Zeeuw redt dochtertje uit klauwen kraagbeer PZC zeeland 4 nazomer festiva N61 ernstig gestremd door ongeluk verder Damen bouwt marineschip voor Indonesië 2 Snelheiden souplesse Mosseldag peinst over vernieuwing 20 en 21 Sail Amsterdam begint spectaculair EIFEL-ZOO DUITSLAND Driejarig meisje met hoofdwond in ziekenhuis Word ook abonnee! VRIJDAG 20 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 194 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 BEWLtfNbtN/THelXtJ AMSTERDAM - De Amerigo Vespucci vaart over het IJ in Am sterdam tijdens Sail 2010. Het scheepvaartevenement is giste ren spectaculair begonnen met de Sail-ln Parade. Zo'n vijftig tall ships - grote zeilschepen - en honderden andere bijzonde re boten voeren in colonne van IJmuiden over het Noordzeeka naal naar Amsterdam. De stoet werd aangevoerd door de clip per Stad Amsterdam. Onder anderen prins Willem-Alexander voer daarop mee. Enkele andere opvallende tall ships waren de Cötheborg - een replica van een Zweedse Oost-lndiëvaar- der - de Shabab Oman (een trainingsschip van de marine in Oman) en de Dewaruci uit Indonesië. Langs het Noordzeekanaal en op de kades in Amsterdam ston den duizenden toeschouwers. Ze waren uitgerust met koel boxen, camera's of verrekijkers. In Amsterdam voer een binnenvaartschip over een rubberboot je heen. De twee inzittenden daarvan raakten te water, maar konden er weer snel uit worden gehaald. Het ongeluk gebeur de toen het schip vanuit de Mercuriushaven het Noordzeeka naal opvoer, tegen de stoet van boten in. De politie heeft de schipper aangehouden. Verder verliep de Sail-ln goed, aldus het Korps Landelijke Poli tiediensten. foto Robin Utrecht/ANP pagina 4 en 5: grote schepen en klein leed bij Sail-ln MORGEN Tl^r1 BIJ DE JL £jVj door Ondine van der Vleuten LÜNEBACH - Het driejarige Zeeuwse meisje dat woensdag in de Duitse dierentuin Eifel-Zoo een aanval van een kraagbeer overleefde, zal nog wel even in het ziekenhuis moeten blijven. Dat laat woordvoerster Monika Pe ters van de politie in Trier weten. De vader, die het meisje redde en zelf aan een been gewond raakte, maakt het inmiddels naar omstan digheden goed. Ook hij verblijft nog in het ziekenhuis. „We moeten ophelderen wat er precies is voorgevallen", aldus de Duitse politie. Strafrechtelijk wordt onderzocht of de ouders on oplettend zijn geweest of dat de dierentuin iets te verwijten valt. „Maar op dit moment ziet het er niet naar uit dat er iemand juri disch zal worden vervolgd." Vol gens het regionale dagblad Trier der Volksfreund gebeurde het on geluk rond 17.30 uur. Vader, moe der, hun dochtertje en haar zes jaar oude broertje liepen door de dierentuin in Lünebach toen de kleuter in een onbewaakt ogenblik over het ruim één meter hoge hek van de berenkuil klom en in de omringende gracht viel. De beer haalde uit en verwondde het meis je aan haar voorhoofd. De vader, die haar nasprong, wist zijn kind in veiligheid te brengen maar raak te zelf ook gewond. Beiden zijn buiten levensgevaar. Eifel-Zoo trekt uit het ongeval con sequenties, aldus directielid Isabel- le Wallpott, dochter van de eige naar. „Of het moet of niet, we gaan nog meer veiligheidsmaatregelen ne- Speciale bijlage over de 10e editie van Zeeland Nazomerfestival SS9RRKB9MMN >A. IJZENDIJKE - De N61 raakte gistera vond rond 21.30 gestremd door een ongeluk waarbij volgens de po litie drie auto's waren betrokken. Een woordvoerder sprak van een ernstige stremming bij de kruising Watervlietseweg en Parkzicht. Bij het ongeluk is eén van de be trokken voertuigen in brand gevlo gen. De bestuurder daarvan slaag de er tijdig in de auto te verlaten, waarna de brand werd geblust. Eén vrouw raakte bekneld in een auto, maar was goed aanspreek baar. Een andere vrouw klaagde over pijn, veroorzaakt door de au togordel bij de klap waarmee het ongeluk gepaard ging. Zeeland: 2,3,17t/m21; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Auto: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 26; Televisie: 30, 31. Bijlage: Zomerkrant. PEËÈBuEalS'r I Personal coach voor manager is een teken van zwakte reageer op www.pzc.nl Zie pagina 5 reacties: 402 Handsfree bellen in de auto moet kunnen ï®Spi| 48% 52% Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1