23 reizen rcr EU Tatiana de Rosnay - Kwetsbaar. Vertaling Nini Wielink, uitgeverij Artemis, 19,95 euro. Duco Bauwens reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 21 augustus 2010 hout is geen brandhout DAGJEUITDACJETHUIS joris en de draak Wie deze zomer nog naar een attractiepark wil, moet de Efteling op zijn lijstje zetten. Waarom? Drie redenen. Zo is het tot en met 5 september Zeven Mijls Zomer, het park is dan langer (tot 21.00 uur) open. Wie op zaterdag gaat, kan zelfs tot mid dernacht genieten van alle attracties én optre dens van artiesten als Frans Bauer en Alain Clark. En de derde reden: de nieuwe houten familieachtbaan, Joris en de draak. In één woord sensationeel! 75 kilometer per uur, scherpe bochten en een maagdraaiend 'mid- www.efteling.com Wie wil stoken, zal moeten sprok kelen. Hout dus, liefst droog, dood hout. Bedenk wel: alle hout is geen brandhout. Eik en berk zijn prima te gebruiken, zeker ook om het vuurtje aan de praat te krijgen. Hetzelfde geldt voor de grove den en de spar. Maar hout van de kas tanje, wilg of populier is verre van ideaal aanmaakhout. Heb je een voorraadje dun en wat dikker hout gesprokkeld, dan is het zaak de brandstapel goed op te bouwen. Begin met een bedje van makkelijk brandbaar spul, zoals pa pier, kurkdroge stukjes dennenap pel, watten of desnoods een paar waxinelichtjes of aanmaakblokjes. Zo'n bedje heet in vaktaal een ton del. Daaromheen bouw je van dun ne takjes een piramide en daar weer omheen, ook in piramide vorm, komen de dikkere stukken brandhout. Zorg wel dat je een openingetje laat om de tondel aan te kunnen steken. Dan het moment suprème: de fik erin. Met een aansteker of (lange) lucifers. De echte kampvuurmaker beschikt uiteraard over het beste materiaal: watervaste lucifers of een magnesiumstrip, waar je met je (padvinders)mes een paar keer flink overheen schraapt, zodat de hete vonken eraf springen, die de tondel aan het branden brengen. De rest is appeltje-eitje: als het dunne aanmaakhout eenmaal fikt, likken de vlammen zich vanzelf een weg langs het wat dikkere brandhout. Zo ontstaat een mooi en veilig kampvuur, dat je diep in de nacht en met de slaap in de ogen ook weer veilig dooft: water over de laatste verkoolde restjes sprenke len en daarna zand strooien om de smeulende as definitiefin te la ten slapen. u Reageren? featureredactie@wegener.nl dendeel met een afdaling, gevolgd door een paar heuvels. Een familieachtbaan? Oké, maar dan wel voor moedige families. Joris en de draak in de Efteling. meer achtbanen Achtbaanfanaten hebben natuurlijk meer keuze. Zo biedt de Efteling nog de Python en Vogel Rok, Walibi heeft de El Condor en de Goliath, Hellendoorn heeft de Tornado en de Rioolrat, Toverland heeft de Booster Bike en de Troy, Slagharen heeft de Looping Star, Duinrell de Falcon en Drievliet de Formule X. Spectaculairste? Volgens Wiki- pedia is dat Goliath: de snelste (106 kilometer per uur), hoogste (46,8 meter) en steilste acht baan van Nederland en de Benelux. Internatio naal gezien is de Kingda Ka in de VS de hoog ste (139 meter) en snelste (206 kilometer per uur). De in aanbouw zijnde Formula Rossa- achtbaan in de Verenigde Arabische Emiraten moet een topsnelheid van 240 gaan halen. www.walibiworld.nl www.avonturenpark.nl www.toverland.nl www.slagharen.com foto pve www.duinrell.nl www.drievliet.nl kwetsbaar Al bijna tachtig weken staat Haar naam was Sarah van Tatiana de Rosnay in de Bestseller Top 60. Niet verbazingwek kend dus dat haar Nederlandse uitgever het ij zer smeedde toen het heet was en zoveel mo gelijk nieuwe romans van haar uitbracht. Dat leidde vorig jaar al tot Die laatste zomer, een ro man die op de vleugels van de roem van Sarah moeiteloos in de Top 60 doordrong en het daar nu alweer 57 weken uithoudt. De uitge ver wilde het succes nog wat verder uitmelken en haalde een tot nog toe onvertaalde roman uit 2006 van de plank haalde, getiteld Kwets baar (in het Frans Moka, een betere titel). Ook deze staat al 10 weken in de Top 60-lijst. Hoofdpersoon is Justine. Als haar zoon Mal colm in coma raakt nadat hij is aangereden door een automobilist die doorgerèden is, be landt Justine in een diep dal. Haar werk, haar dochter, haar huwelijk, alles dreigt haar uit handen te glippen. Zij is bezeten door slechts een gedachte: de automobilist vinden die dit veroorzaakt heeft. HOREN ZIEN SURFEN Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: televisie „Ik ben dol op co medy's. Series als 'Friends', 'Gooische vrouwen'en 'Gordon en loling over de vloer' vind ik fantastisch. Als er maar gela chen kan worden. Ik heb alle seizoenen van 'Will Grace' zelfs op dvd. 's Avonds val ik soms met de koptelefoon op in slaap, terwijl ik middenin een aflevering van zo'n serie zit. Een afwijkingAch, nee toch? Het betekent trouwens niet dat ik alle humor op tv waardeer. Programma's als 'Draadstaai' en 'New kids' vind ik niks. Daar kijk ik niet naar. Wel zie ik graag serieuzere program ma's van de publieke omroep, zoals 'Opsporing Verzocht' en 'De Rijdende Rechter'." internet „Vanwege mijn werk als personal trainer en leefstijl- coach zoek ik altijd naar nieuws over sport, voe ding en ge zondheid. Ik heb een aantal favoriete Amerikaanse sites die ik regelmatig bezoek om goed op de hoogte te blij ven. Daarnaast houd ik de con tacten via internet in stand op Hyves en Facebook. Face-to- facecontact is leuker, maar onli ne is wel makkelijk en snel." radio „Radio luisteren doe ik eigenlijk alleen in de auto. Ik zet dan Slam FM of Q-Music op, vanwege de lekkere muziek en de leuke babbel van de dj. Als kind luisterde ik veel vaker radio. Vooral hoorspelen, daar lag ik 's avonds stiekem naar te luisteren. Superspannend. Omdat het vanwege het tijd stip niet mocht én omdat het griezelige verhalen waren." tijdschrift „Ik leesveel vak bladen en met regelmaat het blad Health Fitness, omdat ik daar een column in schrijf. Daarnaast lees ik de Viva van mijn vrouw, om up to date te blijven over alle vrouwenditjes en -datjes. Tja, je moet wel met twee vrouwen in huis waarvan er één ook nog eens in deprepuberalefase zit." krant „Iedere ochtend, behal ve op zondag, ligt er een kers verse AD op de mat, die ik on der het genot van een kopje koffie doorblader. Maar ik ben eigenlijk nooit echt een kran tenlezer geweest, meer een jour naalkijker." Bauke Boersma Duco Bauwens, presentator van Nederland in Be weging. foto cpd t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43