301 sport Topklasser Hoek moet realistisch zijn Het gejank voor altijd verstomd Minneboo sluit Spelen af met achtste plaats Reynaerttoernooi voor het laatst op oude complex COMPETITIESTART Trainer Demanet tevreden met tiende plaats aan einde van seizoen zaterdag 21 augustus 2010 door Frits Bakker HOEK - Twee trainingen op kunst gras hebben Hoek in de aanloop naar de eerste competitiewed strijd weer wat wijzer gemaakt. Trainer Gaby Demanet vertrekt vandaag met een uiterst gedreven selectie naar de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk. „We zijn helemaal klaar voor die start", zei hij na de training en de praatsessie van don derdagavond. Voor die eerste wedstrijd in de topklasse zijn vooral twee vragen van groot belang. Zit de beste man van Hoek (Stijn Mahieu) van middag op de bank of staat hij op het veld? En kan Hoek in Nijkerk afrekenen met het vooroordeel dat er te weinig scorend vermo gen in de aanvalslinie schuilt? „Het belangrijkste van de voorbe reiding was dat we er zonder kleerscheuren door kwamen", geeft Demanet aan. „Dat is gelukt: wij hebben geen spectaculaire uit slagen geboekt, maar wel gedaan wat we moesten doen om klaar te zijn." Toch zijn er van het blessurefront twijfels over het optreden van Stijn Mahieu in Nijkerk. De specia list van vrije trappen en kopbal len werd vorige week en op de maandagtraining getroffen door een kwetsuur aan de enkel. Dins dagavond bleef hij aan de kant te gen RCS, in de warming-up zal vanmiddag moeten blijken of hij is hersteld. Nick de Jong, geblesseerd geraakt in de uitwedstrijd tegen ASWH, is ook in zoverre fit dat hij achter de hand wordt gehouden bij Sparta Nijkerk. Demanet: „Hij was al in staat om sprintwerk te doen, dus is hij dicht bij zijn ren tree." Hoek wordt vandaag en in de ko- mende weken gelijk getest op zijn kwaliteiten: eerst in Nijkerk, woensdag tegen De Treffers (voor de nationale beker) en daarna in het vervolg van de competitie te gen Barendrecht, Capelle, Spaken burg en IJsselmeervogels. „Het wordt een loodzware start", be seft Demanet. „We krijgen gelijk de kampioenen uit het zaterdag en zondagvoetbal van vorig jaar." De uitdaging schrikt hem niet af „De ambitie is niet om kampioen te worden, we moeten realistisch zijn. Hoek gaat met de doelstel ling van start om zich te handha ven in de topklasse. Ik zou tevre den zijn als we rond de tiende plaats zouden eindigen, maar we moeten niet te snel in paniek ra ken na een paar nederlagen achter elkaar. Daar zullen we op dit hoge niveau zeker eens tegenaan lo pen." Gaby Demanet vindt dat Hoek klaar is voor het begin van de competitie. foto Frits Bakker SINGAPORE - Zwemster Manon I Minneboo is gisteren tijdens de Jeugd Olympische Spelen in Singa- M pore als achtste geëindigd op de 50 meter vrije slag. De zeventienjari- ge zwemster uit Vlissingen klokte a| in de finale 26,35 seconden. Minneboo was donderdag als ze vende doorgedrongen tot de eind strijd. In de series en de halve fina le had ze 26,44 en 26,25 laten note ren. In de finale wilde ze graag on der haar persoonlijk record (26,21) duiken, maar dat is niet gelukt. De winst ging naar een Chinese. Die pakte het goud in 25,40. HULST - Voor de laatste keer wordt dit weekeinde het Rabo Reynaert toernooi gehouden op de hockey velden aan de Grote Kreekweg in Hulst. Volgend jaar, als de 53e edi tie op het programma staat, wordt er op een boogscheut afstand van het huidige sportpark gespeeld. Het nieuwe complex krijgt nu al ge stalte nabij het zwembad Reynaeft- land aan de Kreekzoom. De organisatie rekent dit jaar op deelname van vijftien ploegen uit binnen- en buitenland. De eerste duels beginnen vandaag om 10.00 uur. Zondag is de aanvangstijd eveneens 10.00 uur. De finale bij de vrouwen is omstreeks 14.30 uur en bij de mannen rond 15.15 uur. Deelnemende teams bij de vrou wen zijn Rapide 1 en 2, Haslemere (Engeland) en twee teams van oud-selectiespeelsters. Bij de man nen zijn van Rapide-zijde de teams 1 en 2, Heroes Secundo en Echte Vrienden 82 van de partij. Hasleme re (Engeland) Calais (Frankrijk), Swarz Weiss (Duitsland), Hoegaer- den en Vrijbroek (België) en F" EHMC uit Nijmegen vullen het deelnemersveld aan. Gelijk met de zwart-wit geblokte vlag viel in de namiddag van zondag 25 augustus 1985 voor Zandvoort het Formule 1-doek. foto Poppe de Boer door Rob Spierenburg ZANDVOORT - Het gromt en knet tert morgenmiddag weer ander half uur naar hartenlust als op het circuit van Zandvoort de DTM-bo- lides over het asfalt denderen. Een mooi geluid. Maar niet te vergelij ken met het heerlijke gejank dat 25 jaar geleden op dezelfde plek voor altijd uitstierf Gelijk met de zwart-wit geblokte vlag viel in de namiddag van zondag 25 augustus 1985 voor Zandvoort het Formule i-doek. Om nooit meer op te gaan. Dankzij het ontbreken van teamor ders (of het door winnaar Niki Lauda negeren ervan) werd de af- scheidsrace in 1985 geen saaie be doening. De overmacht van de McLarens van Lauda en WK-leider Alain Prost was zo groot dat de nummer drie, een jonge Ayrton Senna, met een achterstand van ruim 48 seconden finishte. Lauda won met minimaal verschil: 0.232 seconde. Formule i-baas Bernie Ecclestone zorgde er hoogstpersoonlijk voor dat het Fi-circus Zandvoort in 1985 de rug toekeerde. De proble men begonnen eigenlijk al in 1981. Dat jaar draaide de Grote Prijs uit op een financieel debacle. On danks het gigantische aantal toe schouwers dat vanwege het mooie weer op de race was afgekomen, bleef er geen dubbeltje over. Dus kon ook Bernie Ecclestone fluiten naar zijn geld. Datzelfde jaar kreeg ex-coureur Jim Vermeulen de touwtjes in handen. De nieuwe cir cuitbaas begreep meteen dat Ec clestone zijn centen (800.000 gul den) moest krijgen wilde Zand voort zijn plekje op de Formule i-kalender behouden. De gemeente Zandvoort, niet echt race-enthousiast, was een stoor zender in het geheel, omdat zij een lening van het ministerie van WVC aan het circuit afwees. Ver meulen zag dankzij een spelletje blufpoker toch kans op Ecclestone over de streep te trekken. Hij bood aan om de schuld in acht termij nen af te betalen, ondanks de we tenschap dat er geen geld in kas was. Ecclestone ging akkoord. In plaats van een faillissement van het circuit kwam er in 1982 toch een Grote Prijs. De race werd een succes. Ook financieel. De schuld aan Ecclestone werd in één keer voldaan. De aanhoudende discussies over geluid, een weinig coöperatief ge meentebestuur, parkeerproblemen op en rond het circuit, gegaran deerd verstopte aan- en afvoerwe- gen, beperkte vluchtmogelijkhe- den voor de helikopters. Na de GP van 1985 was Ecclestone het gedoe in Zandvoort zat. Hoewel hij cir cuitdirecteur Vermeulen een con tract voor nog eens drie jaar had beloofd, had Zandvoort zijn laat ste Grote Prijs gehad. „Ik ben na de race met hem meegelopen naar zijn helikopter om de getekende overeenkomst aan te pakken. Maar Bernie zei: 'Sorry, Jim. Ik bedenk mij net dat ik de papieren in mijn andere helikopter heb liggen'. Toen begreep ik dat het over en uit was. Toch heb ik Bernie Ec clestone nog altijd hoog zitten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 128