27 reizen O U) H ui m CC reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 21 augustus 2010 Kloppend hart van Nederland In deze rubriek staan we stil bij het souve nir dat veel voor u bete kent of waar u een bijzondere herinnering aan heeft. Utrecht is voor velen vooral de Dom en voor sommigen misschien ook nog Hoog Catharijne en de Jaarbeurs. Maar Utrecht is veel meer. Zelf vinden de inwoners hun stad de meest swin gende van Nederland. Er is in ieder ge val genoeg te zien en te beleven. door Joost Brantjes Hoewel Utrecht qua inwoner- tal de vierde plek bezet, ziet de stad zichzelf graag als 'vi brerend hart van Nederland'. Daar komt nog eens bij dat er de komende jaren ook een paar feest jes te vieren zijn. Volgend jaar bestaat de Universiteit Utrecht 375 jaar en in 2013 volgt de herdenking dat het dan 300 jaar geleden is dat de Vrede van Utrecht werd ondertekend. Genoeg redenen om kunstzinnige projec ten te bedenken, die in de aanloop naar de feestelijkheden zichtbaar worden. Zo als Trajectum Lumen, waarbij kunste naars is gevraagd lichtinstallaties te ont werpen voor markante punten in de stad. Nu al is een groot aantal installaties te zien tussen zonsondergang en midder nacht. Utrecht is trots op zijn architectuur. De VW verkoopt voor 3,95 euro het gidsje Utrecht, architectuur uitgelicht, een platte grond met de belangrijkste bezienswaar digheden. Bij alle 57 punten is een korte beschrijving gegeven met meer uitleg. Ga bijvoorbeeld kijken naar het prachti ge postkantoor op het Neude van J. Crou- wel jr. dat tussen 1917 en 1924 werd ge bouwd.. Loop zeker even naar binnen om de prachtige hal met de gele, verglaas de bakstenen te bewonderen. Als je toch op het Neude bent, sla dan de Voorstraat in en bewonder het beeld Thinker on a rock van de Britse beeldhou wer Barry Flanagan. Het bronzen stand beeld is een kruising tussen de stripfi guur Bugs Bunny en Auguste Rodin's Le Penseur. Het beeld zorgde voor veel op hef voordat het in 2002 zijn vaste plek op het Neude vond. Inmiddels hoort de haas - zoals het in de volksmond wordt genoemd - bij Utrecht als de Domtoren, 's Winters krijgt het beest een shawl om tegen de kou en tijdens het WK was zijn outfit, u raadt het al, oranje. De Oude Gracht vormt een aaneenscha keling van winkels en restaurants. Aan de lantaarnpalen hangen zo veel bakken met rode en roze hanggeraniums, dat je je afvraagt hoeveel tuinlieden de stad in dienst heeft om ze water te geven. Leuk aan de gracht is het grote aantal kleine winkels waar sieraden en accessoires worden verkocht. Zoals Pracht op num mer 133, tegenover de Bakkersbrug. Of Strand West op nummer 114 waar ver deeld over drie etages allerhande design wordt verkocht van Nederlandse zowel als buitenlandse ontwerpers. Ben je op zoek naar cadeaus voor vrien den met een kookpassie, ga dan naar Dil le Kamille op Oude Gracht 190-192. Wat te denken van oïijflepels (met uitlek gaatjes) of een tomatenuitholler met scherpe tanden als een piranhabek. Voor 0,70 euro is de tomaat sneller uitgehold dan je tomaatuitholler kunt spellen. Om te eten kun je op de Oude Gracht blijven. Op nummer 214 zit Brasserie Bresson. De naam is gekozen als eerbe toon aan de Franse fotograaf Henri Cartier-Bresson en het interieur doet je denken dat je in Parijs bent in plaats van in Utrecht. Bresson is open vanaf 10.00 uur voor de eerste café au lait met crois sant. De kaart is klassiek Frans: slakken en fruits de mer, entrecöte met bearnai sesaus of tournedos Rossini. Ze serveren er ook een Plat du lour, een eenbords- maaltijd met salade en frietjes. Kom je van ver, overweeg dan in Utrecht Boven: Kunstenaars maakten lichtinstalla ties voor markante punten in Utrecht. foto Robin Utrecht/ANP te overnachten. Er zijn accommodaties in alle prijsklasses, van bed and breakfast tot vijfsterrenhotels. De laatste aanwinst op hotelgebied is het viersterren Court Hotel, gevestigd in de voormalige recht bank vlakbij de Dom. De modern inge richte kamers hebben zelfs een Sen-- seo-apparaat, zodat je voor koffie je ka mer niet hoeft te verlaten. Een nuttige website om je op weg te helpen bij een bezoek aan Utrecht is: www.utrechtyourway.nl Informatie over het Court Hotel Utrecht op www.courthotel.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl UI HET SOUVENIR Een wandkleed. EICENAAR Tinie Rovers. WAARVANDAAN Guatemala. WANNEER GEKREGEN 1993- WAAROM SPECIAAL Tinie Rovers: „Het is voor ons meer dan zomaar een vakantie herinnering. In 1993 mochten mijn man en ik naar Guatema la om te kijken hoe het stond met de bouw van een kliniek waarvoor de baas van mijn man een royaal bedrag doneer de. We kregen onderdak bij de (ook nu nog) directeur van de kliniek in El Milagro (Het Won der), een krottenwijk in Guate- mala-Stad. Op eerste kerstdag bezochten wij de kliniek, die nog in aanbouw was. Maar tus sen de steigers was een etentje voor het medisch personeel, de bouwvakkers en de 'eregasten' uit Nederland georganiseerd. Na afloop kregen wij een wand kleed, gemaakt door een weef ster uit Chillani, een plaats in de buurt van El Milagro. Het bijzondere van het kleed is dat het nog op het weefgetouw zit, het is nog niet 'af. Heel toe passelijk, want onze reis was na twee weken ook niet 'af. Het stond voor ons namelijk direct vast dat we structureel iets voor deze mensen wilden doen. Een paar jaar later werd de stichting Flor Ayuda (www.florayuda.nl) opgericht en toen kwam de hulp goed op gang. Zo krijgt de Jac de Witkliniek een jaarlijkse bijdrage voor medische hulp aan de allerarmsten en er is al een aantal scholen gebouwd, zodat de kinderen een kans hebben op een betere toe komst. Een kans die hun ouders nooit kregen. Het geeft ons veel voldoening om daar aan mee te werken en het is dan ook niet zo vreemd dat het wandkleed voor ons veel meer is dan een gewoon souvenir." PU rRecv&ffi)0 _>e wmt jfeqSP* ChïHtvi J&AA tos HouïN&i mm*m witatc mi i&É - ■■WBsHt- - - Wandkleed uit Guatemala: start van een goed doel voor familie Rovers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47