Zeeland PZC Hotelschip eindelijk in aantocht Herstel Hof Kromwege PZC Overweg twee nachten dicht almanak Plakplaatjes WALCHEREN 22 en 23 23 ARBEIDSMIGRANTEN Wachten was op bezwaren, vergunningen en stroom Jaar lang feesten in Molukse wijk van Oost-Souburg 21 Zaterdag 21 augustus 2010 Veere trakteert inwoners op millenniumevenement Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - De 'Polenboot' legt in de eerste of tweede week van sep tember aan in de eerste binnenha ven van Vlissingen. Die komt aan de kant van het station. Dat is maanden later dan de bedoe ling was. Eerst was het een heel ge doe om de drie benodigde vergun ningen te bemachtigen en de Bi- bob-procedure te doorlopen. Sim pelweg: bij de gemeente lag geen formulier voor hotelschepen. Vervolgens hadden drie omliggen de bedrijven bezwaren ingediend. Zij maakten zich zorgen om ge luidshinder en diefstalgevoeligheid van de vissersvloot. De gemeente kon zich echter niet vinden in die bezwaren en vond het algemeen belang zwaarder wegen. Zeker om dat zij het schip ziet als een tijdelij ke voorziening. Toen was er nog een euvel met de stroomvoorziening. Uiteindelijk is besloten het schip de eerste weken te laten draaien op een aggregaat en vervolgens over te schakelen op walstroom. De gemeente zorgt bin nenkort voor een stroomkastje op de Visserijkade. Intussen heeft de exploitant het druk met het vergaren van perso neel en gasten. Hij neemt een paar medewerkers van Scaramouche Hotelships mee en werft de rest in Vlissingen. Op de Hispania, zoals het voormalige riviercruiseschip heet, is plaats voor 144 gasten. De eerste staan al op de lijst, laat Ge rard van Wijngaarden weten. Dat zijn voornamelijk Polen. „Verder voer ik op dit moment veel ge sprekken met bedrijven in Vlissin gen, die op zoek zijn naar huisves ting voor hun personeel. Eerlijk ge zegd verwacht ik zo vol te zitten." Wat Van Wijngaarden betreft, zit hij al heel snel op het stadhuis om een tweede hotelschip naar Vlissin gen te krijgen. Hij heeft er al een op het oog; zo eentje als de Hispa nia. „Maar ik kan ook zo een grote regelen. Die past dan mooi in de Buitenhaven." Dan hoeft het niet weer anderhalf jaar te duren om van plan tot reali satie te komen. Een volgende keer zijn de vergunningen zo binnen, is de ervaring van Van Wijngaarden in andere gemeenten. De Schelde heeft al belangstelling getoond in hutten voor haar personeel. door Selma Osman oost-souburg - Lange tijd stond Hof Kromwege in Souburg weg te kwijnen. Maar daar komt nu veran dering in. Maandag begint de aan nemer met de restauratie van de monumentale boerderij aan de Kromwegesingel. Het huis uit 1664 krijgt, net als vroeger, weer één voordeur (in plaats van twee) en ramen met luiken. De komende weken komen de pannen terug op het zadeldak en wordt hout- en metselwerk her steld of vervangen. Dat er de laatst- se tachtig jaar weinig aan de boer derij is gedaan, heeft voor- en na delen, zegt André lasperse van Bouwbedrijf Kambier. Originele details bleven behouden, maar het houtwerk is compleet verrot. „We moeten alle kozijnen vervangen." Half oktober verwacht hij daar mee klaar te zijn. Het pand wordt casco opgeleverd. Dat wil zeggen dat de boerderij van binnen leeg blijft, tot er een definitieve bestem ming voor is gevonden. Woning corporatie Woonburg - die het mo nument heeft aangekocht - zal Hof Kromwege eerst gebruiken als informatiecentrum voor de ver nieuwing van de wijk rondom 't Zwaantje. Daarna maakt de geres taureerde boerenwoning mogelijk onderdeel uit van de tweede Bre de School, die over een jaar of drie op het achterterrein zal verrijzen. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. E.C. Kasse uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. arnemuiden - De spoorwegover gang aan de Van Cittersweg in Ar nemuiden is de komende week twee nachten dicht vanwege werk zaamheden. ProRail voert onder houd uit om de treinen weer soe peler en stiller te laten rijden. In de nacht van dinsdag op woens dag en de nacht van woensdag op donderdag moet verkeer tussen 23 en 7 uur omrijden via de Doele- weg. De spoorovergang is tijdens de werkzaamheden ook afgesloten voor voetgangers. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense dertiger heeft aan leg voor een buikje en doet verwoede pogingen die ongewenste uitstulping overdwars te vermijden. Dat kost bloed, zweet en trainen. Hij voetbalt al jaren en zat daarnaast lang op fitness. Maar door zijn onre gelmatige diensten bleek continue ring van laatstgenoemde hobby een probleem. Dus bleef alleen het wekelijkse ge zwoeg op het middenveld over, in het zesde elftal van een plaatselijke vereniging. Zijn club probeert de kas nu te spekken door het uitgeven van voetbalplaatjes van alle spelers van alle elftallen, ook van onze dertiger. Een leuke actie, die ook andere voet balclubs al een aardige cent heeft op geleverd. Plakplaatjes, maar ditmaal ook met iets nieuws. Ja", verzekerde hij een belangstellende collega, „want er zijn ook geurplaatjes bij. Dat zijn he le speciale, met een foto van ons ach terwerk." De vervallen boerenwoning aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg wordt gerestaureerd foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23