Zeeland PZC Duikplek Zeelandbrug in ere hersteld Mooie plek voor eerste expositie PZC 22 en 23 23 Aangehouden na mishandeling almanak Plakplaatjes SCHOUWEN-DUIVELAND DUIKTRAP Ecorif tegemoetkoming voor storten met staalslakken (gftg^lrLg Carel van Gestel laat kerken hun verhaal vertellen Toegangen naar strand worden verhard 21 Zaterdag 21 augustus 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl HBHHÜ door Ali Pankow ZIERIKZEE - De populaire duik- plaats aan de voet van de Zeeland- brug bij Zierikzee is bijna drie kwart jaar slecht toegankelijk ge weest. Met de aanleg van een nieu we duiktrap is deze locatie nu in ere hersteld. Bij het versterken van de vooroe ver door Rijkswaterstaat was de oude duiktrap verloren gegaan. Door deze zogeheten verdedigings werken is bij deze duikplaats een bredere kreukelberm teruggeko men. Deze stenen zijn inmiddels begroeid geraakt met algen en daardoor glad geworden. Dat alles maakte de toegankelijkheid voor de duikers er niet beter op. „Som mige hebben echt wel wat schaaf wonden en blauwe plekken opge lopen", weet Roel van der Mast van de Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB). Hij is echter zeer te spreken over de goede samenwerking tussen door Ali Pankow ZIERIKZEE - De leerlingen van de schildercursus van Sil van Mil zijn het er roerend over eens: Dit is een heel mooie plek als je voor de eerste keer je werk wilt exposeren. „Dat is even een zoektocht ge weest, maar het resultaat is er naar. Met dank aan Zeeuwland", zegt Gert Kooman. Hij is een van de 17 leerlingen bij Van Mil die de komende week hun schilderijen exposeren in twee benedenverdie pingen van de voormalige pakhui zen in de Meelstraat in Zierikzee. Tegenwoordig bekend onder de naam 'Middelhof. Kooman kreeg deze ruimte tijdens het speuren naar een geschikte locatie spon taan voor tijdelijk gebruik aangebo den door de woningbouwvereni ging- Van Mil leert haar cursisten de fij ne kneepjes van het werken met olieverf volgens de methode van de 'Oude Meesters'. „Dat wil zeg gen eerst een goede basis met licht en donker aanbrengen, waarop je vervolgens kunt glaceren, dus schil deren in dunnere, transparante la gen", legt Kooman uit. De expositie is tot en met zondag 29 augustus geopend, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. E.C. Kasse uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. NOB, Rijkswaterstaat en de betrok ken' uitvoerders bij de aanleg van een nieuwe duiktrap. Samen met duikkompaan Joop Sta lenburg is Van der Mast zelf nauw betrokken geweest bij de aanleg van die trap. „Rijkswaterstaat te kende voor de trap over de glooiing van de dijk en over de kreukelberm heen, maar voor de ze instantie houdt het op bij de waterlijn. Daar zijn wij verder ge gaan", zegt hij over de zelfwerk zaamheid van de NOB. „De slang om beton te spuiten lag voor ons al op de goede plek en wij zetten op onze beurt een buis in het beton, zodat de uitvoerder gemakkelijk verder kon gaan met een leuning onder water. Het is een mooie voorziening geworden voor duikers die toch met zo'n 35 kilo bepakking op hun rug lopen", zegt Van der Mast. Hij reageert la coniek op wat gemopper dat in middels weerklinkt over het feit dat de nieuwe trap ruim 100 meter verder ten westen van de Zeeland- OUDDORP - De politie heeft twee mannen aangehouden na een vechtpartij donderdag in Oud- dorp. Een 28-jarige man uit Veld hoven was met een kapot bierglas in zijn gezicht gestoken. De ver dachten waren weggereden in een auto, maar die werd gesignaleerd in Goedereede. De inzittenden zijn aangehouden vanwege zware mishandeling. Het betreft een 24-jarige Rotterdammer en een 24-jarige man uit Stellendam. brug ligt dan de oude. „Ach, dui kers zijn lui. Zij willen het liefste met de auto aan de waterkant par keren." Hij benadrukt dat de nieu we trap bewust is verlegd om dui kers te stimuleren het nieuw aan gelegde ecorif te bezoeken. Dat is een tegemoetkoming van Rijkswa terstaat voor het gebruik van de ge wraakte staalslakken bij de oever versterking. Van der Mast ver wacht dat dit ecorif binnen drie jaar volledig begroeid is en een heel aardig aanzicht zal geven. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense dertiger heeft aan leg voor een buikje en doet verwoede pogingen die ongewenste uitstulping overdwars te vermijden. Dat kost bloed, zweet en trainen. Hij voetbalt al jaren en zat daarnaast lang op fitness. Maar door zijn onre gelmatige diensten bleek continue ring van laatstgenoemde hobby een probleem. Dus bleef alleen het wekelijkse ge zwoeg op het middenveld over, in het zesde elftal van een plaatselijke vereniging. Zijn club probeert de kas te spekken door het uitgeven van voetbalplaatjes van alle spelers van alle elftallen, ook van onze dertiger. Een leuke actie, die ook andere voet balclubs al een aardige cent heeft op geleverd. Plakplaatjes, maar ditmaal ook met iets nieuws, „ja", verzekerde hij een belangstellende collega, „want er zijn ook geurplaatjes bij. Dat zijn he le speciale, met een foto van ons ach terwerk." Anja Jonker (I) en Annemarie Verkaart zetten het schilderij 'Jakhals' van Gert Kooman als blikvanger voor de expositie buiten op de stoep van het monu- mentenpand aan de Meelstraat. De vrouw op het schilderij lijkt op het punt te staan haar hoed te lichten voor de bezoekers. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 131