buitenland 19 Twist over Melilla laait op 1 TOPQEALSÜ (GRATIS) Politie vindt dode vrouw in duinen Zeebrugge Frankrijk begint met uitzetting zigeuners GRATIS CTTÏTii I INTERNET Samsung Galaxy S donderdag 19 augustus 2010 ZEEBRUGGE - De Belgische politie heeft gisteren het lichaam van een vrouw gevonden in de duinen in Zeebrugge. Aanvankelijk was er alleen sprake van een hand, maar later kwam het hele stoffelijk overschot van een vrouw onder het zand van daan. Haar identiteit is nog niet be kend. Een toerist zag dinsdagavond de hand uit het zand steken in de dui nen op enkele honderden meters van de surfclub in Zeebrugge. De gewaarschuwde politie zette met een de omgeving af :an. Ze wachten op voedselhulp. Volgens foto Shakil Adil/AP PARIJS - Ondanks kritiek uit het buitenland begint Frankrijk van daag met de uitzetting van zigeu ners. Voor het einde van de maand moeten zevenhonderd Ro ma worden overgebracht naar Roe menië en Bulgarije, aldus de Fran se minister van Binnenlandse Za ken Brice Hortefeux. De eerste groep uit te zetten zigeu ners bestaat uit 79 mensen. Ze wor den vandaag op een chartervlieg tuig richting de Roemeense hoofd stad Boekarest gezet. Later volgen meer vluchten. Frankrijk bena drukt dat de Roma vrijwillig het land verlaten. Ze krijgen volgens minister Hortefeux een vliegticket, 300 euro per volwassene en 100 eu ro per kind mee. Frankrijk besloot vorige maand en- door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Blokkades aan de Spaans-Marokkaanse grens in Me lilla door Marokkaanse activisten zorgen opnieuw voor spanningen tussen Spanje en zijn voormalige kolonie. Wat een maand geleden begon als een onbetekenend incident dreigt uit te lopen op een stevig diploma tiek conflict tussen Marokko en Spanje. De regeringen van beide landen, maar met name Spanje, be weren bij herhaling dat de vriend schappelijke betrekkingen nog 'uit stekend' zijn. Het angstvallige stil zwijgen over de problemen aan de grens doen echter heel anders ver moeden. Melilla en Ceuta zijn twee omstre den Spaanse havensteden op de Noord-Marokkaanse kust. Marok ko eist al heel lang beide gebieden op, maar Spanje weigert daar zelfs maar over te praten. Ook de inwo ners (80.000 van Ceuta en 75.000 van Melilla) willen bij Spanje blij ven. De twee steden zijn net als een ze vental Spaanse eilandjes voor de kust van Marokko een voortduren de bron van conflicten. In 2002 werd het Spaanse leger ingezet om het onbewoonde eiland Perëjil te bevrijden dat door Marokkaanse gendarmes was bezet. De Verenig de Staten moesten tussenbeide ko men om de gemoederen wat te be daren. De afgelopen maanden lijken de spanningen opnieuw toe te ne men. De Marokkaanse regering heeft vijf keer een officiële klacht naar Madrid gestuurd over ver meend racistisch optreden door de Spaanse politie tegen Marokka nen en Afrikanen die in Melilla de grens oversteken. Er zou ook spra ke zijn van mishandeling van de reizigers. Op 16 juli kwam het tot een ge vecht tussen vier jonge Marokka nen met een Belgisch paspoort en de Spaanse grenspolitie. Beide par tijen beschuldigen elkaar ervan ge weld te hebben gebruikt. Marokkaanse activisten die eisen dat Melilla en Ceuta onmiddellijk Android smartphone 5 megapixel camera SuperAmoled scherm &MKE'. Slechts Gehele contractsperiode 2 JAAR GRATIS INTERNETTEN Icm 2-jarig T-Mobile Relax 25 abonnement (Incl. 190 min/sms) kele honderden illegale zigeuner kampen te ontmantelen. Volgens schattingen zijn er 15.000 zigeu ners uit Oost-Europa in Frankrijk. Een probleem voor de Franse auto riteiten vormen de open grenzen in Europa. Niets weerhoudt de zi geuners ervan op het eerste vlieg tuig terug naar Parijs te stappen. Daarom heeft Frankrijk in 2007, kort yoor Roemenië en Bulgarije lid werden van de EU, een specia le regeling ingevoerd. Na drie maanden moeten de Roma een verblijfsvergunning aanvragen of het land verlaten. De zigeuners in Frankrijk zijn woe dend over de naderende uitzettin gen. Vorig weekend blokkeerden ze met circa 250 voertuigen een snelweg bij de stad Bordeaux. Marokkaanse demonstranten, met hun nationale vlag, blokkeren deze week de weg naar Melilla. door Spanje worden opgegeven, hebben het incident aangegrepen om dit eeuwenoude conflict weer op de agenda te krijgen. Ze heb ben borden aan de grens gezet met foto's van Spaanse politiemen sen tegen een achtergrond van be bloede handen. Sinds vorige week blokkeren groepjes actievoerders de grens overgang. Voor de aanvoer van voedsel en bouwmaterialen is Me lilla voor een groot deel afhanke lijk van de import uit Marokko. Hierdoor ontstaat vooral gebrek aan verse producten zoals vis en groenten. De Spaanse regering heeft inmiddels toegezegd vanaf het vaste land de tekorten aan te vullen. De blokkades zouden aanvankelijk tot komende zaterdag duren, maar omdat ook de Marokkaanse han del wordt gedupeerd door de ac tie, is de boycot wat versoepeld. Terwijl de regering-Zapatero zich in diep stilzwijgen hult, heeft ko ning Juan Carlos vorige week met zijn Marokkaanse ambtgenoot Mo hammed VI gebeld om de ergste kou uit de lucht te halen. Maar dat contact lijkt niet echt te hebben ge holpen. De rechtse oppositiepartij in Span je, de Partido Popular (PP), grijpt het grensconflict aan om de zwak te van de socialistische regering van José Luis Rodriguez Zapatero nog eens aan de kaak te stellen. Ex-premier José Maria Aznar reis de gisteren naar Melilla om zijn steun te betuigen aan de inwoners van de stad. De regering van Zapatero beschul digt de PP nu van 'provocatie en agitatie'. Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat i Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 63a Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Breda 076-5141945 Katrestraat 7 Etten-Leur 076-5441441 Markthof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Tilburg 013-5454785 Heuvelstraat 115 Spijkenisse 0181-620791 Nieuwstraat 138 Hulst 0114-767001 Gentsestraat 31 tmirarnnn (H) kpn TELE2 Alle netwerken NIEUW a VERLENGING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9