sport 125 id naar zege Georgiev grijpt de leiding Niels Westmaas neemt sabbatical bij Tjoba Braam en Dagevos houden hoofd koel Kerkhove buigt pas in derde set voor Hogenkamp ieb goede benen, maar daar koop je niks voor. De ditie is echt top, maar als je niet eens in de positie )m mee te sprinten, kun je dat niet laten zien.' Mondaine Horloge Rose Gold MONDAINE0 vrijdag 20 augustus 2010 Kenny van Hummel, sprinter van Skil Shimano, eindigde als dertiende door Edward Swier ARDOOIE - Ploegleiders van concur rerende teams wreven zich, in de finale van de tweede etappe van de Eneco Tour, in de handen. Op hun kleine tv-schermpje in de au to zagen ze dat Andre Greipel zich op de West-Vlaamse wegen achter in het peloton schuil hield. Het moest welhaast onvrijwillig zijn. Va'st geen goede benen, misschien een maag die van streek was. Maar nee, niets van dat al. De sprinter van HTC-Columbia was in Ar- dooie even later toch echt superi eur. Greipel greep alweer zijn zeven tiende overwinning van het sei zoen. Geen enkele wielrenner boekte dit jaar zoveel zeges. De Duitser (28) koos er ditmaal voor pas in de voorlaatste kilometer op te schuiven. Het was het strijdplan zoals ploegleider Tristan Hoffman het uitgedacht had. „Je kunt jezelf voorin helemaal over de kop rij den, het is er extreem nerveus. En dat terwijl de wegen in de laatste plaatselijke omloop breed genoeg waren om nog naar voren te ko men", aldus Hoffman achter de streep. „In plaats van je fysiek en mentaal uit te putten, kun je er be ter voor kiezen je achterin te plaat sen. Hij reed daar op de spaar- stand." „Tuurlijk", voegde Greipel toe, „moet je achterin ook trappen, ze staan er niet stil. Maar het is inder daad minder belastend. Mark Rens- haw heeft me in de finale precies op tijd gebracht. Nog juist voor dé cruciale bocht zat ik voorin. Het was de sleutel naar de winst." Greipel koos het wiel van de Noor Edvald Boasson Hagen, wiens Sky-ploeg in de finale het tempo bepaalde. Het duo schoof in het door Daaf Kasse klassement op naar de plaatsen twee en drie, op respectievelijk drie en vier seconden van de Cana dees Svein Tuft. Dat Greipel mee zou sprinten, had de concurrentie overigens wel kun nen bevroeden. „Op mij kun je al tijd rekenen", had hij aan het be gin van het seizoen immers al eens gezegd. Het waren beladen woorden destijds. De Duitser was door HTC-Columbia gepasseerd voor Milaan-San Remo. Mark Ca vendish, de oogappel van het ploegmanagment, had ondanks een belabberde winter de voor keur gekregen voor de Italiaanse klassieker. Cavendish faalde, waar na Greipel van zich afbeet. „Het is verstandig alvast maar een vakan tie voor de julimaand te boeken", schamperde hij. Voor de Tour kwam Greipel inderdaad niet in aanmerking, wel mocht hij starten in de Ronde van Italië. Tot zijn ze ventien zeges van 2010 behoort ook een Giro-rit. Maar Greipel wil meer. De Tour rij den. Strijden tegen Cavendish. Vandaar ook dat hij onlangs be sloot zijn contract met Columbia niet te verlengen en naar Omega Pharma-Lotto te verkassen. Hoffman vindt het, hoewel spijtig, niet meer dan logisch dat Greipel zijn heil elders zoekt. „Ik denk dat hij met pijn in zijn hart vertrekt. Maar Andre is ambitieus en moet, daar geef ik hem gelijk in, tegen Cavendish sprinten. Hij moet naar de Tour." Of hij Cavendish structu reel kan kloppen, is nog de vraag. Hoffman: „Mark is wel echt de bes te, maar het zou Andre heus een keer kunnen lukken." Want, weet Hoffman, ook in juli zal Greipel goed zijn. „Het is een heel serieuze werker. Of het nu januari, augus tus of oktober is, hij staat er al tijd." GOES - De kans is groot dat de fina le van het Hiltex Zeeland damtoer- nooi een reprise wordt van die van 2008. In groep A consolideer de Alexander Schwarzman giste ren zijn eerste plaats. In de och tendronde speelde de wereldkam pioen gelijk tegen Auke Scholma en later op de dag leverde het duel met Wadim Wirny nauwelijks strijd op. Omdat er op de altijd loodzware donderdag veel remises vielen, blijft de situatie aan kop na genoeg hetzelfde. Achter de Rus volgen Wirny, Ron Heusdens en Thorny Mbongo. Van dit trio zijn de beste papieren voor Wirny, wiens bonuspuntensaldo beter is. De rol van Ben Provoost in groep A is nagenoeg uitgespeeld. Na een snelle nederlaag in de ochtendron de tegen Roel Boomstra en een ge lijkspel tegen Nikolaj Guljajev staat de dammer uit Aagtekerke laatste in zijn groep. In de andere invitatiegroep deed Alexander Georgiev een geslaagde greep naar de macht, 's Ochtends zag de Rus tegen Jean Marc Ndjo- fang een winstpoging stranden, maar in de middagronde pakte hij zijn eerste zege. Zijn slachtoffer was Martijn Rentmeester, die in een nadelige klassieke stand ver zeild raakte en een afwikkeling naar een minderheidseindspel niet overleefde. Waarschijnlijk heeft Georgiev vandaag aan een gelijk spel tegen Kees Thijssen genoeg voor de eerste plaats. Hij heeft meer bonuspunten dan medekop loper Ndjofang en het lijkt onwaar schijnlijk dat de Kameroener van daag van Guntis Valneris wint. Voor Martijn Rentmeester was het niet alleen maar kommer en kwel. In de ochtendronde hield hij voor malig Nederlands kampioen Mar tin Dolfing op een punt. Rent meester deelt de laatste plaats met Pim Meurs, tegen wie hij vandaag speelt. De Zeeuws kampioen be gint met een betere bonusscore aan het duel. In het open toernooi maken Peter van der Stap en de Rus Nikolaj Ky- chkin de dienst uit. Beiden haal den drie punten, terwijl hun con currente Ayyyna Sobakina op twee gelijke spelen bleef steken. De Middelburgers Danny Wattel en Daaf Kasse maken deel uit van een vijftal dat met twee punten achterstand de vijfde plaats deelt. Alexander Georgiev is koploper van groep 2. foto Ronald den Dekker door Sven Bakker NISSE - Bij het Open gemengddub- beltoernooi op de tennisbanen in Nisse hebben Marianne Braam en Johan Dagevos op het nippertje uitschakeling voorkomen in de vijf de categorie. Gisteravond hielden zij de hoop op de titel levend door in drie sets van Mariella Rijk en Frank Heijnsdijk te winnen. Het werd 3-6 6-4 en 10-7 in de supertie break. In het gemengddubbelspel 7 maak ten Anette Koopman en Adriën Kant een einde aan de illusies van Ineke Karelse en Mark van der Ha- ge door ten koste van hen door te dringen tot het afvalschema. Het werd 7-6 6-4 voor Koopman en Kant. Bij het Ringsport 8c Dina+ Accoun ting Krabbenkreektoernooi in Sint-Annaland schaarden Curtis Goedegebuure en Martin Oosdijk zich bij de laatste vier in het man- nendubbelspel 6. De nummers twee van de plaatsingslijst versloe gen Sven den Engelsman en Jurian Heijboer in drie sets: 5-7 6-0 6-4. In de zesde categorie bij de ge- mengddubbelaars bereikten Bas Vroegop en Angelique Goedege buure de kwartfinales. De outsi ders voor de titel wonnen met 6-2 6-3 van Gerard van Kempen en Jo- landa van der Klis en spelen mor gen tegen André en Irene Verheul. Als eerste geplaatst staan Leen Goedegebuure en Marjet Bakx, die met 6-1 6-1 wonnen van Bram van der Male en Maddy Filius. AMSTELVEEN - Tennisster Lesley Kerkhove heeft niet voor een stunt kunnen zorgen op het Ne derlands kampioenschap. Op de gravelbanen in Amstelveen ver loor de achttienjarige Zierikzeese van de als eerste geplaatste Richel Hogenkamp. Ze dwong haar ploeg genote bij Jong Oranje nog wel tot het spelen van drie sets: 4-6 7-5 6-1. Naast Richel Hogenkamp hebben ook Olga Kalyuzhnaya, Nicole Thijssens en Kiki Bertens zich ge plaatst voor de halve finales. Zij zijn de nummers één tot en met vier van de plaatsingslijst. Kerkhove richt zich nu op het fu- turetoernooi van Enschede, dat maandag begint. Een week later speelt ze in Middelburg. illfftlW'IMMI i'iWWIMUi'ill 1 IW mW IIIH1 "n'i'l WW door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjoba gaat een moeizaam seizoen tege moet, voorspelt trainer Chris van Put. „Ik denk dat we zowel op het veld als in de zaal tegen degradatie moeten vechten", zegt hij tweeën halve week voor het begin van de competitie. Reden voor die somber heid is het (tijdelijke) opstappen van enkele spelbepalers. Onder hen is aanvoerder Niels Westmaas. „Dat is echt een grote aderlating." Westmaas stelt komend seizoen an dere prioriteiten. Hij is bezig aan de verbouwing van het huis dat hij afgelopen jaar heeft gekocht. „Ik heb besloten om deze zomer grote klappen te maken. Ik wilde dus al mijn energie in het huis stoppen. Dat is dan niet te combineren met de voorbereiding op het korfbalsei zoen. En tijdens het seizoen kan ik ook elke zaterdag en vrije avonden goed gebruiken." Dus nam hij het besluit om tijde lijk te stoppen. „Dat was best moei lijk. Ik kom uit een korfbalgezin, ik heb altijd gekorfbald. Het is ook vreemd. Nu gaan anderen trainen, terwijl ik in het huis aan de slag ga" Westmaas, die terugkeert als het bouwproject af is, is niet de enige die een gat achterlaat bij Tjoba. Ger- ben van Boven stopte, Sander Ha- rinck is overgestapt naar hoofdklas ser Vriendenschaar (Hardinxveld- Giessendam), Anouk Braam gaat in Maastricht studeren en Iris van de Velde en Petra Rijn kiezen er voor wat lager te korfballen. Van Put: „Op een selectie van twintig man ben ik er zes kwijt Voor het eerste en tweede team hebben we nog maar acht vrouwen. Dat is zor gelijk." Het Railways horloge van Mondaine is nu verkrijgbaar in een elegante rose goud uitvoering. De subtiele kleuren combinatie van het uurwerk contrasteert mooi met het zwarte lederen bandje. Uurwerk: Ronda Quartz 763E Kast: RVS met Rose Goud Afmetingen uurwerk: 0 35 mm Zwart lederen band met krokodillenhuid patroon' Normaal 140,- Lezersprijs 119,-* Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 www.pzc.nl/woonwinkel Swiss Q Watch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69