veel van Nieuwsuur binnenland 15 RTL-coryfee Conny Mus plotseling overleden 'We willen niet de kant van Hart van Nederland op, al zal er best ruimte zijn voor lichtere verhalen' Nepfaillissementen in transport morres verbouwt OP=OP zoa r.. 51 -.M - i M ]ROfITEERT Actualiteiten op tv Laura weigert media te woord te staan Tv-serie Den Uyl in première op festival zaterdag 21 augustus 2010 Carel Kuyl, hoofdredacteur Nieuwsuur Voor hoofdredacteur Kuyl, de grondlegger van Nieuwsuur, is het nieuwe, futuristisch aandoende de cor, hoe onaf ook, de kroon op een moeizame en pijnlijke beval ling die jaren heeft geduurd. Naast het gedonder over de samenwerking was er dit voorjaar ook nog de heisa rond Eva Jinek, de beoogde presen tatiepartner van Twan Huys. Haar nieuwe collega's stelden, met het oog op de neutraliteit, haar kersverse relatie met strafpleiter foto David van Dam/GPD Bram Moszkowicz niet op prijs; uiteindelijk nam ze zelf het besluit van haar nieuwe baan af te zien. 'Opvolgster' Marielle TWeebeeke, die weer opzien baarde omdat voormalig premier Balkenende haar tijdens een politiek debat 'zo lief vond kijken, wijst nu vrolijk op de twee schermen die naast de in aanbouw zijnde presentatiedesk verzonken zijn in de vloer. „Zij komen omhoog als een van ons een kruisgesprek met een gast op een andere locatie voert. Zo zit je niet steeds tegen iemands achter- iiiiiiijiiiir"ii''jTii[iiiji'riri'f)i'iiri,fïïhi;miii|iir'1iijiii>wwijiiiiii'ii|iiW| iiiiiHiwiiii*i'»iiiii^aoiiiiiiMiiiiii»iiiPi[j[iij[|iiii|iiiiiijjiiii EMMEN Het beroepsgoederenvervoer en de vakbonden willen de sector zuive ren van transporteurs die herhaal delijk op een dubieuze manier fail liet gaan en vervolgens een door start maken. In een nog vertrouwe lijk rapport stellen de brancheorga nisaties, FNV en CNV vast dat van de 155 faillissementen die vorig jaar in de sector plaatsvonden 43 procent 'wederrechtelijk' was. De doorstarters laten per faillissement gemiddeld een half miljoen euro aan schulden achter. leder zijn waonplezier tTlPPPBS WONEN Hulst (Zeeuws Vlaanderen] Alle dagen open van 1 tot 18 uur, ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst BTel: 0114 - 388 388 www.morres.com Mail info@morres.nl hoofd aan te kijken." Panoramaschermen rondom de desk en een hypermodern touch screen maken de inrichting com pleet. „Dit is echt een nieuwe start", zegt ze. „We gaan echt niet iedere dag benadrukken hoe objecfief en on afhankelijk we zijn hoor", stelt 1\van Huys gerust. De discussie over de vermeende overmacht der linkse kerk in publieke nieuwspro gramma's is wat hem betreft ten einde. „Nova was ook niet links of rechts, trouwens, laat dat gezegd zijn." De plannen van het journa listieke team - de redactie bestaat uit grofweg zeven tig mensen - zijn ambitieus. De re- searchteams van het Journaal en Nova werken samen, de redactie van Studio Sport wordt ingezet voor diepgravende sportonderwer- pen, de Haagse redactie en het cor- respondentennet van het Journaal gaan eveneens samen met de men sen van Nieuwsuur aan de slag. „Vroeger waren Nova en het Jour naal concurrenten, we streden om onderwerpen. Nu is dat allemaal anders", aldus Huys. Saskia Dekkers is net vanuit Parijs naar Brussel verhuist. Van daaruit maakt ze reportages over Europa: „Niet over bureaucratische kwes ties, maar over wat er speelt in de landen. Of ik kijk hoe dingen die in Nederland spelen ergens anders worden ervaren." Toegegeven, de rubriek wordt zo serieus als een journalistieke ru briek maar kan zijn. Kuyl: „We wil len niet de kant van Hart van Ne derland op, al zal er best ruimte zijn voor lichtere verhalen, mooie tv-verhalen. Maar humor om te la chen, dat hoort bij andere omroe pen thuis." Behalve Nieuwsuur is er vanaf 8 september dagelijks op Nederland 2 om 20.25 uur Uitgesproken. De ze opvolger van Netwerk is een sa menwerkingsverband van de Vara (op maandag en vrijdag), de EO (dinsdag en donderdag) en nieuw komer Wakker Nederland (WNL) op woensdag. Alsof de verzuiling helemaal terug is neemt oud-Volks- krant-journalist Jan Tromp de pre sentatie op Va- ra-dagen voor zijn rekening, Andries Knevel (foto GPD) en Tijs van den Brink wisse len af op EO-da- gen, WNL-hoof dredac- teur Michiel Bicker Caar- ten is op woensdag te zien. De KRO komt terug met Brand punt, de revival van een begrip in het Hilversum van 1959 tot 1996. Hier ook vier mannelijke presenta toren: Fons de Poel, Aart Zeeman, Wouter Kurpershoek en Sven Kockelmann. Vanaf 12 september worden elke zondagavond dure bui tenlandreportages en tijdrovende onderzoeksjournalistiek beloofd, de presentatoren garanderen 'de diepte in te gaan'. De NCRV laat zich niet onbetuigd met het vrijdagse Altijd wat, te zien vanaf 10 september, gepresen teerd door Chislaine Plag. Dit nieu we opinieprogramma belooft ach tergrondreportages over 'thema's die leven in de maatschappij'. Ook Nederland 3 krijgt een eigen nieuwsrubriek. De rebelse nieuwe ling Powned wil vanaf september dagelijks gaan 'knallen' met een nieuwsprogramma op Nederland 3 waarvan de naam nog niet bekend is. In de ochtend komt De Och tendspits in plaats van Goedemor gen Nederland. Dit nieuwe ontbijt- programma op Nederland 1 wordt ook gemaakt door WNL. Hier het tv-debuut van Petra Grijzen (32), voorheen BNR Nieuwsradio, en Te- legraaf-journalist Alex de Vries (45). HILVERSUM - Tijdens een vakantie in Nederland is RTL-verslaggever Conny Mus overleden. Een hart aanval in de nacht van donderdag op vrijdag werd de 59-jarige nieuwsjager, die jaren actief was als correspondent in het Mid den-Oosten, fataal. Mus werd op 21 oktober 1950 in Amsterdam geboren. Hij verhuis de in 1981 naar Israël waar hij kor te tijd later de eerste stappen zette in de televisiewereld en de journa listiek. Na verslaggevingsklussen in onder meer Roemenië, Cam bodja en Moskou keerde hij terug naar het Midden-Oosten alwaar hij jarenlang als RTL-correspon- dent werkte. „Eigen verhalen maken, laten zien en horen dat je er bent - vooral ook het verhaal achter het nieuws maken - hoe treft het de mensen die er leven", was zijn credo. Het verwijt dat correspondenten zich soms te gemakkelijk voor het karretje laten spannen van autori teiten of verzetsstrijders, deed hij af als gemakkelijke kritiek vanuit de luie stoel: „Wij doen juist ons best om door alle propaganda heen te kijken." Mus werkte ook voor de interna tionale nieuwszenders BBC en CNN. Conny Mus PORTIMAO Zeilster Laura Dekker staat de me dia niet meer te woord voordat ze vandaag aan haar solozeiltocht rond de wereld begint. De 14-jarige globetrotter geeft tijdens haar reis alleen interviews af aan medewer kers van het bedrijf MasMedia, dat de exclusieve rechten heeft verwor ven op beelden van Laura en haar reis. Daarnaast schrijft zij weke lijks een column voor het AD. UTRECHT De driedelige televisieserie van de Vara, Den Uyl en de Affaire Lockheed, beleeft op 29 september haar we reldpremière op het Nederlands Filmfestival. Het verhaal is geba seerd op de steekpenningenaffaire van prins Berhard uit 1976. Hier door kwam de PvdA-premier Joop den Uyl voor grote dilemma's te staan. Een RAMP van enorme omvang treft miljoenen mensen in Pakistan. Vooral de ALLERARMSTEN zijn zwaar GETROFFEN door de overstromingen. Wij willen hen snel helpen met onder meer voedsel en onderdak. Uw HULP is daarbij hard nodig. Help ons en steun onze noodhulpactie door uw gift over te maken o.v.v. 'PAKISTAN'. f v Woord Daad giro 733, Gorinchem www.woordendaod.nl DORCASHULP giro 550, Apeldoorn www.zoa.nl giro 132, Zwolle www.redeenkind.nl giro 2500, Andijk www.dortas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5