zeeland 119 50 kilo hasj Rehabilitatie je nog minder dan een hond' Goes schept bij station 300 fietsparkeerplaatsen 40% KORTING Palladio Tholenaar moet vijf uur auto laten staan Laatste Marktconcert met Jeroen de Haan Geluidsapparatuur verdwenen bij inbraak Gors in pilot kinderen met hersenletsel vrijdag 20 augustus 2010 door Frank Balkenende GOES - Bij het NS-station in Goes komen binnenkort extra fietsen rekken. De gemeente investeert 50.000 euro in extra capaciteit om onder meer de parkeerchaos bij het station te verminderen. Eerder al werd geld uitgetrokken in het kader van de nota Ruimte voor de Fiets. Rode draad daarin: in Goes moet het fietsparkeren worden uitgebreid. Goes en Prorail hebben er wat betreft het stations gebied al afspraken over gemaakt. In totaliteit komen er in het sta- 1° nsgebied 300 fietsparkeerplaat sen bij. De huidige 290 stuks bij het bussenplein aan de Lijnbaan maken plaats voor 464 dubbeldeks plaatsen. Aan de zuidzijde van het stations gebouw moeten op termijn 112 fietsparkeerplaatsen verrijzen. De gemeente wacht daar mee omdat eerst duidelijk moet zijn op welke plek de toekomstige verkeerstun- nel ten westen van het station pre cies komt en hoe de verkeersafwik keling Wordt geregeld. De gemeente hoopt dat met de nieuwe plaatsen er minder fietsen buiten rekken staan, zoals nu op het Stationsplein regelmatig het ge val is. VIDEO Kijk hoe frambozenteler Kleinjan in Stroodorp biologisch boert op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1.Diefstal uit woning Rilland. 2.Kermistrofee voor marktmeester. 3.B&B met zorg in De Blazekop TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl B SINT ANNALAND GOES RILLAND In een woning aan de Bathseweg in Rilland is tussen woensdag 16.15 uur en donderdagmorgen 6.00 uur ingebroken. Toen de bewoner gisterochtend vroeg thuiskwam, stelde hij vast dat de dieven zich via braak toe gang hadden verschaft tot zijn wo ning. Er werd geluids- en beeldap- paratuur gestolen. De politie heeft de sporen verze kerd om ze te onderzoeken. Bij terugkeer uit Libanon, waar hij zijn doodzieke moeder bezocht, werd in de benzinetank van zijn Alfa Romeo CTV 50 kilogram hasj gevonden. Dat beweerden althans douaniers. Bewijsmateriaal was er niet of nauwelijks. Obad en zijn vrouw Esther onderzoeken dit najaar op welke wijze Obad kan worden gerehabiliteerd. Want tot op de dag van vandaag zijn ze er heilig van overtuigd dat hij er aan de Griekse grens is ingeluisd. GOES Het Gors in Goes neemt als enige zorginstelling in zuid-west-Neder land deel aan een landelijke pilot voor de begeleiding van thuiswo nende kinderen met een verwor ven hersenletsel. Een speciaal sa mengesteld team 'Kind aan huis' helpt ouders en onderwijs bij bege leiding en ondersteuning, maar on derzoekt ook knelpunten. Het Gors draagt bij aan een specifiek zorg- model voor kinderen met niet aan geboren hersenletsel. Een 29-jarige inwoner van de ge meente Tholen kon donderdagoch tend vroeg gedurende vijf uur zijn auto laten staan, omdat hij dron ken door Sint Annaland reed. De politie hield hem rond half vier staande op de Dorpsweg vanwege zijn rijgedrag. Wat de agenten al vermoedden, bewees de blaastest: hij had veel te veel gedronken. De man moest zijn auto laten staan en te voet op huis aan. Organist Jeroen de Haan verzorgt zaterdag 28 augustus het laatste Marktconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. De Haan is cantor-organist van de Evangelisch Lutherse Kerk in Woerden en diri gent van het kamerkoor Sjir Cha- dasj in Hazerswoude-Dorp. Op het programma staat muziek van Vin cent Lübeck, Johann Sebastian Bach, en de Nederlandse componis ten Piet Post en Jaap Dragt. Aan vang: 13.30 uur. De entree is gratis. Het gelukkige gezin Yazbeck-Spuesens: „We genieten elke minuut van de dag van elkaar. Phoebe loopt hem overal achterna. Ze kan haar geluk niet op." foto Peter Nicolai Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto op voorraad-modellen Val-Eur Dedon buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63