Zeeland Op zoek naar Zeeuwse klederdracht Zomergasten De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.wvzeeland.nl - 3 Schilderen in de natuur van Coeree. Aardenburg Tentoonstelling 'Fossielen bij de vleet.' De tentoonstelling laat een reeks zeefossielen zien van c. 490-40 miljoen jaar oud, waaronder inktvis- achtigen, zee-egels, haaien, mantelschelpen. Rond uit spectaculair zijn de wervels van de kleine blau we vinvis. De mooiste zeefossielen uit de collectie van het Museum Van Bogaert-Wauters (Oost-Vlaan- deren). Kleine tentoonstelling in het Gemeentelijk Archeologisch Museum, Marktstraat 18, Aarden burg. Open van 10.00 tot 17.00 uur. Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vé le vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Het spreekt voor zich dat we zoveel mogelijk uitleg geven over de gevangen dieren. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven le ven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord. De vaartocht duurt onge veer 1,5 uur. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 uur en 10.30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aan melden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rede rij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek om 13.30 uur. Rondvaart over het Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartverkoop: WV kan toren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Burgh-Haamstede Circusvoorstelling Belly Wien, Kraaijensteinweg. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzondere Middellandse Zeetuin in Buttin ge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Deze tuin heeft naast zijn mediter rane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal restant van een middeleeuwse kerk. Openingstijden vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Middelburgse- weg 17. Colijnsplaat Kinderactiviteit: Interesse in geschiedenis. Iedere donderdag, vrijdag en zaterdag in de winkel van De Kleine Deugniet kunnen kinderen een speurtocht met opdrachten ophalen, om Colijnsplaat op een leuke manier te leren kennen. Voorstraat 26. Goedereede Duitstalige excursie in.de Kwade Hoek. Nieuw, speciaal voor onze Duitse gasten een na- tuurexcursie op de Kwade Hoek. Een Duitstalige gids zal u alles vertellen over de natuur op de Kwa de Hoek. Ook historie van dit buitendijkse natuur gebied komt aan bod. Parkeerplaats ingang Kwade Hoek, van 10.00 tot 12.00 uur. Workshop schilderen in de natuur; schilder uw ei gen souvenir! Vertrek om 10.00 uur per auto vanaf Galerie WoeWei, Markt 1 te Goedereede. Kosten deelname (incl. passé partout, wissellijst en materi aal): €17,50. Aanhielden verplicht via 0187-630176 of info@woewei.nl. Markt 1vanaf 10.00 tot 12.30 uur. Groede Activiteiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. - elke maandag: Actiedag, kinderen tot 12 jaar gra tis toegang en 65+ halve prijs - elke dinsdag: Kunst(nijverheid) demonstraties met mevr. Van Schaick met kralenbeursjes breien, Femina Boelhouwer met beeldhouwen, Gabrielle Kliem met zijdeschilderen en Els Moerland met spinnen en weven. - elke woensdag: kinderactiviteiten met oude spel letjes - elke donderdag: textiel centraal met presentatie klederdrachten - elke vrijdag en zaterdag: oude ambachten zoals smid, kopersmid, boekbinden, schrijnwerker en bierbrouwer. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. (kinderen tot 12 jaar korting op maandag). Slijkstraat, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Kortgene Rommelmarkt rondom de kerk, van 9.00 tot 16.00 uur. Middelburg Middelburg in oorlogstijd - van verwoesting tot we deropbouw. Tentoonstelling in het Zeeuws Archief over de verwoesting van Middelburg door de bran den na het Duitse bombardement op 17 mei 1940 en de wederopbouw van de historische binnenstad volgens de stijl van Het Nieuwe Bouwen (Delftse School). Zeeuws Archief, Hofplein 16, van 09.00 tot 17.00 uur. Nisse Dé Knapzakroute. De tocht is ruim 10 kilometer lang. Het is mogelijk om de hele dag van deze tocht te genieten omdat u verschillende adressen bezoekt. Het is aan te raden tussen 11.00 en 14.00 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Marie-Rose en Chiara Paspoort Naam: Chiara Krol 8c Marie-Rose Boyens Woonplaats: Nijmegen Gezien in: Middelburg door Marloes Vrolijk Moeder Marie-Rose (62) en doch ter Chiara (26) staan te turen op de kaart van Middelburg-cen trum. Zij zijn goed voorbereid, ook al be zoeken ze Zeeland maar één dag. Op de kaart is een hele wandelroute door de stad uitgestippeld die zij gaan volgen. Marie-Ro se merkt iets origineels op: „Wij zijn nie mand in klederdracht tegenkomen." „Dat zeg je toch niet mam", reageert Chia ra lachend, „dit komt hetzelfde over als een toerist in Nederland zegt dat hij had gedacht dat iedereen op klompen zou lo pen!" Marie-Rose houdt vol. „Ik had toch wel verwacht dat we er tenminste ééntje tegen zouden komen." Ook zijn zij tever geefs op zoek geweest naar Zeeuwse vrou wen met bloedkoralen kettingen om. Wel hebben zij geluncht op - zoals zij het noemen - 'een plek voor échte inside-Mid- delburgers'. In deze stamkroeg hebben zij het levensverhaal van een stamgast aange hoord en het lijkt alsof zij onder de indruk van dit verhaal waren. Dat de keus voor hun dagje samen op Mid delburg viel, was ook deels toeval. „We wil den eigenlijk naar Leeuwarden, maar er waren spoorwegwerkzaamheden." Vorig jaar wilden zij niet naar Middelburg, om dat de trein toen maar tot Roosendaal reed. Daarom stond een bezoek aan deze stad dus nog op hun lijstje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76