Zeeland Weg naar vergunning stukje korter Huiler gered op strand Domburg almanak Tip? redactie@pzc.nl Burg SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 18 en 19 OMGEVINGSBELEID Eén vergunning vereist nog steeds legio gegevens Duiksteiger voor gehandicapten al maanden onbruikbaar éyyJtaUHBB door Ali Pankow ZlERlKZEE - De weg voor het ver krijgen van een vergunning om te (ver)bouwen of te slopen wordt voor particulieren en bedrijven op f Schouwen-Duiveland binnenkort wellicht een stukje korter. I Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad 1 in dit verband voor waar mogelijk praktisch om te gaan met de nieu- we Wet algemene bepalingen om gevingsbeleid (Wabo) die op t ok tober in werking treedt. Deze omgevingsvergunning komt in de plaats van een aantal andere vergunningen zoals de bouw-, sloop-, milieu-, monumenten- en de uitritvergunning. Het gaat om projecten die in strijd zijn met het bestemmingsplan en die niet door middel van een eenvoudige onthef fing mogelijk zijn te maken. Het doel van de zogeheten Wabo is de dienstverlening aan burgers en bedrijven te verbeteren. Een aanvrager kan voor verschillende activiteiten (slopen, bouwen, ver anderen monument) straks vol staan met het invullen van één for mulier. Anderzijds moeten ondanks deze nieuwe wet nog wel steeds dezelf de milieu-, bouw- en monumen- tengegevens als voorheen worden overlegd. Veel sneller dan voor heen met de oude artikel-19 proce dure zal het in veel gevallen dus niet verlopen. De verwachting is dat bij de Wabo een uitgebreide voorbereidingsprocedure circa 26 weken vergt. De duur van de procedure zou in sommige gevallen wel kunnen worden bekort als de gemeente raad bereid is af te zien van een 'verklaring van geen bedenkin gen'. Daarmee zou de procedure met ruim zes weken kunnen wor den teruggebracht. Het college stelt de raad voor dat te doen in alle gevallen waarin het ruimtelijk beleid in feite al vast ligt in stedenbouwkundige visies" en randvoorwaarden, een masterplan of een gebiedsvisie. Afzien van zo'n verklaring door de raad wordt ook voorgesteld bij aan vragen die betrekking hebben op de bouw van één of maximaal twee nieuwe woningen. Een zelf de soepele benadering stelt het col lege verder voor bij aanvragen voor een bijgebouw bij een be staande woning en/of het gebruik van een woning ten behoeve van een gastenverblijf, mantelzorg of een bedrijf of beroep aan huis. Zeeuws bronwater smaakt iets zachter dan leidingwater Vrijdag 20 augustus 2010 Disco beboet voor uitzetten geluidbegrenzer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl het is nog steeds onze intentie dat de steiger terugkeert", zegt een woordvoerder van GZH, beheerder van het Grevelingenmeer. De voor ziening maakt deel uit van een project waarbij alle duikplekken in het meer zijn opgeknapt. Hiervoor is zes ton uitgetrokken. Voor de lift is nog eens 75.000 euro extra uitgetrokken. In juni 2008 ging de speciale steiger open, maar van meet af aan waren er problemen. De drijvende delen van de steigers deugden niet en de lift was regelmatig kapot. Januari dit jaar is de steiger met lift uit het water ge haald en sindsdien steggelen de Belgische fa brikant en GZH over de reparatie en wie dat moet betalen. foto Ronald den Dekker SCHARENDIJKE - De drijvende steiger voor ge handicapte duikers bij Scharendijke is al maan den weg. De lift waarmee de gehandicapten het water in konden is kapot. Het is onduide lijk wanneer de lift weer terugkomt. „Maar DOMBURG - Een sterk vermagerde huiler is gisterochtend gevonden op het strand bij Domburg. Een toerist zag het diertje liggen. Een oog en de staart waren al aange pikt door de meeuwen. De huiler is ongeveer zes week oud en is overgebracht naar de zeehonden crèche in Pieterburen. Ondanks de schade aan het oog heeft het dier een goede kans te overleven. Het is zeer ongewoon dat een huiler bij Domburg terecht komt. intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond WWWÉIMI1BWiMilW'ITWIiMl' IIII'llu'll IIiI'I'liI De vakantiereis ging dit jaar naar Frankrijk. En dat Schouwse echtpaar had bedacht dat de route dit keer eens via Luxemburg zou voeren. Kor ter, goedkope brandstof en ook fraaie landschappen. Tijdens de autorit kwam het woord 'Luxemburg' vaak voorbij in de con versatie tussen de man als bestuur der en zijn vrouw als bijrijder. De jeugdige passagiers op de achter bank - zoontje Luuk (5) en dochter Sterre (3) - vermaakten zich geruime tijd uitstekend met spelletjes die bij uitstek geschikt zijn voor dit soort lange tochten. De kleintjes hadden zich dan ook nog niet in de conversa tie gemengd. Toen Luxemburg echter voor de zo veelste keer ter sprake kwam werd het de parmantige Sterre toch iets te veel. Ze trok een pruillipje en deed haar beklag: Ja, maar wanneer rij den wij nou eens langs mijn burg? Jullie hebben het alleen maar over Luuk z'n burg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37