Huisjes laten ervaren wat locatietheater is Dans in de binnenstad Hoorspel en kinderconcert PROGRAMMA NAZC Tijdens het Nazomerfestival is op het Abdijplein in Middelburg, het festivalhart, de tentoonstelling Er gens Overal te zien. Vormgever en theatermaker Theun Mosk toont in deze expositie - die langs bekende Nederland se theaterfestivals reist - historie en toe komst van het locatietheater, waarvan het Nazomerfestival een van de expo nenten is. Ergens Overal bestaat uit een terrein met huisjes, ingericht met beelden en ge luiden van bijzondere theatervoorstellin gen op locatie. Een van de huisjes is ge wijd aan het jubilerende Nazomerfesti val. In de centrale ruimte biedt Mosk in zicht in de drijfveren van de makers er van. De expositie dient vrijdag 27 augustus te vens als decor voor een publiek debat over locatietheater. Panelleden zijn actri ce Chris Thys (De Misantroopregisseur Judith de Rijke Vlammenstaden Alex Mallems, artistiek leider van het festival. Gespreksleider is theatercriticus Hein Jansen. Het debat begint om 16.00 uur. De Middelburgse binnenstad is zaterdag middag 28 augustus het toneel van diver se korte en soms onverwachte dansvoor stellingen. Op diverse openluchtlocaties treden Station Zuid (het danshuis voor de zuidelijke provincies), Vloeistof en Tragic op. Ook is er een dansvoorstelling op een ge heime plaats in het centrum. Deze duurt 25 minuten en wordt tussen 12.00 en 17.00 uur negen keer opgevoerd. Per voorstelling is er plaats voor slechts vijf toeschouwers. Aanmelden kan via amke@theaterzeelandia.nl. foto Anna van Kooij Kinderen worden niet vergeten bij het Nazomerfestival. Behalve de kleuter- voorstelling Moestuin van danstheater Aya (zie pagina 6) is in de Abdij in Mid delburg van 28 augustus t/m 4 septem ber dagelijks (behalve 29 augustus) tus sen 16.00 en 18.00 uur een hoorspel van Het Geluidshuis te beluisteren, geba seerd op bekende sprookjes. Op woensdag 1 september verzorgt het kwartet Te Zotte Zeehonde een kinder concert op het Abdijplein, waarbij voor al veel te lachen valt. Dat optreden be gint om 15.00 uur. ZNF2010 Locatietheater Misantroop Oostkapelie Eindspel Vlissingen Autopsie LOD Brouwershaven Vlammenstad middagvoorst. Middelburg Vlammenstad avondvoorst. Middelburg FESTIVALHART Abdijplein Middelburg Alain Clark Berlin j Brigitte Kaandorp Cor Bakker I Brussels Jazz Orchestra Daan DAAU Dansconcert Terra Danstheater Aya Moestuin Danstheater Aya Strings De Gemeenschap Jij en ik DJ Eefje Ergens en Overal tentoonstelling Freek de Jonge Het geluidhuis Literatuur 6+ Het geluidhuis Literatuur 16+ In Soweto docufilm Nazomerzingen Moke Nazomertafel talkshow PopAanZee Picknick Roosevelt Academy klassiek Roosevelt Academy pop Sophie Hunger StevieAnn Zotte zeehondekinderconcert prem. 20,15 20.15 20.15 try-out prem. 20.301 20.30 prem. 20.30 222, locatievoorstelling I voorstelling I muziek UI jeugd overig Vanwege het jubileum van het Nazomerfestival wordt dinsdag 24 augustus bij de opening van de 10e editie het boek Het landschap in de hoofdrol gepresenteerd. Daarin wordt teruggeblikt op de afgelopen jaren, met tekst van Marjon Sarneel en foto's van Lex de Meester. Het boek, uitgegeven door De Drvkkery, kost €24,50. Vanaf 2001 maakte het festival naam met tientallen eigen locatievoorstellingen, met vele hoogtepunten zoals - van links naar rechts op de foto's - Coupure (2002), Tasso (2005), Der fliegende Hollander (2006) en Onder het melkwoud (2009). foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78