Voor GM-dochter Opel blijft toekomst onzeker Topappartementen economieI 15 Google waarschuwt voor persoonlijke informatie op internet Heineken mag kroegen overleden Kooistra in Groningen ontruimen A weumelinghe Vijverbouw en verkoop van Japanse koi ...met zeezicht! Zeeuwse Kustmarathon - 1, 2 en 3 oktober 2010 ZEELAND IS WEER AAN HET TRAINEN. SUCCES: MARATHONZEELAND PZC - BN DeStem zaterdag 21 augustus 2010 Voor openingstijden kijkt u op onze site: Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118-466539 email: info@floorskoishop.nl Niemand had het verwacht, maar met General Motors gaat het prima. Vorig jaar kon het slechts met staats steun overeind blijven; nu wil het terug naar de beurs. General Motors wil graag van het overheidsbe lang van 6i procent af Kort geleden maakte GM al bekend de hoogste kwartaal winst in zes jaar behaald te heb ben: een miljard euro. Maar terwijl de Amerikaanse tak van GM weer helemaal terug is, blijft het kwak kelen met de Europese afdelingen: Opel lijdt nog steeds fors verlies. Bovendien verkoopt het merk, zo wel in absolute aandelen als in ver houding tot concurrenten, steeds minder auto's. En dat is slecht nieuws voor onze zuiderburen, waar - in Antwerpen - een van Opeis modernste fabrie ken te koop staat. De productie lag een maand stil omdat de daar ge produceerde modellen slecht ver kopen. Maandag ging de fabriek weer open, en wat bleek? Er is toch inte- door Arend Pleysier resse in de fabriek. Niet van Opel of GM: Chinese autobouwers zou den wel wat zien in de hypermo derne fabriek. Het zou gaan om twee fabrikanten. Het hoe en waar om blijft nog even geheim. Chinese auto's stonden in Europa tot voor kort bekend als goedkoop, achterhaald en nauwelijks veilig. Er waren twee merken die het in Noord-Europa probeerden: Land wind en Brilliance. Beide vertrok ken na desastreus verlopende bots- proeven met de staart tussen de benen. Maar de Chinese automarkt zit niet stil: in een paar jaar tijd zijn de Chinese fabrikanten volwassen geworden. Daarnaast lijkt het erop dat de groei van de Chinese auto markt zijn hoogtepunt heeft be reikt, en dan wordt het interessant om ook eens in Europa te kijken. Antwerpen is daarin niet uniek: ■KmBmamnaaranma kort geleden werd de Zweedse au tobouwer Volvo al overgenomen door het piepjonge Chinese Geely. En dat bedrijf is dan weer geen on bekende in Antwerpen, want top man Shufü Li kwam dit voorjaar al eens een kijkje nemen. Toen was hij naar eigen zeggen niet geïn teresseerd, maar toen was Geely ook nog geen eigenaar van een gro te Zweedse autofabrikant. Mis schien, zo duimen de Belgen, rol len er straks ook Volvo's uit de Antwerpse fabriek. Deze mogelijkheid is niet zo on waarschijnlijk als het lijkt, want ook in Gent worden al decennia lang Volvo's geproduceerd. En bo vendien, zegt de optimist: door de verregaande automatisering is het voor Chinezen misschien wel goedkoper om auto's voor Europa in Antwerpen te bouwen, en al leen de onderdelen uit China mee te nemen. Veel reden voor optimisme is er echter niet: het aantal proefballon netjes dat de Chinese autofabrikan ten hebben opgelaten, is talloos. Dat lijkt General Motors ook te be seffen: de Amerikaanse moeder gaat gewoon door met haar pogin gen om de fabrieksgrond te slijten. Opel Antwerpen staat in de etala ge, en iedereen mag bieden. mmmmmmmmmmmmrnHmmmmmmammmiamms GRONINGEN - Bierbrouwer Hein- eken mag een groot aantal kroe gen in de binnenstad van Gronin gen ontruimen. Dat heeft de rech ter in Groningen gisteren besloten. De brouwer eiste een week gele den de ontruiming, omdat het nog 5 miljoen euro huur tegoed heeft van de horecagelegenheden uit het voormalige Kooistra-impe- rium. Wat de rechter betreft is een oude bv van de overleden horecamag naat Sjoerd Kooistra verantwoorde DEN HAAG - Jongeren die hun hele hebben en houden op internet zet ten, komen in de problemen als ze later een baan gaan zoeken. De eni ge oplossing is het aannemen van een nieuwe naam en identiteit. Dat stelt Google-topman Eric Schmidt. „Ik geloof niet dat de maatschappij beseft wat er gebeurt als alles over iedereen voortdurend beschikbaar is en opgenomen wordt", zegt Schmidt in de Amerikaanse zaken krant Wall Street Journal. De waarschuwing van Schmidt komt uit onverwachte hoek: Goog le is 's werelds grootste verzame laar van online informatie. Naast de zoekmachine, waar het bedrijf groot mee is geworden, is Google onder meer eigenaar van het so ciaal netwerk Orkut, YouTube (filmpjes) en het mailprogramma Gmail. Vooral jongeren gebruiken sociale netwerksites als Hyves en Face- lijk voor de opgelopen huurschul den. Deze Gouden Kooi bv regelde voor Heineken de verhuur van de zeventien horecagelegenheden aan de pachters, maar betaalde de huur al langere tijd niet door aan Heineken. De rechter ziet ruimte voor een ontruiming omdat de huurachter stand per dag oploopt met ruim 7000 euro en de pachters toe zijn aan duidelijkheid over hun toe komst. book om met elkaar in contact te blijven. De 'lollige' foto's, video's en weblogs zijn volgens Schmidt echter nog jaren op internet te vin den, ook als de makers het bestaan ervan al lang zijn vergeten. De Google-topman heeft weinig medelijden met mensen die kla gen dat zijn bedrijf het mogelijk maakt dat mensen persoonlijke in formatie op straat gooien: „Als mensen bepaalde dingen over u niet mogen weten, kunt u die din gen misschien beter gewoon niet openbaren." Volgens Schmidt lost het pro bleem van rondslingerende gevoe ligheden zich vanzelf op: Google zou over enkele jaren zoveel gege vens van zijn gebruikers hebben verzameld, dat het bedrijf ze kan helpen bij het 'plannen van hun persoonlijke leven'. Of Google ook gaat waarschuwen voor het online plaatsen van genante verhalen en foto's is niet bekend. hét oosterachelde drieluik www.weumelinghe.nl Iedere zaterdag is ons informatiepunt op de bouwlocatie van 11 tot 13 uur geopend! Beklim de uitkijktoren en geniet van uw toekomstig uitzicht! Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15