reizen U Zen tussen de monniken Golden Tulip rCÏ Exclusieve lezersaanbieding Voordelig uit naar Drenthe! j|V reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 21 augustus 2010 Gibraltar U verblijft 3 dagen in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, centraal gelegen in het groene hart van Drenthe. Het hotel ligt net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende natuur gebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis en terras/Frans balkon. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne". Er is een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsen-stalling en gratis parkeergelegenheid. Fietshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 58,50 p.p. en betaalt dan slechts 89,00 i.p.v. 147,50 p.p. voor onderstaand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: Welkomst attentie ontvangst met kopje koffie of thee en plak Drentse koek ansichtkaart van Drenthe 2x overnachting in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk 3-gangen diner regioplattegrond met fietsroutes Voorwaarden: aanbieding is geldig bij aankomst op zondag. Bij aankomst op maandag t/m donderdag geldt een prijs van 99,- pppa. Bij aankomst op vrijdag en zaterdag geldt een prijs van 109,- pppa. De prijs is gebaseerd op 2 personen per luxe kamer. Deze actie| is geldig t/m 30 oktober 2010 Reserveren kan telefonisch van 9.00 tot 17.00 uur via 0593-331444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode voor deze kortingsactie is WG0810) MIDDEN-DRENTHE Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode is WG0810) Golden Tulip Midden-Drenthe I Beilerstraat 24a 9431 TA Westerbork www.gtmiddendrenthe.nl makkelijk zijn. Mijn rug doet bij voor baat zeer. Het uiteindelijke doel van zenmediteren, de stilte in jezelf berei ken, schijnt helemaal lastig te zijn. Ik laat me vertellen dat het, voor een be ginner als ik, zelfs onmogelijk is. Na de soep en een afwas in stilte word ik verwacht in de zendo, een medita tieruimte ingericht op de oude kippen- zolder van de stierenmesterij, voor mijn eerste zazen-sessie (spreek uit za- zèn). Ik kies voor een laag, rond kus sentje om op te zitten. Dat lijkt me wel lekker zacht. Maar het kussen blijkt verre van ideaal. Terwijl ik met mijn gezicht naar de muur gekeerd (voor zo min mogelijk afleiding) ge concentreerd mijn ademhaling tel, ben ik na enkele minuten alleen maar bezig met mijn slapende linkervoet. De tweede sessie, later op de avond, probeer ik een meditatiebankje. Dat is een stuk comfortabeler. Ik zit een klein half uur op mijn knieën. In die houding moeten mijn lichaam en geest tot rust komen en kan ik op zoek gaan naar innerlijke stilte. Voor alsnog vind ik veel lawaai. Over lawaai gesproken, de volgende ochtend klinkt om 4 uur een schelle bel in de gang. De echte diehards kun nen zich op dit vroege tijdstip melden voor een eerste meditatieronde. Ik sla even over. Om 7 uur, nog steeds vroeg, sluit ik aan voor de eerste sessie zazen van die dag. Ik voel mijn rug en knie ën nog van de vorige dag en ik heb moeite wakker te blijven. Vol goede moed wacht ik later buiten voor mijn eerste keer kinhin. Dat is lopend za zen. In een lange rij schuifelen we voetje voor voetje achter Mieke Beijk aan. Samen met de 90-jarige pater Ge rard Heiwig leidt zij de zen-sesshin. Er gens middenin de rij probeer ik tever geefs de omgeving te negeren, 's Middags is er een zenmarathon: za zen, kinhin, weer zazen en weer kin hin. Vlak voor het avondeten volgt nog zo'n rondje. Mijn knieën proteste ren nu echt. Maar ik merk dat de tijd steeds sneller voorbijgaat. En ook al is de ultieme zenstaat nog ver te zoeken, toch ontdek ik dat het lawaai van bin nen al een stuk minder is. Met een compliment van pater Hei wig op zak - 'u mediteert vast al lan ger, want u zit zo mooi rechtop' - ver trek ik zondagmiddag weer uit Doetin- chem. Thuis vertel ik honderduit over mijn weekeinde in stilte. Ik neem me voor vaker eens een halfuurtje op mijn knieën te gaan zitten. www.willibrords-abbey.nl V-41 Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Spanje heeft nog altijd een begerig oog op het zuidelijkste puntje van het land, maar vooralsnog zijn in Gibraltar fish 8c chips de baas over de tapa's. Joost Bosman ging naar de rand van Europa. Een serie over bijzondere acti viteiten met een overnach ting in eigen land, voor jong en oud, voor rustzoekers en actiezoekers. Q_ l/> door Marcha van Schijndel Vrijdagavond zeven uur: de stilte begint. Samen met 17 onbekende mensen zit ik aan een bord soep in Stilte centrum Bethlehem van de St. Willibrordsabdij in Doetinchem. Gezellig gaan de komende dagen niet worden. Want praten of lachen is dit weekeinde niet de bedoeling. Ik ben hier ook niet voor de gezellig heid. Ik ga twee dagen in stilte door brengen, terwijl mij tegelijkertijd de grondbeginselen van zenmeditatie worden bijgebracht. Het stiltecentrum is een inspirerende plek voor mijn zen- doop. Gelegen naast een Benedictijns klooster, midden in de bossen, is er weinig gevaar voor wereldse afleiding. Geen tv of radio, geen internet. Als ik bij het raam van mijn eenvoudig inge richte kamer sta, zie ik één piepklein blokje ontvangst op mijn mobieltje. De gastenkamers bevinden zich in de voormalige stierenmesterij van de ab dij, die in 1995 verbouwd werd tot stil tecentrum. Groepen kunnen er te recht voor bezinningsdagen en eens per maand kan er een weekend geme diteerd worden tijdens de zogehe ten zen-sesshins. We krijgen het druk. Op het programma staat mediteren, eten, afwas sen, slapen en, voor de lief hebbers, een dienst be zoeken in de abdijkerk. Maar, wordt ons op het hart gedrukt: al les mag, niets moet. Stil zijn, lijkt me niet zo moeilijk. Gewoon de mond houden en niet bel len met thuis. Stil zitten tij dens het me diteren, dat kan niet ge In stilte eten, in stilte afwassen en in stilte op de knieën zitten. Een week einde boeddistisch zenmediteren in een katholieke abdij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44