zeeland 119 dan leidingwater' Geluidbegrenzer uit: ondernemer op de bon geslingerd Alle bekende ingrediënten weer te vinden op Havendagen Zierikzee Celliste Marya Heij Jeugdterrein camping speelt in Nieuwe Kerk doelwit van dieven Cultureel ontbijt met kunst als toetje vrijdag 20 augustus 2010 door Melita Lanting RENESSE - Bij een uitgebreide con trole van geluidoverlast in onder meer Scharendijke en Renesse is één ondernemer op de bon geslin gerd. Bij een discotheek was de (verzegelde) geluidbegrenzer uitge schakeld en dat mag niet. „Dat er proces verbaal wordt opge maakt is wel bijzonder", zegt Wout van Brouwershaven van de gemeente Schouwen-Duiveland. „Meestal gebeurt dat niet en blijft het bij bestuurlijke dwang." De controles van woensdagavond zijn slechts momentopnames, be nadrukt Van Brouwershaven. „Als de geluidsnormen niet zijn over schreden tijdens de controle wil dat niet zeggen dat het bedrijf de hele avond niet in overtreding is geweest." Er wordt volgens Van Brouwershaven dit seizoen vrij veel geklaagd over geluidoverlast. Ook komen er regelmatig klachten over herrie en vernielingen in de late nacht en vroege ochtend. De klachten komen onder meer uit Scharendijke en Burgh-Haamste- de. In Scharendijke zijn onlangs banden lekgestoken en een bloem bak en een speeltoestel vernield. Ook zouden jongeren weer regel matig vuurtjes stoken in het pas gerestaureerde Koepeltje. In Burgh-Haamstede is woens dagnacht' een hek vernield en er zijn klachten over herrie. De bui tendienst van de gemeente Schou wen-Duiveland heeft het de laat ste vier weken druk met het her stellen van vandalisme. Van krom gebogen verkeerspalen tot het in brand steken van vuilnisbakken. De vernielingen vinden niet plaats in het centrum van Renesse, daar is veel toezicht, maar daar buiten. „En wat opvalt is dat er op het strand heel weinig gebeurt", zegt Risto de Pagter van de gemeente. Het is de politie niet bekend dat er veel overlast is, er wordt niet meer aangifte gedaan dan andere jaren. ZIERIKZEE HAAMSTEDE De jonge celliste Marya Heij uit Oude Tonge verzorgt morgen het 'matineeconcert op zaterdagmid dag' in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Zij wordt bijgestaan door Mir- ma van den Bos en Marjo Heij, die voor de pianobegeleiding zorgen. Marya Heij heeft zojuist haar toer- nee met het Jeugd Orkest Neder land afgerond. Het concert in de Nieuwe Kerk begint om 16.00 uur. GOEDEREEDE Ter gelegenheid van de Goereese Kunstdagen houdt Stichting Po dium zaterdag 28 augustus vanaf 9.00 uur een Cultureel Ontbijt in De Gouden Leeuw in Goedereede. Gastheer Hans Lammers ontvangt musicus Hugo Verweij en bestuurs lid Marias Velthuizen van de Kunst stichting. Na het ontbijt verzorgt Harold Jean Jassoy een rondleiding langs exposities in Goedereede. In de nacht van woensdag op don derdag werden uit verschillende tenten op het jeugdterrein van een camping aan de J.J. Boeijesweg in Burgh-Haamstede goederen gesto len. Tot nu toe zijn er bij de politie vijf aangiftes binnengekomen. Uit de tenten werden voornamelijk iPods, tassen, camera's en portemonnees gestolen. In de aankonding van de kaartver koop voor de openluchtvoorstel ling Het Oproer van Zierikzee in de krant van donderdag zijn per abuis de opvoeringsdata onvermeld ge bleven. Deze voorstelling van de Stichting Historische Spelen Zierik- zee beleeft van woensdag 15 tot en met zaterdag 18 september zijn re prisereeks. Nadere informatie over de kaartver koop: www.stichtinghistorischespe- lenzierikzee.nl. Het Zuiver Zeeuws Water uit de bron op het terrein van biologische boerderij Zeeuws Hof in Biggekerke moet langzamerhand als nieuw streekproduct de markt gaan veroveren. foto's Ruben Oreel CULTUUR DICHTBIJ 'Freule Miems' combineert beelden de kunst met schoonheid van natuur: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Voor meer regionieuws zie: www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE - Culinair genieten en muzikaal vermaak staan weer cen traal op de Havendagen Zierikzee. Op donderdag 26 augustus gaat het jaarlijks terugkerend feest van start met de culinaire boulevard (17.00 uur) en een kookdemonstra tie (19.00 uur) op de Engelse kade. Vrijdag 27 augustus is er vanaf 17.00 uur wederom culinaire boule vard en starten om 19.00 uur meer dan 80 wielrenners uit alle wind streken in de Wielerronde van Zie rikzee. Om 22.00 uur varen verlich te kotters de haven binnen. Zater dag opent om 11.00 uur de markt met diverse activiteiten op de Nieuwe Haven. Om 13.30 uur geeft Kunst en Eer het traditionele con cert bij de Havenpoorten, daarna is er weer culinaire boulevard. Van af 17.00 uur is het boegsprietlopen aan de Nieuwe Haven. Op alle da gen staan verschillende bands te spelen in de café's rond de haven. Het complete programma, inclusief al le optredens van bands, is te vinden op www.havendagenzierikzee.nl .mi' 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39