buitenland 19 Porsche-Klaus' Joran zijn geschonden' Mededelingen van de waterschappen Waterschap vrijdag 20 augustus 2010 gelegen dorp Puladi zijn werkne mers van het lokale mijnbedrijf en inwoners die 's nachts door een aardverschuiving verrast werden. Het verwoeste gebied is bijna 9 hec tare groot. De overheid heeft ten ten, kleding en rijst naar het gebied gestuurd. De hevige regens teiste ren China al maanden. foto Lee Jiulon/EPA ren veel media. „Ik hoef zelf niet in armoede te leven om tegen ar moede te zijn", reageert Ernst. Het is twijfelachtig of hij daarmee wegkomt. Justitie onderzoekt mo menteel zijn declaratiegedrag. Als Bondsdaglid zou Ernst drie vlieg tuigtickets valselijk hebben geïnd voor reizen die hij met een andere pet op maakte. Ernst is bestuurder van de vakbond IG Metall en com missaris bij diverse bedrijven. Hij verdient in totaal zo'n 13.000 euro in de maand. Veel partijleden nemen het Ernst kwalijk dat hij de vergoeding voor het partijvoorzit terschap, 3.500 euro per maand, in casseert naast zijn inkomen als par lementariër en zijn toelage als frac tielid. Mede-voorzitter Lötzsch zag van de voorzittersvergoeding af De partijtop slaagt er maar niet in de discussie te smoren. Ernst maakte het zelf erger door voor zijn chalet een tv-interview te ge ven aan het ZDF. „Hier vind ik rust", zei hij. Wat bleek? Zijn ech te buitenhuis was enkele kilome ters verderop. Ernst liet zich liever filmen bij een bescheidener huis. hem hebben voorgelogen. Ook was de tolk die hem bijstond tij dens het verhoor, niet bevoegd. „De grondrechten van mijn cliënt zijn geschonden", aldus Altez. Hij zal de rechtbank daarom vragen de bekentenis nietig te verklaren. „Ik ga net zolang in hoger beroep totdat dat gebeurt. Desnoods tot aan het Inter-Amerikaans Hof voor de mensenrechten." Waar het gaat om intimidatie door agenten en het optreden van advocate Marina Romero, is de zaak een welles-nietes-spel. De agenten zullen intimidatie ontken nen en Romero ontkent Van der Sloot de (valse) belofte te hebben gedaan van uitzetting naar Neder land als hij zou bekennen. Peru en Nederland hebben geen uitle veringsverdrag. In het geval van de tolk ligt de zaak anders. Hij zou te gen Van der Sloot hebben gezegd namens de Nederlandse ambassa de op te treden, hetgeen ook in het verhoor is opgenomen. Maar Nederland heeft Altez laten weten in Peru geen vertalers te beëdigen. Voor Altez is het duidelijk: de be kentenis moet geschrapt. „Ik hoop dat de rechters dat ook zien. Maar ik vrees dat ze bang zijn voor repre sailles en in het nadeel van Van der Sloot beslissen." Mochten de rechters de bekente nis nietig verklaren, dan begint het onderzoek naar de moord op nieuw. Gezien de strategie van Al tez ligt het voor de hand dat Joran dan ontkent, maar daarover wil de advocaat nog niets kwijt. „We gaan stap voor stap." De moord wekt in Peru nog heftige reacties op. Altez zegt dat hij bedreigd is. „Er zijn stenen gegooid naar mijn kantoor en familieleden in Miami hebben ook dreigementen ontvan gen." Hij overwoog de verdediging op te geven. „Maar nadat ik maatregelen had ge nomen om mijn veiligheid te ga randeren, heb ik besloten door te gaan." Waterschapsverkiezingen 2010 Registratieaanduidingen en gemachtigden van belangengroeperingen Het stembureau van waterschap Zeeuws Eilanden maakt ingevolge het bepaalde in artikel 2.13 van het Waterschaps- besluit bekend dat voor de verkiezing van de leden van de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen in november 2010 in het register van aanduidingen als bedoeld in artikel 2.9 van het Waterschapsbesluit de volgende aanduidingen van belangengroeperingen geregistreerd staan en dat als gemachtigden van deze belangengroep eringen en hun plaatsvervangers de volgende personen zijn aangewezen: Statutaire naam Aanduiding Gemachtigde Plv. gemachtigde 1Algemene Waterschapspartij Algemene Waterschapspartij Zeeland T. Horsmans L.D. Boom 2. Stichting Water Natuurlijk Water Natuurlijk V.M. van Bavel-de Bruijn R. Geluk T. Seijnstra 3. Partij voor Zeeland Partij voor Zeeland E.D. Mekkaoui-de Neef J.C. Robesin W.B. Kraan 4. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie WD J.E. Verstraten Chr. Simons N.H. Roest 5. Christen Democratisch Appèl (CDA) Christen Democratisch Appèl (CDA) drs. H.A.M. Nauta-van Moorsel W.F.M. Jansen S.L. Meeusen M.E.M. van Vel 6. Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen J.J.M. Verdurmen E. de Koek J. Rosendaal-Dees B. v.d. Bos 7. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) C.W. Flikweert J.A. Bliek H. Uil C. Dekker 8. Christenunie Christenunie J.J. van Oosten A.H. Rots D.P. Visser 9. Partij van de Arbeid Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) A.E. Harwijne-Vroomman A. Cleven-Neelis M. Rossen Indienen van kandidatenlijsten De voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt ingevolge het bepaalde in artikel 2.16, eerste lid, van het Waterschapsbesluit bekend dat op de dag van kandidaatstelling, 14 september 2010 van 09.00 tot 19.00 uur de kandidatenlijsten kunnen worden ingeleverd op het kantoor van het waterschap, Kanaalweg 1 in Middelburg. De kandidatenlijsten kunnen ook op de volgende tijdvakken op het kantoor van het waterschap in Middelburg worden ingeleverd: maandag 6 september tot en met vrijdag 10 september en maandag 13 september van 09.00 tot 16.00 uur. De benodigde formulieren zijn reeds toegezonden aan de geregistreerde belangengroepering en zijn nog te verkrijgen bij het waterschap. Openbare zitting stembureau over kandidatenlijsten De voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat het stembureau in een zitting op 16 september 2010 om 10.00 uur de ingeleverde kandidaten lijsten onderzoekt. Ingevolge van het bepaalde in artikel 2.30 van het Waterschapsbesluit worden het procesverbaal van deze zitting en de ingediende kandidatenlijsten, aansluitend aan de zitting ter inzage gelegd op het kantoor van het waterschap in Middelburg en in kopie in Terneuzen. Op 22 september 2010 is er om 10.00 uur een openbare zitting van het stembureau in het kantoor van het waterschap in Middelburg. In deze zitting beslist het stembureau over: - de geldigheid van de ingediende kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; - de geldigheid van de lijstencombinaties. Tevens nummert het stembureau op 22 september de ingediende kandidatenlijsten door loting. Melding Waterwet voor rwzi De Verseput in Kerkwerve Van waterschap Zeeuwse Eilanden, afdeling Zuivering- en Installatiebeheer, ontvingen wij op 5 augustus 2010 een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer en artikel 6.26 Waterwet voor het plaatsen van een doseer- installatie bij rioolwaterzuiveringsinstallatie De Verseput in Kerkwerve. Deze melding is door het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden geaccepteerd op 16 augustus 2010 onder het nummer 2010008624. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijke verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Ontwerp intrekkingbesluit Q8 tankstation Rijksweg 6a in Oosterland Op 16 augustus 2010 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing afkomstig van het tankstation op oppervlaktewater. De afvalwaterstroom is aangesloten op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan BP Petroleum Nederland B.V. verleende vergunning ingevolge de Waterwet voor de lozing van afvalwater afkomstig van het tankstation aan Rijksweg 6a in Oosterland. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 23 augustus tot en met 4 oktober 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het ontwerpbesluit wordt beschikbaar gesteld door de cluster milieu van de afdeling R&M, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 08.30 tot 17 00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg info@wze.nl www.wze.nl Telefoon 088 - 2461000 (lokaal tarief) Fax 088 - 2461990 Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9