gio Romero cursussen en workshops 29 Droomfinale Georgiev-Schwartzman op Zeeland Hiltex Damtoernooi Davids naar Engeland Marcel Brands Nieuwdorp ziet coach Hans Hack vertrekken Wijnstekers op de bank bij SKNWK Voorronde NK pool in Sportpub Goes Tottenham versterkt zich met Gallas Film by the Sea 10 t/m 19 september 2010 zaterdag 21 augustus 2010 W „Een reserverol zal Romero niet lang volhouden, denk ik. Maar hij zal dan moeten wachten tot januari voor hij weer weg kan. En als hij niet speelt, wordt de kans op een transfer alleen maar weer kleiner." door Theo Brinkman ALKMAAR - Het was zo goed be dacht: vooruitlopend op het ver trek van Sergio Romero kocht AZ de jonge Costaricaanse doelman Esteban Alvarado (21). Die zou als reserve achter Joey Didulica (32) kunnen rijpen. Daarnaast zou AZ dan nog routinier Erik Heijblok (33) en jong talent Hobie Verhulst (17) hebben. Het loopt echter een beetje anders. Sergio Romero, Argentijn, keeper, 23 jaar. Erelijst: wereldkampioen -20 jaar (2007), olympisch kam pioen (2008), landskampioen met AZ (2009), kwartfinale WK met Argentinië (2010). Een cv om u te gen te zeggen. Vandaar ook dat Ro mero het tijd vond om naar een grotere club dan AZ te gaan. Hij zette zijn zinnen op een transfer. Maar nu de transfermarkt over ruim een week sluit, zit de clublei ding van AZ nog steeds te wach ten op een telefoontje van een an dere club. „Op dit moment is er geen interesse voor Romero, nee", zegt Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. Drie maanden geleden was er wél een club die Romero wilde overne men van AZ. Het Italiaanse Genoa zag in de Argentijn de keeper voor de toekomst. „Maar Romero wilde niet naar Genoa. Hij zei dat hij eerst het WK wilde afwachten. Nou, we hebben gezien hoe dat ging. Argentinië deed het niet goed en Romero ging daarin mee. Hij heeft geen geweldig toernooi gespeeld. Daar moet hij nu de con sequenties van dragen. Ik hoor dat er weinig interesse is. Er worden niet zomaar miljoenen betaald voor een keeper", zegt Marcel Brands, destijds nog technisch di recteur bij AZ. Of er gevloekt werd toen Romero bedankte voor Genoa? Brands laat het in het midden. „Als een speler niet wil, gaat hij niet. Dat is zijn goed recht en daar kan een club niets aan doen. Datzelfde heb ik hier bij PSV meegemaakt. Met HSV hadden we overeenstem ming over een transfer van Afellay, maar hij wil niet. Dat kan." Tot 1 september zit Romero niet bij de wedstrijdselectie. Hij traint wel. En met Argentinië speelde hij vorige week een oefeninterland te gen Ierland. Hoe Romero zelf over de situatie denkt, en of hij nu met de pest in zijn lijf bij AZ loopt, is niet duidelijk. Hij wil geen inter views geven. Collega Héctor More no: „Hij is ontspannen, niet an ders dan vorig seizoen. Hij werkt hard op de training. Hij moet fit zijn, klaar om te spelen. Niet al leen voor het geval hij naar een an dere club gaat, maar ook als hij bij AZ blijft. Dat weet hij." Trainer Gertjan Verbeek beaamt de woorden van de Mexicaanse verdediger. „Als hij bij ons blijft, moet hij de strijd aangaan met Di dulica." Didulica is dit seizoen de nummer één in Alkmaar. Daar had hij ook op gerekend, uitgaan de van een vertrek van Romero. De afgelopen seizoenen verloor Di dulica de concurrentiestrijd. Wie van de twee nu ook op de bank komt: duidelijk is dat AZ dan met een zwaar teleurgestelde keeper in de selectie zit. „Een reserverol zal Romero niet lang volhouden, denk ik", zegt Brands. „Maar hij zal dan moeten wachten tot januari voor hij weer weg kan. En als hij niet speelt, wordt de kans op een transfer al leen maar weer kleiner." Stewart formuleert omzichtig. „Als Rome ro blijft, is hij een van de keepers in onze selectie. En dan bepaalt Gertjan Verbeek wie er onder de lat staat." NIEUWDORP Trainer Hans Hack stopt als hoofd trainer van Nieuwdorp. Hij kan het coachen van de zaterdag-tweede klasser niet langer combineren met zijn werk. Hoewel de mededeling van Hack midden in de seizoensvoorberei ding kwam, heeft het bestuur van Nieuwdorp begrip voor de situatie. De club gaat op zoek naar een op volger. NIEUWERKERK Rob Wijnstekers uit Oosterland is de nieuwe coach van zaterdag-der deklasser SKNWK. Nadat Ko Stoutjesdijk was wegge vallen, had de club uit Nieuwer- kerk met Gerard Olijhoek al een vervanger gevonden voor de trai ningen. Voor het coachen is nu Wijnstekers aangesteld. Hij coachte vorig seizoen Duiveland 2. Vandaag zit hij voor het eerst op de bank bij SKNWK. De ploeg bekert tegen BSC. GOES In Sportpub Goes wordt mor genmiddag een voorronde van het Nederlands kampioenschap pool 8-ball gespeeld. Voor het toernooi hebben dertien spelers zich ingeschreven. Zij strij den om de diverse tickets voor de nationale titelstrijd. De wedstrijden beginnen om 12.00 LONDEN William Gallas blijft in Londen voetballen. De Franse verdediger moest na vorig seizoen vertrekken bij Arsenal. De 33-jarige Gallas ondertekende gisteren een eenjarig contract bij stadgenoot en de Noord-Londense rivaal Tottenham Hotspur. Eerder voetbalde hij in Londen ook al voor Chelsea. door Daaf Kasse GOES - De finale van het Hiltex Zeeland Damtoernooi gaat van daag tussen twee spelers met de zelfde voornaam en dezelfde natio naliteit. De Russen Alexander Ge- orgiev en Alexander Schwarzman verzekerden zich gisteren van de eerste plaats in hun groep. Voor Georgiev kwam de groeps- winst geen moment in gevaar. Zijn grootste concurrent, de Kame- roener Jean-Marc Ndjofang, drong in zijn partij tegen Guntis Valneris niet echt aan. Na minder dan twee uur spelen werd de vrede gete kend. Georgiev had vervolgens in zijn partij tegen Kees Thijssen ge noeg aan een gelijkspel en het was voor de titelverdediger een koud kunstje om deze uitslag op het sco rebord te krijgen. Voor Alexander Schwarzman was Alexander Schwartzman het gisteren aanzienlijk spannen der. De Rus, die het toernooi nog nooit op zijn naam schreef, kon zelf geen kansen scheppen tegen de jonge Roel Boomstra en moest toezien hoe zijn concurrent Wa- dim Wirny steeds beter kwam te staan tegen Thomy Mbongo. De vindingrijke Kameroener vond toch nog een remisegaatje zodat Schwarzman opgelucht kon adem halen. De twee Zeeuwen in de invitatie- groepen slaagden er gisteren beide in de laatste plaats te ontlopen. Ben Provoost deed dit door een knappe overwinning op Ron Heus- dens. De Schiedammer is al de tweede voormalige Nederlandse kampioen die in Goes een pak slaag krijgt van Provoost. Voor Martijn Rentmeester volstond een gelijkspel tegen zijn concurrent Pim Meurs. Vandaag spelen de twee jonge Zeeuwen tegen elkaar om de dertiende plaats in de eind stand. tn het open toernooi maakten de twee koplopers gisteren geen fou ten. Peter van der Stap won van Gerbrand Hessing en Nikolaj Kych- kin versloeg de Middelburger Dan ny Wattel. Kees Rijk uit Lewedorp versloeg een jonge Rus en is nu de beste Zeeuw op een gedeelde zes de plaats. LONDEN - Edgar Davids gaat voet ballen bij Crystal Palace. Dat maak te de Engelse club gisteren bekend. De 37-jarige middenvelder onderte kende een contract waarin staat dat hij uitbetaald krijgt per wed strijd waaraan hij meedoet. Davids speelde voor het laatst be taald voetbal bij Ajax. De voorma lig international verliet de Amster dammers in 2008. Sindsdien voet balde hij niet meer bij een club. Vitesse en Leicester City hadden belangstelling, maar tot een over eenkomst kwam het niet. Crystal Palace speelt in de Engelse eerste divisie, de Championship. Davids trainde gisteren al mee met zijn ploeggenoten. De oud-speler van onder meer AC Milan, Inven tus, FC Barcelona en Inter lijkt za terdag, zelfs al inzetbaar tegen Ips wich Town. „Het is een spannen de tijd voor deze club en een span nende tijd voor mij", zei Davids, „ik wil gewoon genieten van het voetbal en laten zien wat ik kan." Crystal Palace heeft het financieel gezien moeilijk. Gisteren werd de surseance opgeheven. De club uit Londen had die begin dit jaar uit stel van betaling aangevraagd we gens een grote schuldenlast. Crystal Palace leverde de beste prestatie in het seizoen 1990-91 door als derde te eindigen in de eindstand van de First Division (te genwoordig Premier League). Film by the Sea is meer dan films kijken alleen. Tijdens de twaalfde editie van dit festival voor film en literatuur ligt de nadruk van cursussen en workshops op schrijven en de competitefilms van het festival. U kunt zich nu inschrijven voor: Filmcollege za 11 en zo 12 september Vier lectures en drie competitiefilms (alle tien competitiefilms worden besproken met een focus op scenario) Kosten: 40,- 35,- voor Vrienden van Film by the Sea en leden ZVU of Zeeuwse Bibliotheken) Schrijfworkshop do 16 september Leer je eigen korte verhaal te schrijven o.l.v. Marion Pauw en Elle van Rijn Kosten: €-25,- 20,- voor Vrienden van Film by the Sea en leden ZVU of Zeeuwse Bibliotheken) Aanmelden: www.filmbythesea.nl www.nimbythesea.nl Edgar Davids begint aan een Engels voetbalavontuur. foto Olaf Kraak 'ATTyWT,;:: 77.r'T-v ..,"V C' V." - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31