261 sport Surprise Koos Moerenhout Aissati en Rajkovic gaan naar Vitesse Moeizame zege Bayern op Wolfsburg Larsson pakt eindzege in Tour du Limousin Excelsior nu ook te sterk voor NEC Vlissingen vergadert over toekomst ENECO TOUR Koos Moerenhout verrast met een ritzege in de Eneco Tour. Hoewel de 'veteraan' van Rabobank een topsei- iaaris Koos Moerenhout actiefals zoen beleeft, zet hij er na dit seizoen een punt achter. demands kampioen op de weg. zaterdag 21 augustus 2010 ARNHEM Merab Jordania heeft zijn eerste aankopen verricht als eigenaar van Vitesse. De nieuwe clubeigenaar heeft Ismail Aissati (Ajax) en Slobo dan Rajkovic (Chelsea) naar Arn hem gehaald. Aissati (22) komt bij Ajax onder hoofdtrainer Martin Jol niet of nau welijks aan spelen toe. Naar ver luidt huurt Vitesse de aanvallende middenvelder voor een seizoen, met een optie tot koop. De Serviër Rajkovic (21) komt op huurbasis over van het Londense Chelsea. MÜNCHEN Bayern München is het nieuwe voetbalseizoen moeizaam begon nen. Het elftal van trainer Louis van Gaal voorkwam vrijdag in het thuisduel met VfL Wolfsburg in blessuretijd puntenverlies. Bastian Schweinsteiger maakte het win nende doelpunt: 2-1. Bij Wolfsburg is Steve McClaren trainer. De Brit hielp FC Twente vo rig seizoen aan de eerste landstitel uit de geschiedenis. De thuisclub kwam al na negen minuten op voorsprong via Thomas Müller. Edin Dzeko maakte daarna gelijk. LIMOGES De Tour du Limousin is gewonnen door Gustav Larsson. De Zweedse wielrenner van Saxo Bank gaf zijn leidende positie gisteren in de vier de en laatste rit niet meer uit han den. Davide Appollonio pakte de dagze ge. De Italiaan van Cervélo was in de 181 kilometer lange etappe van Ambazac naar Limoges net wat sneller dan de Spanjaard )ose loaquin Rojas Gil. Samuel Dumou- lin uit Frankrijk eindigde als derde. ROTTERDAM Excelsior blijft verbazen. Na winst met 3-2 op Feyenoord versloeg de kleine Rotterdamse club gistera vond met 4-2 NEC, voor de aftrap medekoploper met PSV. De twee de zege werd behaald in een ener verende tweede helft, die was be gonnen met een voorsprong van 0-1 voor de Nijmegenaren. De Rotterdamse doelpunten waren van Jordy Clasie, Daan Bovenberg Roland Bergkamp en Guyon Fer nandez. Voor NEC scoorden Björn Vleminckx en Bas Sibum. VLISSINGEN Zo'n veertig leden bezochten gister avond de algemene vergadering van VC Vlissingen. Ook de spelers en begeleiding van de eerste selec tie waren bij de vergadering aanwe zig. Tijdens de bijeenkomst werd onder meer gesproken over de be stuurlijke en financiële problemen. Er moest onder meer een voorzit ter worden gekozen. Wie dat is ge worden was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Olees over de uitkomst van de alge mene vergadering op www.pzc.nl 45 profrenner. In 2007 en 2009 werd hij Ne- Koos Moerenhout is dolblij na zijn zege in de derde etappe van de Eneco Tour. Hij versloeg in de eindsprint Tony Martin. De Duitser is nu klassementslei der. foto Peter Deconinck ROME - Wesley Sneijder juicht de eventuele komst van Dirk Kuijt bij Inter toe. De Italiaanse club heeft zich gemeld bij de Nederlandse in ternational van Liverpool voor een overgang. Volgens Sneijder is Kuijt de juiste man voor Inter. „Met hem erbij speel je voor je gevoel met z'n twaalven in plaats van met elf man. Hij loopt altijd voor twee over het veld. Hij doet zijn werk met volle overtuiging, of het nu bij Oranje is of bij Liverpool", rea geerde Sneijder in de Italiaanse krant Corriere dello Sport. Kuijt zou Mario Balotelli moeten vervangen, die naar Manchester Ci ty vertrok. Ondanks de verloren fi nale bij het wereldkampioenschap in Zuid- Afrika keek Sneijder met een goed gevoel terug op afgelo pen seizoen. Hij won daarin met Inter de titel, de beker en de Champions League. „2010 was absoluut het beste jaar van mijn leven", stelt Sneijder. De oud-Ajacied begint het seizoen met Inter vandaag in de wedstrijd om de Super Cup tegen AS Roma. „Ik kijk er naar uit om weer te be ginnen." Marko Pantelic gaat in de Griek se competitie voetballen. De 31-ja- rige Servische spits ondertekende vrijdag een tweejarig contract bij Olympiakos Piraeus. Pantelic kwam vorig seizoen uit voor Ajax. Met de Amsterdammers bereikte hij geen overeenstemming over een nieuw contract. Pantelic werd de voorbije dagen in verband ge bracht met Vitesse, dat sinds maan dag de rijke Georgiër Merab Zjor- dania als eigenaar heeft. Pantelic speelde tot dusverre 35 in terlands voor Servië. Daarin scoor de hij zeven keer. De aanvaller is de derde aankoop van Olympiakos in drie dagen. Eerder in de week legden de Grieken de Hongaarse international Krisztian Nemeth en de Braziliaan Chumbinho vast. Bij Olympiakos treft Pantelic de Deen Dennis Rommedahl. Ook hij verliet Ajax na vorig seizoen. Werder Bremen heeft drie dagen na het vertrek van de Duitse inter national Mesut Özil naar Real Ma drid zijn opvolger gecontracteerd. De Bundesligaclub bereikte vrij dagavond met FC Santos, de club waar Pelé groot werd, eindelijk overeenstemming over de transfer van Wesley. De 23-jarige Brazili aanse middenvelder, met wie het persoonlijk vorige maand al tot een akkoord was gekomen, zal in Bremen een verbintenis voor vier jaar ondertekenen. Cheick Tioté zet zijn carrière voort bij Newcastle United. De middenvelder van FC Twente on dergaat dit weekeinde een medi sche keuring. Daarna is het wach ten op een visum. Als dat geregeld is, kan het contract getekend wor den. Dirk Kuijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 124