voor onze veiligheid' berco Oranjekwartier trekt veel 'vakantiekinderen' Extra uitlaatplaatsen voor honden Betrokken, onder urijs VEEL KOOPJES EN EXTRA KORTING! VANWEGE INTERIEURAANPASSING The Juke Joints spelen in 't Oude Raedthuys Concerten in A' burg, Breskens en IJzendijke [IÏ1BQ/HBO] notenboom.nl «3 open avond rp\ mm ilJKJ Notenboom zaterdag 21 augustus 2010 lange vorststraat - goes De jeugd in West-Zeeuws-Vlaanderen is genoodzaakt deze winter met eigen vervoer naar discotheek Joy in Cad- zand-Bad te rijden. De gemeente schrapt de discobus vanwege overlast in de dorpen. foto Willem Mieras door Wout Bareman TERNEUZEN - Het was gisteren mooi weer, maar net geen strand weer. Bij een dergelijk weertype spint speeltuin Oranjekwartier ga ren. Beheerder Ronald Roelands zag gistermiddag tot zijn genoegen honderden kinderen rondrennen in de grootste openluchtspeeltuin van de regio. „Het warme zomer weer in juni en juli heeft ons da nig parten gespeeld. Het bezoeker saantal bleef zeker 20 procent ach ter bij voorgaande jaren. Daardoor missen we flink wat inkomsten." Gisteren had Roelands niets te kla gen. Er kwamen tientallen kinde ren af op het speciale zomerpro- gramma. Trok een ballongooche laar enkele weken geleden al hon derden kinderen, nu er een ritje op pony's (van Manege Sas van Gent) kon worden gemaakt, was het minstens zo druk. Stientje, de kleinste pony van het land, was dé blikvanger. De drukte was een op steker voor het speeltuinbestuur, dat de afgelopen maanden niet al leen minder bezoekers telde, maar ook de uitbreiding en nieuwbouw van de speeltuin flink vertraagd zag. De provincie aarzelt over een subsidie voor modernisering van- de speeltuin, maar Roelands houdt goede hoop op steun. Zaterdag 4 september om 14.00 uur is er ter afsluiting van de zo mer een spelpuzzel-circuit. Tientallen kinderen maakten een ritje door de speeltuin met één van de drie pony's van Manege Sas van Cent. foto Peter Nicolai WESTDORPE Stichting Polderblues presenteert vanavond de bluesrockband The Ju ke Joints in 't Oude Raedthuys. Het optreden begint om 21.00 uur. Toe gang 7,50 euro. De Juke Joints toe ren al meer dan 26 jaar door Euro pa en de Verenigde Staten. Daar na men ze eind juni in Chicago een nieuwe cd op met dertien nieuwe nummers. Het album komt half september op de markt. WEST-ZWS-VLAANDEREN In West-Zeeuws-Vlaanderen vin den dit weekeinde drie concerten plaats. Het ensemble Moja Lepa Slo- venija brengt vanmiddag (14.00 uur) volksmuziek in De Hooge Pla ten in Breskens. In de kerk aan de Markt in IJzendijke concerteren vanavond (20.00 uur) Ad van de Wege en Jan Wauters. Morgenmid dag (14.00 uur) zingen de Ministers in galeRichel! in Aardenburg. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen worden twaalf extra plaat sen aangewezen waar mensen hun hond kunnen uitlaten. Burge meester en wethouders hebben dat besloten. Met deze uitbreiding kunnen de 'baasjes' op in totaal vij fenveertig plaatsen terecht. De gemeente wil met de uitbrei ding tegemoet komen aan de vraag van hondenliefhebbers om hun huisdier toch ergens zijn be hoefte te kunnen laten doen. Op alle andere plaatsen binnen de be bouwde kom in de gemeente is dat verboden en moeten honden bezitters verplicht een schepje of zakje bij zich hebben om de uit werpselen op te ruimen. Er zijn vier nieuwe uitlaatplaatsen aangewezen in Terneuzen: aan het Wilhelminaplantsoen, een terrein tussen de Narcisstraat en de Aza leastraat, aan de Jacob Catsstraat en aan de Schoolweg. In Sas van Gent kunnen baasjes hun hond voortaan ook uitlaten aan de Le- poutreweg en op het Kanaalei land. In Biervliet zijn terreintjes aangewezen aan de Stadsweide en het Braakmanpad. Hoek krijgt er een hondenuitlaatplaats bij aan de Noordstraat. De uitlaatmogelijkhe- den in Zaamslag worden uitge breid met terreintjes aan de Veer- straat, Terneuzensestraat en de Axelsestraat. Op de uitlaatterrei- nen mogen honden los lopen. In de gemeente Terneuzen hebben zo'n 4000 huishoudens een hond. unde uf toerisme hotelmnnagement, bedrijfski mammZF Business School

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121