221 sport PSV verliest opnieuw het hoofd Botsjarov wint in Limousin Mentsjov van Rabo naar Geox Bekritiseerde Magath dreigt met vertrek Transfers Vitesse laten op zich wachten Copa Libertadores voor Internacional Roddick is De Bakker opnieuw de baas VOORRONDE EUROPA LEAGUE Feyenoord creëert een goede uitgangspositie voor de return. De Rotterdammers verslaan AA Gent met 1-0. vrijdag 20 augustus 2010 MANSAC De Russische wielrenner Alexandre Botsjarov heeft de derde etappe van de Tour du Limousin ge wonnen. Hij was in een rit met aankomst bergop na 191,5 kilome ter de sterkste. De Fransman Ro- main Feillu van Vacansoleil finish te als tweede. Johnny Hoogerland uit Yerseke finishte als 84e op 3.21. De Zweed Gustav Erik Larsson is leider in het algemeen klassement. MADRID De Russische wielrenner Denis Mentsjov verruilt Rabobank na dit seizoen voor Geox, de opvolger van Footon-Servetto. Metsjov ein digde in de laatste Tour de France als derde. De verbintenis van Mentsjov (32) loopt eind dit sei zoen af. De Spaanse wielerploeg trok eer der deze week al voormalig tour winnaar Carlos Sastre aan. GELSENKIRCHEN Vlak voor de start van de Bundesli- ga heeft trainer Felix Magath van Schalke 04 gedreigd met vertrek, vanwege kritiek van de fans. Magath wordt vooral bekritiseerd om zijn verkoopbeleid en manier van coachen. Hij moet de club her structureren in verband met hoge schulden. „Als mijn manier niet be valt, ben ik hier niet de juiste per soon op de juiste plaats." ARNHEM Merab Zjordania beloofde maan dag bij zijn presentatie ais nieuwe eigenaar van Vitesse binnen drie dagen met nieuwe spelers te ko men. Tot gisteren was er echter nog geen transfernieuws. „De aan gekondigde transfers zijn volop in proces", meldt Vitesse op de club website. „Vitesse verwacht op kor te termijn meerdere spelers te kun nen verwelkomen." PORTO AL EG R E Internacional Porto Alegre heeft voor de tweede keer in de geschie denis de Copa Libertadores gewon nen. De Braziliaanse voetbalclub was in de finale in eigen stadion met 3-2 te sterk voor het Mexicaan se Chivas Guadalajara. Het eerste duel in Mexico had Internacional al met 2-1 gewonnen. De Copa Li bertadores is de Europa Cup van Zuid- en Midden-Amerika. CINCINNATI Thiemo de Bakker is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Cincinnati uitgeschakeld. De Ne derlander ging in twee sets onder uit tegen de als negende geplaatste Amerikaan Andy Roddick: 6-7 (4) 4-6. Het was voor De Bakker de der de keer dit jaar dat hij tegen Rod dick speelde en verloor. Eerder ge beurde dat bij de Australian Open en Indian Wells. Feyenoorder Ceorginio Wijnaldum (rechts) vecht een verbeten duel uit met Roy Myrie Medrano van AA Cent. foto Bas Czerwinski/AP Na een pauze van twintig maanden maakte Feyenoord een ren tree op de Europese velden. De Rotterdammers speelden voor het laatst in december 2008 in Europees verband. door Frans van den Nieuwenhof NOVOSIBIRSK - Na een paar aange name dagen is de trip naar Siberië voor PSV gisteren op een misluk king uitgelopen. De ploeg blameer de zich niet alleen door een 1-0-ne- derlaag tegen Sibir Novosibirsk, maar ook door de rode kaart voor verdediger Maza Rodriguez. PSV had de nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. Zowel de uitslui ting van Maza als de late treffer van invaller Aleksandr Degtjarev getuigden van een gebrek aan pro fessionaliteit. De Russische aanval ler scoorde nadat Marcelo en Sta- nislav Manolev aarzelend reageer den bij een allerlaatste poging van Sibir om nog wat uit de wedstrijd te halen. De dieptepass vanuit de verdediging viel tussen de beide verdedigers van PSV in, waarna Maxim Astafjev het zetje gaf dat tot de bevrijdende treffer leidde. Zo is het dus nog onzeker of PSV de groepsfase van de Europa Lea gue gaat halen. Voor trainer Fred Rutten is het minstens zo pijnlijk dat zijn ploeg weer een speler ver loor met een rode kaart. In zijn eerste jaar liep PSV al tegen uitslui tingen aan voor Stanislav Manolev (tegen Cherno More), Balazs Dzsudzsak (FC Utrecht en Ham burger SV) en Maza (NAC) en werd Ibrahim Afellay voor drie wedstrijden geschorst op basis van zijn gedrag tegen Ajax. Twee we ken geleden nog verkondigde Rut ten dat eventueel succes zeker in Europa gepaard gaat met een ijze ren wet: altijd met elf man op het veld blijven staan. Dat lukte zijn ploeg dus weer niet. De rode kaart voor Maza, wegens het omverduwen van Igor Sjev- tsjenko, was niet alleen onprofes sioneel, maar vooral onnodig en onnozel. De actie gebeurde rond de middencirkel en volgde op een lichte provocatie van de Russische aanvaller. Bovendien had PSV de wedstrijd op dat moment einde lijk een beetje in de greep. De ploeg begon matig en moest zicht baar wennen aan het kunstgras. PSV beleefde een moeilijk eerste kwartier. De eerste doelkans was ook meteen de beste van de hele wedstrijd. Nadat Manolev een on nodige hoekschop had veroor zaakt, kopte Roger Canas de bal goed naar de tweede paal. Doel man Andreas Isaksson moest een geweldige redding verrichten om zijn ploeg op 0-0 te houden. Nor- din Amrabat maakte de rebound van Sjevtsjenko op de doellijn on schadelijk. Na een kwartier nam PSV de wed strijd in handen en stichtte het enig gevaar met afstandsschoten van Jagos Vukovic en Jeremain Lens. Hoewel de bal, net als op het WK, soms rare curves liet zien, werd doelman Solosin geen mo ment nerveus. Echt dominant was PSV nooit, daarvoor was het veldspel te matig. Dat alles vergoed de niet de actie van Maza, die als door een wesp gestoken reageerde op een provocerende actie van Sjevtsjenko. PSV kwam goed weg dat de Russische aanvaller binnen vijf minuten een tweede gele kaart kreeg, na een fopduik in een duel met Vukovic. Ook na rust speelde PSV niet met de verbetenheid van een winnaar. Het controleerde de wedstrijd en moest waakzaam zijn voor coun ters. Het aantal gevaarlijke acties bleef beperkt. Uit een voorzet van Amrabat kopte Jeremain Lens de bal binnen. Hij stond echter bui tenspel. Orlando Engelaar zag hoe een vrije trap tot hoekschop werd verwerkt en Ola Toivonen raakte de bovenkant van de lat. Het was te weinig om helemaal zonder zor gen de return tegemoet te zien, want Degtjarev had nog een zeer onaangename verrassing in petto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54