Feyenoord schudt Cent van zich af sport 123 Arjen Robben krijgt verlof Celtic in hoog tempo langs FC Utrecht: 2-0 .-V' ^«ne»*«é» 5 ft 33 X W I Sik* f «v 1 »*>i 1 y'ft t 1 Kampioen Kazachstan heeft niveau topklasser Uitslagen Europa League vrijdag 20 augustus 2010 'De groep heeft zich heel volwassen getoond door op de juiste manier om te gaan met de nederlaag van zondag en wat er met Tim gebeurde.' Mario Been door Theo Ruizenaar rotterdam - Met jeugdig enthou siasme heeft Feyenoord gistera vond de harten van de eigen aan hang terugveroverd. AA Gent werd in de heenwedstrijd van de laatste voorronde van de Europa League met ï-o verslagen. Leroy Fer schonk zijn ploeg de overwin ning, twaalf minuten voor het ein de van het boeiende duel. Feyenoord was de week begon nen met een beschamende 3-2-ne- derlaag bij Excelsior, gevolgd door de publieke oorwassing van Tim de Cler door trainer Mario Been. Maar drie dagen voorbereiding op een financieel meer dan belangrij ke wedstrijd voor Feyenoord, ble ken afdoende om de boel fris aan de aftrap te krijgen. „De groep heeft zich heel volwas sen getoond door op de juiste ma nier om te gaan met de nederlaag van zondag en wat er met Tim ge beurde" zei Been, die behalve De Cler, ook Bruno Martin Indi en Ruben Schaken, beiden Europees debutant, complimenteerde met hun optreden tegen de 'Buffalo's'. Het armlastige Feyenoord kan voor de return volgende week in Gent aardig besparen op de reis kosten, want met een gemiddelde leeftijd van 22,5 jaar is een ouder wetse interrailkaart afdoende om in de Belgische universiteitsstad te geraken. Het jeugdige karakter van het team leverde gisteren wel een wisselvallig spelbeeld op. De thuisploeg had duidelijk de ka ter van zondag verwerkt en maak te een frisse start, wat resulteerde in kansen voor Ruben Schaken en Fer in de openingsfase. Scha ken kwam net tekort op een scher pe voorzet van Georgino Wijnal- dum, terwijl Fer een hoekschop van De Cler in vrijstaande positie over schoot. Novosibirsk-PSV 1-0, Bate Boris- ov-Maritimo Funchal 3-0, Paris Saint-Germain-Maccabi Tel Aviv 2-0, Bayer Leverkusen-Tavriya Sim feropol 3-0, CSKA Moskou -Anor- thosis Famagusta 4-0, Rapid Wien-Aston Villa 1-1, Slovan Bratis- lava-VFB Stuttgart 0-1, Feyenoord- AA Gent 1-0, Omonia Nicosia-Metalist Kharkiv 0-1, AIK Stockholm- Levski Sofia 0-0, Dnipro Dnipropetrovsk-Lech Poz- nan 0-1, CSKA Sofia-The New Saints 3-0, Odense BK-Motherwell 2-1, Steaua Boekarest-Grasshop- pers 1 -0, Debreceni-Litex Lovech 2-1, Galatasaray-Karpaty Lviv 2-2, Hajduk Split-Unirea Urziceni 4-1, Celtic-FC Utrecht 2-0, RC Genk-FC Porto 0-3, Palermo-NK Maribor 3-0, Club Brugge-Dinamo Minsk 2-1, Lausanne Sports-Loko- motiv Moskou 1-1, Paok Saloni- ki-Fenerbahce 1-0, Vaslui-Lille 0-0, Liverpool-Trabzonspor 1-0, FC Ti- misoara-Manchester City 0-1, AZ-FK Aktobe 2-0, Napoli-Elfs- borg 1 -0, Getafe-Apoel FC 1 -0, Dundee United-AEK Athene 0-1, Gyori ETO-FC-Dinamo Zagreb 0-2, Borussia Dortmund-FK Qarabag 4-0, Sturm Graz-Juventus 1-2. Daarna ontspon zich een boeiend duel, waarin beide ploegen vol doende kansen kregen om het verschil te maken. Waar aan Rot terdamse zijde Ron Vlaar en Wij- naldum voorlangs schoten, raakte aan Belgische zijde de kracht patser Elimane Coulibaly het zijnet. Hij deed dat, nadat hij zich zelf knap had ontdaan van de ver der solide opererende vervanger van Andre Bahia, Bruno Martins Indi. De ploegen waren in de eerste helft gelijkwaardig aan elkaar. Na rust was de Gentse koek duidelijk op. Feyenoord greep het initiatief en drukte de Belgische opponent in de defensie. Dat optisch over wicht resulteerde niet in goede kansen. Dit kwam mede omdat de thuisploeg in de omschakeling veel te traag acteerde en de vleu gelspitsen, tegen de zin van hun coach in, te veel 'in de bal' speel den, in plaats van diepte te zoe ken. Dat Feyenoord uiteindelijk zich zelf een goed uitzicht verschafte op het bereiken van de poulefase van de Europa League had meer met de Rotterdamse mentaliteit van hard werken dan met goed voetbal te maken. Een hoekschop van De Cler belandde bij de eer ste paal, waar Fer de bal in eerste instantie niet goed beroerde maar al vallend wel de kans greep om de bal onder doelman Bojan Jorga- cevic te schieten. Been: „De doelstelling was een goede uitgangspositie creëren. Dat is gelukt. Mooi is dat we gescoord hebben uit een hoekschop waar op de training door Leon Vlem- mings heel veel aandacht is be steed." GLASGOW - FC Utrecht is gistera vond niet echt bestand gebleken te gen het geweld van Celtic in eigen omgeving. In een bij vlagen hoog tempo zorgden de Schotten in de eerste wedstrijd van de beslissen de kwalificatieronde van de Euro pa League voor een verschil van 2-0. Dat betekent dat het elftal van trainer Ton du Chatinier volgende week op eigen veld een zware op gave wacht. In de negentiende minuut kwam Celtic op voorsprong door Efrain Juarez. De Mexicaan deed dat na voorbereidend werk van Beram Kayal. Kort daarvoor had aanvaller Jacob Mulenga van FC Utrecht ge blesseerd het veld verlaten. Hij werd vervangen door Edouard Du- plan. Even leek het elftal van Du Chati nier na de tegenslagen onder de druk van de Schotten uit te ko men. Ricky van Wolfswinkel zorg de voor een plaagstootje voor het doel van Lukasz Zaluska. De Pool se doelman werd echter niet echt op de proef gesteld. Al snel trok de thuisclub, met de Nederlander Glenn Loovens in de gelederen, het initiatief weer naar zich toe. Na ruim een halfuur werd het hoge tempo van de Schotten FC Utrecht opnieuw te veel. Georgios Samaras zorgde voor de 2-0. De Griek, ooit speler van sc Heerenveen, toonde in de buurt van het doel van Michel Vorm veel controle en rondde goed af In de laatste minuten van het eer ste deel probeerde FC Utrecht zich terug te knokken. Dries Mertens en Tim Cornelisse hadden beiden kleine kansjes. Zij misten echter het doel. Na de hervatting was er een'moge lijkheid voor Duplan. De kopbal van de invaller werd over de lat ge tikt door de Poolse doelman van Celtic. Verder was vooral de thuisclub in de aanval. Samaras onderscheidde zich daarbij geregeld, zonder op nieuw tot een treffer të komen. De beste mogelijkheden waren ook in het restant voor Celtic. Shaun Maloney en lames Forrest, een invaller, waren dicht bij de 3-0. Een grotere Utrechtse neder laag werd echter voorkomen door Vorm, de man in het Nederlandse doel. I I i A 4* Gorgios Samaras (midden) schiet de 2-0 achter keeper Michel Vorm van FC Utrecht. foto Brian Stewart/EPA munchen - Bayern München heeft Arjen Robben verlof gegeven. De geblesseerde aanvaller krijgt tien tot veertien dagen rust. „We ho pen dat hij daarna de training kan hervatten", zei trainer Louis van Gaal gisteren. Robben heeft nog steeds een scheur in zijn hamstring, een bles sure die hij al voor het WK opliep in de oefenwedstrijd van het Ne derlands elftal tegen Hongarije. Mede door een intensieve behan deling bij de Rotterdamse fysiothe rapeut Dick van Toorn kon Rob ben tijdens het WK nog vijf wed strijden meedoen, waaronder de fi nale tegen Spanje. De clubarts van Bayern, Hans-Wilhelm Müller-Wo- hlfahrt, constateerde bij terugkeer in München dat Robben nog steeds een hamstringblessure heeft. „Arjen is door onze arts op vakan tie gestuurd, dan heeft hij een beet je rust", aldus Van Gaal. De Neder landse international heeft volgens Bayern ongeveer twee maanden nodig om volledig te herstellen. De oefenmeester kan voorlopig ook niet beschikken over Ivica Olie. De Kroatische aanvaller heeft een knieblessure. „De diagnose is lastig. De arts heeft een conserva tieve behandelmethode voorge schreven, geen operatie", verklaar de Van Gaal. „Die behandeling duurt lang." Met Robben en Olie mist Van Gaal zijn twee topscorers van afgelopen seizoen. Robben was goed voor 23 treffers, Olie maakte 19 doelpunten. De 59-jarige trainer liet gisteren nog maar eens zijn ongenoegen blijken over de overvolle speelka- lender. „In Nederland zeggen ze: de blessures staan voor de deur. Het is een probleem dat het sei zoen alweer zo snel begint na een WK." Dertien spelers van Bayern waren actief op het WK. De Duitse en Nederlandse internationals meld den zich pas twee weken geleden weer in München. Feyenoord heeft volgende week de 13-jarige zoon van oud-speler Henrik Larsson op proef De jonge Jordan Larsson traint op uitnodi ging van de Rotterdammers een week mee binnen de jeugdoplei ding. „Het is niet zo dat we nu be zig zijn hem definitief op te ne men in de opleiding, maar wie weet wat er in de toekomst nog uit voortvloeit", zei hoofd jeugdop leiding Stanley Brard gisteren. De 38-jarige Henrik Larsson werkt momenteel als trainer bij een club in zijn vaderland. Denny Landzaat traint sinds gis teren mee met de selectie van FC Twente. Landzaat speelde tot vorig seizoen bij Feyenoord. De Rotter dammers gaven de 34-jarige mid denvelder geen nieuw contract. Landzaat vond tot dusverre nog geen nieuwe werkgever. alkmaar - AZ nam gisteravond in de thuiswedstrijd tegen FK Akto be een voorschot op een ticket voor het hoofdtoernooi van de Eu ropa League. Toch mocht de for matie uit Alkmaar zich aanreke nen dat het slechts met twee tref fers verschil won (2-0). De score was ongetwijfeld hoger uitgevallen als AZ de tegenstander uit Kazachstan met een authen tieke centrumspits had bestreden. De tweevoudig landskampioen nam dit kalenderjaar afscheid van Ari, Jeremain Lens, Mounir El Hamdaoui en Moussa Dembélé. Graziano Pellè mag ook vertrek ken. Trainer Gertjan Verbeek maakte daarom opnieuw geen ge bruik van de aanvaller uit Italië. FK Aktobe domineert al jaren de hoogste voetbalklasse in Ka zachstan. Het elftal van trainer Vla dimir Moekhanov deed voor 10.000 toeschouwers in Alkmaar echter vooral denken aan een ploeg uit de hoogste klasse van het Nederlandse amateurvoetbal. Akto be liet het balbezit aan AZ en kwam vooral in de problemen als de thuisclub over de flanken aan viel en de bal hoog het strafschop gebied inspeelde. Gelegenheids- spits Erik Falkenburg, vorig sei zoen bij Sparta nog aanvallende middenvelder, kopte voor rust op de paal. Brett Holman (20e mi nuut) en Pontus Wernbloom (27e minuut) waren wel trefzeker. AZ, met aanvoerder Stijn Schaars voor het eerst dit seizoen in de ge lederen, verzuimde in de tweede helft verder afstand te nemen. Hol man was in de 59e en 61e minuut dicht bij de derde treffer. Johann Berg Gudmundsson mocht zich in de zeventigste minuut aanrekenen dat hij niet voor 3-0 zorgde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25