221 zeeland Veel mensen knappen J Kapelse artsen sturen tuk-tuk op pad Arneville wordt weer Best Western van Goes willen naar Juultje Mannen uit Apeldoorn verdacht van vechten Expositie draaiorgels blijkt groot succes Tractorbestuurder duwt auto in tuin Radio 538 stelt actie in Goes uit tot maart Polenboot legt aan in de binnenhaven BEWEGINGSOEFENINGEN Coach Naomi Vos vindt dat zorgverzekeraars Open in oktober e' zaterdag 21 augustus 2010 GOES De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee man nen uit Apeldoorn aangehouden op de Grote Markt in Goes. De Gel derlanders, 24 en 49 jaar oud, zou den betrokken zijn geweest bij een vechtpartij, eerder die nacht. Een zeventienjarige inwoner uit de ge meente Goes deed bij de politie aangifte van mishandeling door het duo. GOES De tentoonstelling van draaiorgels in de Grote Kerk van Goes blijkt ui terst succesvol. Hoewel de orgels maar een weekje te kijk staan, kwam gisterenmiddag de 5000ste bezoeker al de kerk binnen om te kijken en te luisteren. De veertien draaiorgels staan nog tot vandaag (zaterdag) te kijk. Tus sen 10.00 en 17.00 uur gaan ze bo vendien de straat op. Borsele moet tarieven voor grafrechten aanpassen reageer op www.pzc.nl/bevelanden reacties: 419 Bevelands museum wordt terecht gekort 54% i;46% SCHERPENISSE Een 44-jarige tractorbestuurder uit het Gelderse Maurik verloor giste ren op de Sluiswegeling in Scherpe- nisse de macht over zijn voertuig, doordat hij onwel raakte. De trac tor reed tegen een geparkeerde au to, die op de kop in een tuin te recht kwam. De man is naar een ziekenhuis in Bergen op Zoom ge bracht. De auto is geheel vernield en de tractor raakte beschadigd. GOES Radio 538 stelt een actiedag voor War Child op de Grote Markt in Goes uit tot volgend jaar maart. Dat laat een woordvoerster van de radiozender in reactie op een arti kel in deze krant weten. De ge meente Goes liet eergisteren nog weten dat een truck van 538 in de herfstvakantie Goes zou aandoen. Een exacte datum voor de actie is nog niet bekend. VLISSINGEN VLISSINGEN - Maanden later dan ge-- pland legt De 'Polenboot' begin september aan in de eerste binnen haven van Vlissingen, aan de kant van het station. Bezwaren en het ontbreken van een gemeentelijke regeling voor ho telboten, hebben de komst van de verblijfsaccommodatie voor ar beidsmigranten, maanden opge houden. De gemeente vond het al gemeen belang zwaarder wegen dan de bezwaren. Op de Hispania, zoals het schip heet, is plaats voor 144 gasten. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Amadore Hotel Ar neville, aan de rand van het Mid delburgse centrum, heeft zich aan gesloten bij Best Western. Daarmee is het hotel terug op haar oude stek. Voordat Amadore het hotel overnam zat het al bij de ho- I 'Hl'1 llll—IWniil illl ill I'M—I Kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang-PLUS is een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! maart Baby's en peuters van 0 tot 4 jaar krijgen bij Juultje een huiselijke,j gezellige omgeving waar je je veilig kunt ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Buitenschoolse Opvang-Ptus (i.s.m. T-Care) Voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd begeleiden ervaren leidsters je spelenderwijs in je ontwikkeling. Van 06.30 tot 19.00 uur. Pf OklOO Meer weten? 0115-686 100 Het Pilates Center Goes breidt uit om de wacht lijsten te bekorten. Veel mensen hebben baat bij deze vorm van bewegingstrai ning en de vraag groeit, zegt eige naar Naomi Vos. Toch vergoedt geen enkele zorgverzekeraar Pila- tes-training. Ten onrechte, vindt Vos. Pilates is een bewegingstraining die is ontwikkeld door Joseph H. Pilates (1880-1967). Doel is het he le lichaam te rekken, te versterken en te balanceren, zodat er een evenwichtig, sterk spiersysteem ontstaat en een soepel lichaam waarin overbelaste spieren wor den ontlast. Dat gebeurt via oefeningen, die al tijd beginnen met controle vanuit de buik, de lage rug en het bekken. Ademhaling en een bewuste con trole van de spieren vormen de ba sis. Het eindresultaat klinkt ideaal: je krijgt 'langere' spieren en soepe ler gewrichten en daarmee een lichaam dat in balans is. Vos ge bruikt hiervoor onder meer een bed met bewegingsapparaten. De gelijkenis met een middeleeuws martelwerktuig doemt op. Met Pilates kunnen blessures wor den voorkomen of verholpen, on- telgroep. „Toen dachten we het wel alleen af te kunnen", verklaart Amadoredirecteur Jerry van Zuij- len. Volgens de hotelier heeft Ho tels of the World, een andere ke ten, interesse getoond in Amado- re-hotels Arion en Kamperduinen. Naomi Vos van Pilates Center Goes geeft Mariëtte Kip al tweeënhalf jaar individuele training. Kip heeft er baat bij. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De twee Kapelse huisart senpraktijken, Bakx&Riemeijer en De long, sturen vanaf september een tuk-tuk op pad om de medicij nen rond te brengen. Twee keer per week gaat het voer tuigje rijden om vooral oudere pa tiënten van medicijnen te voor zien. Huisarts H. Bakx vertelt dat het plan al een poosje sluimert: „Ka- pelle groeit en er wonen naar ver houding veel ouderen die van el ders zijn gekomen of om een ande re reden geen kinderen of familie op het dorp hebben. Ze zien geen kans om zelf de voorgeschreven medicijnen in onze apotheken op te halen. De doorslag gaf de afgelo pen winter. Toen was het zo glad dat de assistenten en wij zelf tel kens met medicijnen moesten rij den." Een bezorgdienst op een fiets of een brommer is volgens Bakx geen optie, want medicijnen moeten onder geen beding in verkeerde handen kunnen komen. „Een tuk-tuk kun je degelijk afsluiten." De bemanning voor het voertuig je, dat op tweetakt-benzine rijdt, doet binnenkort het brommerrij examen. Guus Bakx en Arne Jan de Jong, nemen elk een rit in de week voor hun rekening. De nieuwe tuk-tuk zal in het be gin van volgende maand worden geleverd en van belettering wor den voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 108