had gedaan. Burgemeester Renzi is perplex. „Ik heb veel analyses gezien, maar dit is wel de allerzwakste." Hij noemt het surrealistisch. „Als David van de staat is, moet Palazzo Vecchio dat ook zijn, maar niemand die het in zijn hoofd haalt dat te bewe ren." Na de zomervakantie wil Renzi een ontmoeting met de mi nister van Cultuur, Sandro Bondi. Enige zorgen moet hij zich wel ma ken, want niet alleen Renzi staat te popelen om cultureel erfgoed 'te bevrijden' uit de handen van de vaak schutterende centrale staat. Rome riskeert een flinke fi nanciële aderlating. LatdenaiM^w^ ONTWERPERS SINDS 1946 DRENTSEKAPSCHUUR Afmeting: 900 x 420cm incl. luifel 80 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld Oude keramische dakpan rood OUD-HOLLANDSE SCHUUR Afmeting: 640 x 450 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld 1 opgeklampte loopdeur, 3 stalramen Oude keramische dakpan rood -Vergunningsvrij ^7 DRENTSE KAPSCHUUR •Afm.: 1000x700 cm Incl. overkapping 1000 x 200 cm Eiken schaaldelen, gepotdekseld, 1 hardhouten raam 4 opgeklampte loopdeuren, 1 stel houten draaideuren (incl. cilindersloten) Oude keramische dakpan rood (of zwart) KLASSIEKE SCHUUR •Afm.: 1000x600 cm, Geïmpregneerd potdeksel Rabat 3 hardhouten ramen •2 stel houten draaideuren, 1 opgeklampte loopdeur (incl. cilindersloten) Sneldak dakpan zwart (kleur na keuze) NOSTALGISCHE GARAGE Afm.: 1000 x 500 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld 2 stel houten draaideuren (incl. cilindersloten), 3 hardhouten ramen Oude keramische dakpan rood (of zwart) SAKSISCHE KAPSCHUUR Afm.:900 x 600 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld 1 opgeklampte loopdeur (incl. cilindersloten), 5 hardhouten ramen Oude keramische dakpan rood (of zwart) Alle modellen zijn compleet gemonteerd op solide betonnen fundament en exclusief eventuele overnachtingkosten. Schipper Coevorden Klooster 46,7741 ND Coevorden Tel.: 0524 - 516 230, fax: 0524 - 517 203 Schipper Stadskanaal Steenhouwer 20,9502 ET Stadskanaal Tel.: 0599 - 696 200, fax: 0599 - 657126 E-mail: info@schlpperhoutbouw.nl Vraag naar onze kleurenbrochure: Tel.: 0524 -51 62 30 E-mail: coevorden@schipperhoutbouw.nl Internet schipperhoutbouw.nl 10 jaar garantie op: Fundering Constructie Dakbedekking Houtrot Alle draaiende delen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9