sport 127 op oude dag Biljarts voor Sluiskilse derby afgebrand in Best The Natural Koos Moerenhout Geen punten Poortvliet/Van Vossen Zuivere hattrick Istvan Bakx tegen Fortuna Sittard Eredivisieclubs zaterdag 21 augustus 2010 „We hebben lang op tachtig procent gereden, omdat we vrees den dat ze van achteruit terug zouden komen. Maar we liepen steeds verder uit." door Edward Swier RONSE - Het is een gewoonte ge worden. Iedereen die Koos Moe renhout spreekt, legt hem steevast de vraag voor. „Waarom zou je ei genlijk stoppen?" Moerenhout snapt het wel. Maar zal niet van ge dachten veranderen. Na één van de beste seizoenen uit zijn carrière zet de coureur uit Steenbergen er aan het eind van 2010 een punt achter. Ook een ritzege in de Ene- co Tour verandert daar niets aan. Robbie McEwen zei het aan het be gin van de week nog. De 38-jarige Australiër wil zijn carrière met nog minstens één seizoen verlen gen. „Want, verzekerden oud-colle ga's me, je bent wel heel lang met pensioen hoor." Moerenhout, nog even 36, is zich daar wel bewust van, maar spijt denkt hij niet te krijgen. „Ik wil graag op mijn hoogtepunt stoppen", lachte de Rabobank-renner gistermiddag na dat hij de derde etappe van de meerdaagse door België en Neder land op zijn naam had geschreven. Eerder al, nog tijdens de Tour de France, had Moerenhout zijn be weegredenen om te stoppen alle maal op,een rij gezet. En zijn plan nen voor de toekomst, met onder meer een marketingfunctie bij zijn eigen ploeg in het vooruitschiet, geschetst. Nu weer, terwijl zijn hoofd eigenlijk meer naar een feestje stond, wilde hij wel een toe lichting geven. „Ik leef er nog volle dig voor, maar dat kun je echt niet nog jaren volhouden." Toch is het haast zonde te noe men dat Moerenhout er, na de we reldtitelstrijd in Australië, een punt achter zal zetten. Immers, hij is van grote waarde voor de Ra- bo-ploeg. Gisteren weer. Waar Lars Boom en Maarten Tjallingii, de beoogde favorieten, in de klim- door Frits Bakker metjes rond Ronse het antwoord schuldig bleven en even later in de verdediging werden gedwongen, kon Moerenhout wel volharden. En dat terwijl hij de omgeving nau welijks kende. „Het is natuurlijk raar, want ik ben vijftien jaar prof geweest, maar ik kende de meeste klimmetjes amper." De Wolvenberg, Valkenberg, Kruis berg en Kanarieberg, ze waren Moerenhout zo goed als onbe kend. Hij zette gistermiddag, met de Duitser Tony Martin, niettemin het klassement in de Eneco Tour op zijn kop. Op veertig kilometer van de streep greep een sterren- kwartet de beklimming van de Mont Saint-Laurent aan om de wedstrijd te doen ontvlammen. De Noor Edvald Boasson Hagen en Martin kregen het Rabo-duo Moerenhout-Boom mee. Op de volgende klim, de Mont d'Ellezel- les, bleven de twee sterksten over: Moerenhout en Martin. Eendrach tig samenwerkend werd een voor sprong van 1.24 minuten opge bouwd. Moerenhout: „We hebben lang op tachtig procent gereden, omdat we vreesden dat ze van ach teruit terug zouden komen. Maar we liepen steeds verder uit." In de rangschikking heeft Martin een voordelige marge van tien tel len op Moerenhout, de vorige klas sementsleider Svein Tuft staat nu derde op 1.26. Het lijkt daardoor welhaast zeker dat het in de ko mende dagen tussen Moerenhout en Martin zal gaan. Na een drietal ritten, die vooral door Nederlands en Belgisch Limburg voeren, wacht het peloton dinsdag een af sluitende tijdrit rond Genk. Moe renhout is een sterk tijdrijder, maar heeft pech, Martin is een spe cialist. In de afsluitende chrono van de Tour werd Moerenhout bij voorbeeld zesde, maar eindigde Martin als tweede. SLUISKIL - De biljarts waarop mor gen de derby tussen Delta/Fast en Verbrugge/Hyundai wordt ge speeld, zijn niet de splinternieuwe tafels die voor de nieuwe competi tie waren besteld. De Sluiskilse bil jartarena bij Dallinga moet het voorlopig nog doen met de twee oudere biljarttafels. Voorzitter Meerten Dallinga van de stichting waaronder de twee teams vallen: „We hadden twee nieuwe biljarts besteld, die voor de vakantie zo goed als klaar waren. De frames waren, met nog zestien andere, naar Best gestuurd om te worden gespoten. Maar twee da gen nadat ze daar waren aangeko men, is het hele pand afgebrand met alle biljarts. We zullen dus even geduld moeten hebben voor dat de nieuwe biljarts klaar zijn." Delta en Verbrugge openen de competitie in de eredivisie morgen met een vooruitgespeelde wed strijd. De twee Zeeuwse teams zijn iets gewijzigd van samenstelling. Zo speelt Glenn Hofman dit jaar als vierde man in het eerste team en Henk Habraken heeft een stap teruggedaan naar Verbrugge. Het tweede team gaat rouleren met jeugdspelers zoals Matthieu Vle- Eredivisie seizoen 2010-2011 Naast de Zeeuwse clubs spelen ook Van Donge De Roo (Baren- drecht), Crystal Kelly (Waalwijk), Emar-Logistics (Oosterhout), Dek ker Keukens (Utrecht), TOW.NL/ MCR (Vlaardingen), Snellen Recy cling (Zundert), DBL Holland Mine raal (Lochem), A1 Biljarts (Apel doorn), De Vrachtkar (Reusel) en Twentevisie (Enschede) op het hoogste niveau. riek, Raymund Swerz en Thérèse Klompenhouwer. De vaste spelers Martin Spoormans, Ronny Daniëls, Henk Habraken en Kees Wittens moeten af en toe hun plaats afstaan aan de jeugdige talen ten. Martin Spoormans, die voor het achttiende jaar in de eredivisie speelt, vreest dat die wisselingen het resultaat niet goed zullen beïn vloeden. De Belg ziet Verbrugge als de gedoodverfde degradant, die niettemin wel eens kan stunten. „Ik verwacht dat we Delta al wat schrik kunnen aanjagen." Met één titel in de eredivisie (1995) en twee in de eerste divisie is Spoormans de laatst overgebleven speler van de oudere lichting. „De onderlinge sfeer is wel veranderd", vindt hij, wijzend op onder meer de teamgeest die heerste met spe lers als Roland Forthomme en Henk Habraken. „Ik heb de indruk dat wij meer als vrienden met el kaar omgingen. Er is een tijd ge weest dat alle vrouwen overal mee naartoe gingen, maar het biljarten is zakelijker geworden, omdat er meer betaald wordt. En omdat er in de eredivisie al veel profspelers spelen." Spoormans treft morgen één van die profs: zijn landgenoot Eddy Leppens. Delta beschikt verder weer over Jean Paul de Bruijn als tweede man en Peter de Backer als derde pion. Glenn Hofman, gelou terd in .internationale kampioen schappen bij de junioren, wordt de nieuwe vaste man op vier. In het team van Verbrugge is Mathieu Vlerick de vervanger van Ronnie Daniëls. Delta richt zich in de eredivisie op plaatsing voor de play-offs, hoewel de concurrentie dit jaar groter is. De titelhouder, Van Donge 8c De Roo, is opnieuw de onbetwiste kanshebber. Het duel tussen Delta en Verbrug ge begint morgen om 13.00 uur. In de eredivisie driebanden komen dit seizoen weer twee Zeeuwse teams uit: Delta/Fast en Verbrugge. Beide hebben Sluiskil als thuisbasis. Morgen treffen ze elkaar in de eerste speelronde. Delta/Fast Bouwservice Eddy Leppens(B) Jean Paul de Bruijn Peter de Backer (B) Glenn Hofman (foto) Teamleider: Jan Kikken Garage Verbrugge/Hyundai Martin Spoormans (B, foto) Henk Habraken Ronny Daniëls (B) Kees Wittens Mathieu Vlerick (B) Teamleider: Martin Spoormans Resultaten in het seizoen 2009-2010 Delta/Fast Bouwservice gewonnen gelijk punten moyenne hoogste serie Recente landskampioenen Eddy Leppens 15 1 31 1.717 12 '04-'05 Delta/Ockenburg Jean Paul de Bruijn 13 2 28 1.468 15 '05-'06 Van Wanrooij Bouwbedrijven Peter de Backer 16 1 33 1.332 14 '06-'07 Van Wanrooij Bouwbedrijven Glenn Hofman 10 Garage Verbrugge/Hyundai 2 22 1.218 10 '07-'08 Hanze Catering '08-'09 Van Donge Er De Roo '09-'10 Van Donge De Roo Martin Spoormans 6 3 15 1.279 15 Henk Habraken 12 1 25 1.059 9 Ronny Daniëls 9 0 18 1.136 11 Kees Wittens 11 0 22 0.945 11 Don|aOdijk WAALWIJK - Jan Poorvliet zag Tel star gisteravond met 3-0 onderuit gaan bij RKC Waalwijk. De uit Ar- nemuiden afkomstige trainer be haalde vorig week met zijn ploeg nog een punt dankzij een 1-1-ge- lijkspel tegen BV Veendam. Ook Peter van Vossen bleef zon der zege. RBC Roosendaal, waar de oud-Zierikzeeënaar assis tent-trainer is, verloor op eigen veld met 2-1 van FC Eindhoven. Daardoor zijn de West-Brabanders nog zonder punten. Vorige week ging het eerste competitieduel bij Almere City FC met 3-1 verloren. SITTARD - Istvan Bakx heeft gistera vond in Sittard zijn visitekaartje af gegeven. De uit Vlissingen afkom stige aanvaller van FC Den Bosch was drie keer trefzeker in het met 0-4 gewonnen duel met Fortuna Sittard. De van RC Genk gehuurde aanvaller maakte zijn doelpunten binnen een tijdsbestek van een kwartier. Hij was trefzeker in de negentiende, dertigste en 34e mi nuut. Na de rust maakte John Ver hoek er nog 0-4 van voor Den Bosch. Bakx werd in de tachtigste minuut vervangen door Tom van Weert. Aan de zijde van Den Bosch speel de de uit Tholen afkomstige Wil- mer Kousemaker een hele wed strijd mee. De Brabanders gingen vorige week bij de start van de nieuwe competitie met 1-0 op ei gen veld onderuit tegen provincie- genoot Helmond Sport. door Rudy Boogert Het zou leuk zijn als de tennisbroers Brian en Dann Battistone volgende week in de US Open zouden spelen. De Amerikaanse dubbelaars heb ben namelijk een dubbele missie. Winnen wil len ze natuurlijk altijd, maar daarnaast willen ze The Natu ral op de kaart zetten. The wat? The Natural, een tennis racket met twee handvaten. Als je het voor het eerst hoort of ziet, geloof je je ogen niet. Maar deze broers reizen toch echt de wereld rond om met dit 'tweehandige' racket al tennissend hun geld te verdie nen. Eigenlijk zijn ze tennissende reclameborden. Overal waar ze komen, geven ze tekst en uitleg om iedereen aan de tweeklapper te krijgen. Daarvoor hebben ze legio argumenten. Tweehandig slaan is volgens hen bijvoorbeeld veel gezonder. Beide kanten van het lichaam worden door het gebruik van The Naturel even- rediger belast dan met een 'gewoon' racket, waardoor rug blessures (veelvoorkomend in het tennis) voorkomen kun nen worden. Daarnaast zou The Natural voor speltechnische voordelen zorgen: je kunt meer kracht zetten, hebt een grotere reach en kan meer effect meegeven. Geen idee of het klopt, maar de broers Battistone hebben hun carrière een impuls gege ven toen ze het racket in 2007 zijn gaan gebruiken. Met na me in het dubbelspel. Ze staan inmiddels op de drempel van de top 100. De aanwezigheid van de broers op de US Open zou ook leuk zijn vanwege de service van Brian. Hij serveert name lijk als een volleyballer. Hij houdt zijn tweearmige racket in zijn linkerhand, gooit de bal met zijn rechterhand omhoog, pakt zijn racket over, springt en smasht de bal over het net. Het is een YouTube-momentje waard. Het zou een aardige publiekstrekker zijn voor het Fut- ure-toernooi van volgende week in Middelburg. Maar ja, dat valt samen met de US Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29