81 buitenland Labour heeft 'collaborateurs' Pakistan krijgt nog eens 30 miljoen van EU Foto met bloed mag niet meer in Venezuela echt HEMA Jonge aanranders Cel bedreiger Obama Koeling ISS gemaakt 'Pentagon helpt' 'Zinsverbijstering' leidt tot gezinsdrama NOODHULP Bekende Nederlanders doen oproep in spotjes Klaar voor het nieuwe jaar. - 8r 3.60 7.95 6.50 donderdag 19 augustus 2010 CARACAS - Een rechtbank in Vene zuela heeft een van de grootste kranten van het land opgelegd te stoppen met het publiceren van fo to's met bloed, wapens en andere gewelddadige afbeeldingen. Er staat El Nacional bovendien een zware boete te wachten voor de publicatie van een foto met li chamen in een mortuarium. De autoriteiten stellen dat de uit spraak tegen El Nacional - een van de oudste kranten van Venezuela en een belangrijke criticus van pre sident Chavez - bedoeld is om kin deren en jongeren te beschermen tegen gewelddadige afbeeldingen. Tegenstanders noemen de stap po litiek gemotiveerde censuur. De be slissing kwam nadat El Nacional een foto plaatste van de lichamen in een mortuarium. Het bijbeho rende bericht ging over het falen van de regering om geweld in het land te beteugelen. Volgens de hoofdredacteur van de krant, Miguel Henrique Otero, is de krant niet van plan de richtlij nen te wijzigen. Met meer dan twaalfduizend moorden in de eer ste elf maanden van 2009 is Vene zuela een van de meest geweldda dige landen van Latijns-Amerika. LONDEN - Alan Milburn is het meest recente lid van Labour dat zich heeft aangesloten bij de con- servatief-liberale regering van Da vid Cameron. De oud-minister van Volksgezondheid is deze week aangewezen als 'onafhankelijk on derzoeker' van het sociale mobili teitsbeleid. Eerder gingen oud-Labour-be- windslieden John Hutton - minis ter van Werkgelegenheid en Pen sioenen - en Frank Field - staatsse cretaris van Sociale Zekerheid - al akkoord om beleidsonderzoek te verrichten voor de coalitieregering. Labour-coryfee John Prescott, noemt het drietal 'collaborateurs'. mÊmÊtÊÊÊtmÊitKÊaÊBmmÊÊÊmmmmÊtmÊsmHmamÊÊm LONDEN Twee elfjarige jongens uit Londen zijn gisteren veroordeeld voor po ging tot verkrachting van een acht jarig meisje. Van verkrachting wer den ze vrijgesproken. Voor zover bekend zijn de jongens de jongste Britten die ooit hebben terechtge staan voor een dergelijk vergrijp. De jongens wilden volgens hun ad vocaten alleen doktertje spelen. ST. LOUIS Een Amerikaanse man is veroor deeld tot tweeënhalf jaar celstraf omdat hij president Barack Obama met de dood had bedreigd. De man had al in mei schuld bekend. De 33-jarige Josh McCallum zat al sinds augustus 2009 in de cel we gens diefstal toen hij een dreig brief schreef aan het Witte Huis. De benoeming van Milburn is slechte reclame voor Labour. Het bevestigt het idee dat de partij een stuurloos, zinkend schip is. Hoe wel vice-partijvoorzitter Harriet Harman de honneurs waarneemt, beschikt Labour momenteel niet over een echte partijleider. Die wordt pas eind september op het jaarlijkse partijcongres gekozen. „Over de toekomstige partijleider wordt door de Britse pers echter amper een woord gerept", stelt Jo hn Callaghan, hoogleraar politico logie. „Labour is zo gehavend uit de verkiezingen gekomen. De Brit ten hebben genoeg van verhalen over de partij." CAPE CANAVERAL Het koelsysteem van het internatio nale ruimtestation ISS functio neert weer naar behoren. De be manning van het ruimteschip in stalleerde een nieuwe koelpomp. Na een serie testen konden vlucht- leiders gisteren de koelsystemen weer in werking stellen. Donder dag kunnen de wetenschappelijke projecten worden hervat. STOCKHOLM Het Amerikaanse ministerie van Defensie is bereid klokkenluiders- website Wikileaks te helpen bij het herzien van geheime oorlogsdocu menten en het verwijderen van in formatie die levens van burgers in gevaar kan brengen. Dat heeft Wiki leaks gisteren gezegd. Het Penta gon ontkent de berichten. Voor de coalitieregering is de hulp van de oud-Labour-bewindslieden zeer gunstig, stelt Callaghan. „Ca meron kan hiermee laten zien dat hij aan het landsbelang denkt en niet slechts vanuit een eigen, ideo logie handelt." John Curtice, een andere hoogleraar politicologie, is het hiermee eens. „Het bewijst dat Cameron geen stammenpoliticus is maar dat hij, feitelijk net als de oud-Labour-premier Tony Blair, in staat is om met mensen met een andere politieke achtergrond sa men te werken." De 'overstappers' zijn alle drie aanhangers van Blair. De politici behoorden daarnaast tot de rechtervleugel van Labour. WÊÊMmMMÊÊÊmammÊÊammÊmMÊÊÊÊKÊÊÊÊÊmmmm LUIK Een gezinsdrama in Dalhem bij Luik blijkt een drievoudige zelf moord. Een 56-jarige Belgische vrouw en haar twee dochters (29 en 30 jaar) hingen zichzelf op aan een ketting in het voorportaal van hun huis. De echtgenoot van de vrouw trof het drietal dinsdagavond aan. Justi tie stelt dat de zelfmoorden plaats vonden uit 'collectieve zinsverbij stering'. Dat blijkt uit onderzoek van de wetsdokter van het parket van Luik. De twee dochters woonden nog bij hun vader en moeder thuis, aldus burgemeester Jean-Claude Dewez gisteren in het Vlaamse dagblad De Morgen. De plaats Dalhem ligt niet ver van de grens met Zuid-Limburg. organic stretch heren-t-shirt 7- ordner Volgens Europese Commissie heeft land massaal buitenland se hulp nodig. Nederlanders hebben tot nu toe 2,5 miljoen gegeven. Omroepen zullen frequentie van huidige tv-spotjes opvoe ren. BRUSSEL - De Europese Commissie stelt 30 miljoen euro extra beschik baar voor noodhulp aan het door watersnood getroffen Pakistan. Het bedrag komt boven op de 40 miljoen euro die de commissie eer der al gaf Dat maakte de Europees Commis saris voor Humanitaire Hulp, Kris- talina Georgieva, gisteren bekend op een persconferentie in Brussel. „Pakistan heeft massaal buiten landse hulp nodig", benadrukte de Bulgaarse. In Nederland is op giro 555 na vijf dagen 2,5 miljoen euro binnenge komen voor Pakistan. Dat hebben de Samenwerkende Hulporganisa ties (SHO) laten weten. De hulpor ganisaties werken daarbij samen met lokale, onafhankelijke particu liere hulporganisaties. Die hebben aan ongeveer 200.000 mensen noodhulp verleend. In de overstroomde gebieden in Pakistan is grote behoefte aan schoon drinkwater, voedsel, medi cijnen en tenten. De hulp wordt bemoeilijkt, doordat bepaalde ge bieden nauwelijks bereikbaar zijn, aldus de SHO. Een aantal bekende Nederlanders gaat in televisiespotjes oproepen geld te storten voor Pakistan. On der anderen Erben Wennemars, Alexander Pechtold, Ali B., Jeroen van der Boom en Nikki Plessen hebben hun medewerking toege zegd. Daarnaast schroeven de omroepen de frequentie van de huidige Giro 555-spotjes op. De filmpjes met de BN'ers zijn ook op de commer ciële zenders te zien, aldus een zegsman van de NPO. Meisjes staan in de rij aan de rand van de stad Sukkur, in het zuiden van Paki: meteorologen zal het land nog twee weken last hebben van veel te veel water. H kunststof opbergbox 31L met clipsluiting Voor een goede voorbereiding op het komende studiejoor, hoef je oNeen even bij HEMA langs. Veel van onze artikelen zijn ook te bestellen via hema.nl Geldig van 16 t/m 22 augustus 2010 broodrooster 10r latex muurverf 2,5L 3-pak sportsokken bellenwekker koekenpan 28 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8