zeeland 123 op van Pilates-training berco onder urijs Rechter tikt Borsele op vingers over kanonnen 'Ik kan me weer richten op de appels en peren' VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! Betrokken AutoTeam.nl Zomermarkt in Poortvliet Pilates zouden moeten vergoeden VANWEGE INTERIEURAANPASSING [ÏÏ1B0/HB0] notenboom.nl unde of toerisme yd hotelmanagemenl, hedrijfskj open avond fpn? mm ||kJ Notenboom Pilates LJl voel je v r i j Gratis ONLINE TAXATIE van uw auto! zaterdag 21 augustus 2010 lange vorslstraat - goes Business School POORTVLIET - In Poortvliet wordt vandaag de jaarlijkse zomermarkt gehouden. Er zijn kramen, een rad van avontuur en een kantelauto. In het café is er muziek. Zoals elk jaar wordt ook weer een traditio nele palingrookwedstrijd gehou den. Daarvoor hebben zich al 25 deelnemers aangemeld. In de tent op het Marktplein kunnen men sen zich vermaken met poppen theater, kinderdisco en zumba. De dag duurt van 10.00 tot 18.00 uur. eis die zorgverzekeraars allereerst stellen. Verder ben ik geen thera peut of arts en dus niet geregis treerd voor beroepen in de indivi duele gezondheidszorg." Vos, die haar Pilates Center in 2006 begon, vindt het jammer voor haar cliënten. „Voor mij is het financieel geen punt, maar mensen die door Pila tes opknappen, krijgen geen cent van de verzekering. Daar baal ik van." Onderwijl groeit de wacht lijst als kool, zowel voor de groeps- als de indivuele trainin gen. „Ik geef achttien uur groeps les per week en acht uur groeps training. Inmiddels heb ik een paar honderd cliënten. Ik heb twee mensen aangenomen om de wachtlijst weg te werken." Dat Pilates heilzaam is, bewijst Mariëtte Kip uit Goes. Ze krijgt al 2,5 jaar individuele training van Naomi Vos. „Ik ben er echt blij mee, want na een skiongeval drie jaar terug, waarbij ik een hersen schudding en nekletsel opliep, leek ik niet goed te herstellen. Ik werd stram en kreeg steeds meer li chamelijke klachten. Mijn lijf deed soms zo'n pijn dat ik mijn sokken bijna niet aan kon trekken. Een vriendin vertelde me over Pilates en Naomi's zorgvuldige aanpak en kennis van het lichaam." Een jaar na haar onfortuinlijke val, was de training voor Kip de laatste strohalm. „Na een paar lessen merkte ik verschil. Vooral het le ren ademhalen vanuit je eigen cen trum, net onder je navel, heeft mij geholpen. In het begin kon ik niet recht op de bank liggen, alles deed zeer. Nu kan ik weer wandelen, fietsen, zwemmen, zelfs skaten. En zonder pijn met mijn handen onder mijn hoofd op mijn rug in het gras liggen." Joseph H. Pilates ontwikkelde zijn methode van bodyconditioning. De oefeningen bestaan uit stret chen, versterken van spieren en balanceren van het lichaam. Pilates opende in 1926 zijn Pilates Studio aan Broadway in New York. Tijdens de Eerste Wereldoorlog paste hij zijn methode toe bij bed legerige patiënten. Ook mensen uit de showbusiness waren en zijn fervente beoefenaars. Pilates helpt bij onder meer chroni sche rugpijn, lordosis, hoge bloed druk, osteoporose en depressie. www.pilatescentergoes.nl door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele moet een nieuwe manier zien te vinden om het gebruik van anti- hagelkanonnen door negen fruitte lers toe te staan. De rechtbank in Middelburg ver klaarde een beroep van de Stich ting Behoud de Zak van Zuid-Be veland (BZZB) gegrond. De BZZB spande de zaak aan, omdat zij wil dat Borsele de juiste juridische uit gangspunten toepast. En dat kan in het geval van een anti-hagelka- non niet op basis van de Alge meen Plaatselijke Verordening, is de rechter het met de BZZB eens. Een aanvraag voor een anti-hagel- kanon moet worden getoetst aan de Wet milieubeheer. „Wij wach ten nu met belangstelling af wat het Borselse college van B en W gaat doen", zegt BZZB-secretaris Maatje van der Stel. Wethouder Conny Miermans heeft nog geen idee. „Volgende week bekijken we samen met land bouworganisatie ZLTO hoe we dit varkentje gaan wassen. De fruitte lers zijn tevreden, de overlast is mi nimaal, alleen ontbreekt het aan goede regelgeving." Door de uit spraak moet Borsele bij klachten over een anti-hagelkanon handha vend optreden. Miermans: „Maar de laatste jaren, sinds de kanon nen zijn voorzien van dempers, is er niet of nauwelijks meer ge klaagd over geluidsoverlast." door Rob Paardekam Fruitteler André Alkema is opgelucht. Hij won don derdag een kort geding van de gemeente, zodat hij zijn antihagelkanon voorlopig weer kan gebruiken. „Eindelijk weer een beetje rust", stelt de ondernémer uit Sint-Maar tensdijk. „Ik kan me weer bezig houden met datgene waar ik goed in ben: het telen van appels, peren en pruimen." De afgelopen maanden heeft hij zich, noodgedwongen, verdiept in onder meer geluidsstudies, poli tiek en juridische zaken. Alkema noemt het een dieptepunt uit zijn loopbaan. „Ik ben gewoon een on dernemer die zijn oogst wil be schermen, meer niet. En dan wordt het een enorme soap. Daar ben ik best wel van geschrokken. En geloof me, het is echt niet leuk om je eigen gemeente voor de rechter te slepen. Dat hoop ik nooit meer te hoeven doen." Toch voelde de fruitteler zich ge noodzaakt deze stap te zetten, om dat het college hem, na een proef van een jaar, geen vergunning meer wilde geven voor zijn antiha gelkanon. Klachten uit de omge ving lagen daaraan ten grondslag. Ook toen Alkema een stillere ma chine in zijn boomgaard zette, wa ren burgemeester en wethouders onverbiddelijk. Het apparaat zou nog te veel overlast geven. Enkele politieke partijen leken het nog even voor de ondernemer op te nemen, maar een bezoek aan zijn bedrijf werd afgezegd toen hij zou hebben geschoten op het mo ment dat er geen vergunning meer was. Alkema is vooral teleurgesteld in het CDA. „Een partij van draai konten", vindt hij. „Vandaag is het 'ja' en morgen is het 'nee'. Helemaal gerust kan de fruitteler nog niet zijn, want het college moet nog een besluit nemen over zijn bezwaar. Tot dat moment mag hij zijn kanon van de rechter weer aanzetten. „Maar ik kan me niet voorstellen dat de gemeente mij na deze uitspraak weer een ver gunning zal weigeren." Het college laat weten snel met de fruitteler rond te tafel te willen. MwmHmmmmmmmmammmmmmimmm derstreept Vos. „Pilates heeft echt effect bij klachten als osteoporose, artrose, een whiplash of een her nia. Zelfs fysiotherapeuten, chi- ropractoren en osteopaten vinden de weg naar mij. Ze verwijzen door omdat na tien trainingen al verbeteringen optreden. Ik begrijp dan ook niet dat zorgverzekeraars Pilates-trainingen niet vergoeden." Waarom niet? Pilates-trainers zijn geen doktoren, fysiotherapeuten of verplegers. De training wordt niet beschouwd als een medische behandeling. Bovendien mag ieder een na twee weekenden cursus Pi lates geven. Naomi Vos heeft er vier jaar voor gestudeerd. „En ik ben nog niet uitgeleerd. Aan de an dere kant zie je dat allerlei fit nesscentra ook Pilates aanbieden. Het is een vrij beroep en daar zit het vergoedingsprobleem. Er be staat geen beroepsvereniging, een foto Willem Mieras Onderdeel van de Automotions Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109