zeeuws museum middelburg Survivorsland Festival in 't Schuttershof Oogstfeest in Oudelande Laatste dag Goes' Draaiorge festival ZWARTV0ET INDlANtN avonturen van een zeeuwse verzamelaar zaterdag 21 augustus 2010 tocht met huifkar door de schitterende omgeving waaronder het schorre gebied maakt deze excursie compleet. Deelname: 5,- euro p.p. (kinderen t/m 3 jaar gratis). Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. Kortgene Wakeboardbattle Kortgene. Wakeboardwedstrij- den op Europees topniveau met 's avonds live mu ziek. Veerse Meer, gehele dag. Rommelmarkt rondom de kerk, van 9.00 tot 16.00 uur. Tevens is gedurende deze dagen de kerktoren te beklimmen. Fantastisch uitzicht. Advies neem verrekijker mee! Middelburg Wandeling langs monumentale bomen. Om 14.00 uur start een wandeling langs monumentale bo men in de binnenstad van Middelburg. Vanaf de Markt voor het oude stadhuis neemt een IVN-gids u mee en toont u en vertelt u over rode beuken, vleugelnoten, acacia's gingko's en andere bomen in de oude binnenstad. De wandeling duurt 1,5 uur tot 2 uur. Informatie via 0118-552343. Oostkapelle Ringrijden Oostkapelle. Joh. de Pourckstraat, van 08.00 tot 17.30 uur. Ouddorp Golfsurflessén. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Beachyoga. Elke donderdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Locatie: Natural High, Brouwersdam. Deelname: 7,- euro p.p. per les. Voor meer informa tie: Yogapraktijk de Eik, www.yogapraktijk-deeik.nl. Een leuke tramrit maken met een historische die seltram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Oud dorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 13.30 uur. OOudelande Oogstfeest Oudelande. Zaterdag 21 augustus 2010 wordt in het landelijk gelegen dorp Oudelande voor de 7e keer het Oogstfeest gehouden. Een dag die bol staat van de activiteiten voor de hele familie! In de mid dag hebben wij weer een prachtige optocht georga niseerd waarin wagens met eigen streekproducten door het dorp trekken. Zeemanskoor 'Les Bon Vi- vants' zingt in de hervormde kerk van Oudelande (ochtend). Demonstratie motorzagen (middag). Ge MIDDELBURG - Café 't Schuttershof opent zondag zijn deuren voor Survivorsland Fes tival 2010. Niet alleen de zaal is open, maar ook de min aan de achterkant. Hier be vindt zich een buitenterras, compleet met tafels, stoelen en een buffet met de lekker ste gerechten. The Massa Christa, Tommy Vlaeminck uit België, Mamilla, The Paris Dandies, The Old Firm en Hot Fuzz zijn de topbands die aanwezig zijn op het festi val. Vorig jaar was het feest een groot suc ces. De deuren openen om 15.00 uur en het feest gaat door tot in de vroege uren. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en 12,50 euro aan de deur. zellige markt met diverse kramen zoals streekpro ducten, ambachten, decoratie. Appeltaartbakwed- strijd. Dierenknuffelhoek. Boerenkoopdag (och tend). Verkoop bij opbod van oude boerenspullen, antiek en curiosa. Helikopter-rondvluchten. De toe gang is geheel gratis! Bij de ingang(en) van het dorp ligt het programma voor de dag en een gratis appel. We starten de dag om 10.00 uur met de opening en om 17.00 uur start de muziek.De locatie van het evenement is heel eenvoudig te vinden: in het hart van het dorp (bij de kerk). Ouwerkerk Staatsbosbeheer, excursie Littekens van de Ramp, Weg van de Buitenlandse Pers, aanvang 13.30 uur. Excursie door het krekengebied van Ouwerkerk olv een gids. Kosten 2.00 voor volwassenen en 1.00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Reserveren via VW Schouwen-Duiveland. Stevige doorstap excursie on der leiding van een Staatsbosbeheer natuurgids door het Krekengebied van Ouwerkerk. Vertrek punt is de parkeerplaats bij het Watersnoodmu seum, Weg van de Buitenlandse Pers. Reserveren VW Schouwen-Duiveland kantoor Zierikzee, Nieu we Haven 7 of via telefoon 0900-2020233. Schoondijke Rondleiding in draaiende en of malende korenmo len op steen. Tevens meelverkoop. Elke zaterdag: van 11.00 tot 16.30 uur, op woensdagmiddag: 13.00 tot 17.00 uur. Duur 20 tot 30 minuten. En tree: volwassenen 1,35 euro p.p. kinderen 6-12 jaar 0,65 p.p. Lange Heerenstraat 71. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1. Elke dag een rondlei ding om 11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Terneuzen Wielerkoers achter de Derny in het centrum van Terneuzen. Gratis toegang. Aanvang vanaf 14.00 tot 18.00 uur. Vlissingen Duin en strandtocht van wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars. Er kan gewandeld worden over 5,10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is van 9.00 tot 11.00 uur, overige afstanden van 9.00 tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver in Vlissin gen. We wandelen over het strand, door de duinen en door het Nollebos, de 30 kilometer loopt door tot Westkapelle, de 20 kilometer slaat af bij Zoute- lande, de 15 kilometer houdt het vol tot Valkenisse er de korte afstanden gaan tussentijds al terug rich ting Vlissingen. Het startbureau is bij de Kanovijver, Burg. van Woederenlaan te Vlissingen Informatie: Mw. C.F. van Oorschot, 0118-463845. OUDELANDE - Een dag vol activiteiten voor jong en oud; dat biedt het Oogstfeest dat vandaag voor de zevende keer gehouden wordt. Om 10.00 begint het gratis evene ment met activiteiten en 's middags is een optocht waarin wagens met streekproduc ten door het dorp rijden. Een greep uit het programma: Zeemanskoor 'Les Bon Vivan- ts', demonstratie motorzagen, een markt met streekproducten, kleedjesmarkt, appel- taartbakwedstrijd, helikopterrondvluch ten, springkussen. Rond 17.00 uur start de muziek met een DJ. Deze gaat door tot in de late uurtjes. Het Oogstfeest vindt plaats in het dorpscentrum, bij de kerk. Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland met de skelter, familiefiets, piet plezier. Duur van de tocht voor sportievelingen 2 uur. Start vanaf Na- tuurinformatiepunt en Trampolinecentrum "Wes- terschouwen", op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen, Steenweg 13a. Van 11.00 tot 18.00 uur. Yerseke Mosseldag Yerseke. Net als voorgaande jaren zal het ook in 2009 weer een heel spektakel worden met allerlei leuke activi teiten voor jong en oud. Traditiegetrouw is er weer de bekende Taptoe, een vlootschouw, braderie, ker mis, een feesttent, mosselrock en andere activitei ten. Beatrixhaven, centrum en omgeving, hele dag. Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de ver werking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proeven. Prinses Beatrixhaven, vanaf 14.00 uur. Zierikzee Orgelconcert, Nieuwe Kerk, Kerkplein 1Aanvang 15.30 uur. Met Marya Heij, cello, en Mirjam van den Bos, piano. Zonnemaire Staatsbosbeheer, wandel en vaar excursie naar Hompelvoet, haven Bommenede, Van 9.00 tot 13.00 uur. Het eiland 'Hompelvoet', ligt tussen de Slikken van Goeree en de Slikken van Bommenede. Vertrek vanaf Haven Bommenede te Zonnemaire. Excursieduur: half uur varen heen, drie uren lopen, halfuur terug. Tip: U moet goed ter been zijn, geslo ten kleding en goed schoeisel, water of drinken meenemen. Kosten: 8.00 euro voor volwassenen (leeftijd 12+). Deze excursie is niet geschikt voor kinderen onder 12 jaar. Beperkt plaats, reserveren gewenst VW Schouwen-Duiveland kantoor Burgh Haamstede, Noordstraat 45a, telefoon 0900- 20 20 233. Zoutelande Meliskerke Kunstroute 'Kunst aan de Kust'. Diverse locaties, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. ZONDAG 22 AUGUSTUS Breskens Concert door muziekvereniging Basseveld in de mu- ziekkiosk op het Spuiplein vanaf 15.00 uur. Hulst Zomerwandeling in Vestingstad Hulst. Hulst is één van de mooiste stadjes van GOES - Al ruim vijfduizend bezoekers heb ben de afgelopen week het Draaiorgelfesti val in Goes bezocht. Vandaag is de laatste dag van het festival, dat vorige week be gon. Veertien draaiorgels van allerlei soorten en maten staan in het centrum van Goes. Het festival begint om 10.00 uur. Vandaag is ook nog de laatste kans om de tentoonstelling van draaiorgels in de Gro te of Maria Magdalenakerk. Dat kan tussen 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Bij de Zeelandhallen is gratis parkeergele genheid en rijdt een gratis transferiumbus naar het centrum. Zeeuws-Vlaanderen, waar alle dagen de winkels open zijn (op zondag van 14.00-18.00 uur). In au gustus staan op zondagmiddag de gidsen om 15.00 uur bij de VW in Hulst klaar om u rond te leiden in deze stad. Kaarten a €3,00 per persoon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zeeland. Let op: er kunnen maximaal 12 personen per keer mee, dus meld u snel aan! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de VW Hulst via 0114-315221 of via hulst@vwzvl.nl. Oostkapelle Kruidenworkshop: in geuren en kleuren. Heerlijke kruidige, zomerse geuren uit eigen tuin. Er wordt uitleg gegeven over de toepassing van de diverse soorten en het gebruik ervan. En er kan een krui denzakje, kruidenazijn en een bouillonbuiltje ge maakt worden en natuurlijk wordt er thee gedron ken van versgeplukte kruiden. Maximaal 20 deelne mers. Deelname: 7,50 euro voor volwassenen en 5,25 euro voor kinderen, incl. museumbezoek. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmelden via 0118-582620. Museum Terra Maris, Duinvlietweg 6, van 10.30 tot 12.00 uur. Ritthem Excursie Fort Rammekens. U kunt onder leiding van een gids het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens, bezoeken. Naast een bezoek aan het fort zelf, wandelt u door het rondom gelegen natuurgebied met zijn kreken en bossen. De excur sie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Ramme- kensweg te Ritthem. Veere Optreden Graindelavoix, o.l.v. Björn Schmelzer. Met 'La Magdalene', de cultus van Maria-Magdale- na in de Lage Landen aan het begin van de 16e eeuw met vocaal werk van o.a. Champion, Sermisy en Blondeau. Grote Kerk, Oudestraat, 15.30 uur. Westenschouwen Beste Bolus Belevings fietstocht door het Schouw- se bietenland. Voor de beste bolus heb je de beste suiker nodig. Tijdens de fietstocht door de Schouw- se polder komen we volop bietenvelden tegen. Burghsluis was vroeger het landbouwhaventje van waar de schepen vol bieten vertrokken naar Bra bant. We komen bij een ambachtelijke plaatselijke bakker die de beste bolusbelevingsfietstocht tot een waar zoet feest maakt. Start vanaf 11.00 uur, bij Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wes- terschouwen op het grote parkeerterrein bij de ro tonde in Westenschouwen. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotieieelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzee- landinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsmuseutri.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147