4\ Roadtrip over stormvloedkeringen Zomergasten zaterdag 21 augustus 2010 ZATERDAG 21 AUGUSTUS Biggekerke 12 editie van de Solexrace. Dorps straat, van 16.00 tot 19.00 uur. Burgh-Haamstede Nachtmarkt, Braderie Toeristische markt, Noord straat, Ring, van 19.00 tot 24.00 uur. Circus voorstelling Belly Wien, Kraaijensteinweg. (Hele weekeinde). Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzondere Middellandse Zeetuin, Middel- burgseweg 17 in Buttinge (Grijpskerke), met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Deze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal restant van een Middeleeuwse kerk. Open: vrijdag, zater dag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Cadzand Boekenmarkt van 10.00 tot 16.00 uur. Bij het Schuttershof in de Mariastraat. Gratis entree. Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde. Woensdag van 10.00 tot 12.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toeganke lijk. Herenweg 2. Streekproduktenmarkt. Diverse streekbedrijven ver kopen hun streekprodukten zoals babbelaars, meel- produkten, klompen, fruitsappen, produkten op ba sis van paardenmelk.Op het terrein bij de molen van Cadzand -Zuidzandseweg. Gratis entree. Van 11.00 tot 16.30 uur. Kunstmarkt in de kerktuin en terrein van de N.H. Kerk. Toegang is gratis. Prinsesstraat 17, van 11.00 tot 16.00 uur. Dorpswandeling Cadzand. Onder leiding van een deskundige gids komt de historie van Cad- zand-Dorp tot leven. Een nog goed herkenbaar Middeleeuws ringdorp met in het midden de goti sche kerk uit begin 14e eeuw. Cadzand is gekozen als één van de standplaatsen van de Wereldvredes- vlam onder andere omdat het gebied tussen Brug ge, Gent en het eiland van Cadzand eeuwenlang onder oorlogsgeweld gebukt ging. Deelname is gra tis. Vertrek om 14.15 uur vanaf 't Plakkebord bij de Mariakerk, Mariastraat in Cadzand-Dorp. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Colijnsplaat Kinderactiviteit: Interesse in geschiedenis. In de winkel van de kleine deugniet kunnen kinderen een speurtocht met opdrachten ophalen, om Co lijnsplaat op een leuke manier te leren kennen. Voorstraat 26, gehele dag. Snorkelen en planten en dieren verzamelen voor kinderen vanaf 8 jaar, onder leiding van een zeebio- loog. Kosten 5,- euro inclusief gebruik wetsuit, snorkelmateriaal en schepnet. Aanmelden ver plicht! info@oceanus.nl of 06-23242083. Strandje ten westen van de jachthaven van Colijns plaat, van 13.30 tot 15.00 uur. Ook op zondag, van 14.00 tot 15.30 uur. Domburg Fantasy en sprookjes week in Domburg. De week staat vol met sprookjes en fantasy. Met op zaterdag 21 augustus van 19.00 tot 21.00 uur: Orkest Humoreske. Op dinsdag 24 augustus van 16.00 tot 20.00 uur: Glijhelling dolfijn, griezel spel- pakket en Ezeltje prik. Op donderdag 26 augustus van 16.00 tot 20.00 uur: springkussen paddestoel, sprookjes spelpakket en het Kaboutersminkteam 't Groentje, gehete dag. Ringrijden bij woonzorgcentrum Simnia. Traditione le sport met paarden. Simniapad 1, 09.00 tot 17.00 uur. Dreischor Folkloristisch feest, 'vlasdag'. Van 10.00 tot 16.00 uur. Dreischor is op de dag van dit traditioneel eve nement weer helemaal 'vlasdorp'. De vlasdag doet de oude traditie van vlasbewerking weer herleven. In Dreischor la ten ambachtslieden zien hoe in vroegere tijden vlas bewerkt werd tot linnen en touw. Goes Marktconcert Grote Kerk. Tijdens de markt kunt u gratis een concert bijwonen van een organist. De organisten wisselen elkaar af en komen uit het hele land.Singelstraat, vanaf 13.30 uur. Graauw Saeftinghefeesten. Zaterdag en zondag brocante markt, verse mosselen, muziek en gratis rondvaarten vnaaf 10.00 uur. Zaterdagavond vanaf 21.00 uur de geweldige band Dexter en een spetterend optre den van sfeermaker Mike. Zondag vanaf 13.30 een liveband met muziek voor jong en oud. Gratis toe gang- Voor meer informatie: www.wv-saeftinghe.nl Havenstraat, Haventerrein Watersportvereniging. Hoofdplaat Rondleidingen Schapenboerderij'Goede Hope'. Ie dere woensdag, zaterdag en zondag. Een mooie Solexrace in Biggekerke. archieffoto Ruben Oreel De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Familie lila uit Barcelona Paspoort Wie: de familie lila WoonplaatsBarcelona, Spanje Gezien: aan het Veerse Meer door Marloes Vrolijk Een reis met de auto langs verschillen de soms niet geplande bestemmin gen: een roadtrip. Vader, moeder en kinderen lila lijken experts. Op de parkeer plaats aan het Veerse Meer staat hun auto met caravan erachter en vijf mountainbi kes op het dak. ]aume (45) is druk bezig de mountainbikes goed op het dak vast te bin den. Samen met zijn vrouw Marta (45) en kinderen Mariona (17), Mare (15) en Oriol (12) zijn zij vanuit Barcelona komen rijden en hebben één nacht in Frankrijk gesla pen. Ook zijn zij drie nachten in België ge bleven om Brugge en Gent te bezoeken. Nu zijn ze door Zeeland op weg naar Am sterdam. Op zoek naar polders en dijken heeft de familie gekozen om over de weg met de verschillende stormvloedkeringen te rijden, ook al weten ze dat dit niet de •snelste manier is. De Michelin-vakantie- gids gebruiken zij om hun route uit te stip pelen en daarin wordt deze weg aangera den. Vanuit de auto heeft de familie zich verbaasd over Nederlandse gebruiken: f 1 „We rijden door kleine dorpjes en zien he le families op de fiets. Dat is bijzonder voor ons." Zij blijven alleen voor een korte stop aan het Veerse Meer. „Wij moeten aankomen op de camping voordat die vol is!", zegt Jaume een tikkeltje gehaast. En ze liggen al twee uur achter op schema, dus de Ilia's gaan snel verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 146