verstand en dan ontploft het weer Eefje heeft niet meer nodig dan gitaar en stem s 4 zaterdag 21 augustus 2010 wat hem wordt opgedragen. Ik had aanvankelijk wel moeite om dat te begrijpen, maar dat lukt me steeds beter. Je bent op zoek naar een soort logica, die soms totaal niet in die rol zit. Het is de uitdaging om het voor jezelf logisch te maken." Koen Van Impe zegt 'heel blij' te zijn met zijn rol van Hamm. „Het is een harde noot om te kraken, maar als acteur is het heerlijk om daarmee bezig te zijn. Je wordt door Beckett op alle niveaus geprikkeld, zowel op je acteursinstinct als intellec tueel. Hij schrijft iets waar je echt mee aan de slag kan. Je probeert steeds erbij te gera ken met je verstand en als je erbij bent, dan ontploft het weer. Je kunt niet zeggen: daar gaat het over. Dat is on mogelijk bij Beckett. Ieder een gaat zijn eigen voorstel ling zien. Dat is juist zo meesterlijk." Hamm ge draagt zich als een wispelturige koning. „Het is een klein kind die op zijn wenken bediend moet wor den. Maar er zit een soort intense eenzaamheid over die man. Dat is de basis. Daarbovenop heb je muziek, humor, momenten van waanzinni ge introspectie. Je gedachten gaan zoveel kanten op. Je zal als toeschouwer ont- roerd zijn, uiteindelijk, terwijl het gaat om iets wat je eigenlijk niet echt snapt. Dat is het gekke." -mm" g Koen Van Impe (links) als Hamm en Fabian Jansen als Clov in Eindspel. foto Ruben Oreel door René de Dreu Eefje de Visser (24) gaat vlinderend en springend door het leven. Dat zou een conclusie kunnen zijn na het beluisteren van haar luchtige en dro merige Nederlandstalige liedjes. De diep gang zit in de directheid waarmee ze haar lief - en soms ook wel een beetje leed - de wereld in strooit. Ze werken aanstekelijk en dat moet de jury van De Grote Prijs van Nederland hebben ge voeld toen ze haar tot winnares van de singer-songwriters-editie 2009 benoem de. De jury prees Eefje om haar authentici teit, pakkende liedjes, sterke teksten en de klik met haar publiek. Ze heeft er ei genlijk niet meer voor nodig dan een gi taar en haar stem. De bagage kreeg ze mee uit een muzikale familie. „Zingen de den we al snel met z'n allen", vertelt Eef je. „Vanaf m'n twaalfde begon ik zelf me lodietjes te maken, een jaar later kreeg ik een gitaar cadeau en dan komen ook de eerste liedjes. Met het schrijven in het Ne derlands ontdekte ik nieuwe mogelijkhe den: het spelen met taal en de kansen om iets verrassends toe te voegen. Eefje ging vooral solo de podia op. Nu ze bezig is met een eerste album komen daarvoor anderen opdraven en optreden doet ze met twee meiden die zorgen voor zowel de harmonische zang als de begeleiding op bass en keyboard. Ook voor het album - dat in januari 2011 verschijnt - komen verschillende gastmu zikanten om de hoek kijken. „Dat geeft meer mogelijkheden om aan de arrange menten te werken en het zorgt tevens voor meer felheid en energie in de songs. Daardoor klinken ze ineens een stuk vol- wassener en minder akoestisch." Eefje, maandag 30 augustus, Abdijplein, Mid delburg. Aanvang: 21.00 uur. Toegang gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73