241 sport PSV zorgt in Siberië voor een Clausing niet beweeglijk genoeg Henin gaat volgend jaar pas weer spelen Ten Dam en Langeveld in Ronde van Spanje Oud-Fortuna-speler betrapt op doping Dembélé voor drie jaar naar Fulham EUROPA LEAGUE PSV wil de goede start in de eredivisie vanavond doortrekken in de Europa League. Dat moet gebeuren in het verre Siberië. donderdag 19 augustus 2010 BRUSSEL Tennisster Justine Henin speelt dit jaar niet meer. Dat heeft de Bel gische gisteren bekendgemaakt. Ze wil de komende maanden benut ten om te herstellen van haar bles sure aan de elleboog. „De afgelopen dagen heb ik me goed laten onderzoeken", aldus Henin. „De blessure herstelt wel, maar niet snel. Ik moet geduld heb ben. Ik wil niet het risico lopen in 2011 nog niet te kunnen spelen." Henin raakte bijna twee maanden geleden geblesseerd op Wimble don in de partij tegen landgenote Kim Clijsters. UTRECHT Twee Nederlanders starten voor de wielerploeg van de Rabobank in de Ronde van Spanje: Laurens ten Dam en Sebastian Langeveld. De Vuelta begint volgende week zater dag. De Nederlandse equipe rijdt met negen renners van zes verschil lende nationaliteiten. De Rabo bank gaat in eerste instantie voor dagsucces. „Ons eerste doel is een etappe winnen", zegt ploegleider Adri van Houwelingen. Denis Mentsjov lijkt de voornaamste kan didaat voor een hoge klassering. SITTARD Oud-Fortuna-speler Sven Verdonck (22) is betrapt op het gebruik van doping. De Belg heeft toegegeven dat hij afgelopen seizoen in dienst van Sittard stanozolol (stimuleert spiervorming) heeft gebruikt. De KNVB heeft hem voor twee seizoe nen geschorsL De verdediger werd vorig seizoen voor een jaar ge huurd van Racing Genk. Hij kwam, mede door een knieblessure, maar twaalf keer in actie voor Fortuna. Daarin scoorde hij één keer. Mo menteel heeft hij geen club. ALKMAAR Fulham heeft gisteren de transfer van Moussa Dembélé afgerond. De Belgische aanvaller, die overkomt van AZ, ondertekende een contract voor drie jaar bij de Engelse club. Dembélé (23) had in Alkmaar nog een contract tot medio volgend jaar. Fulham betaalt naar verluidt ruim 6 miljoen euro voor de inter national. De Belg speelde vier jaar voor AZ en kwam eerder uit voor Germinal Beerschot en Willem II. SPORTSTELLING Reageer via www.pzc.nl/sport op on ze sportstelling: Vitesse rekent zich ten onrechte rijk STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Aantal kilometers dat PSV moest afleggen voor het duel met Sibir Novosibirsk. Trainer Fred Rutten beseft dat de koploper van de eredivisie de favoriet is tegen de hekkensluiter van de Russische competitie. foto Irene Wouters/CPD nini—wnw—11 iiaf>wiMi >iiiiiwiihwwhi i'ii smmmmëilh& ji hb» i uny door Roeland van Vliet AMSTELVEEN - Frank Clausing leed gisterochtend een ingecalculeerde nederlaag in de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap tennis in Amstelveen. De onge trainde Wemeldingenaar - hij geeft alleen nog maar les - werd verslagen door de veel beweeglijk ere Peter Lucassen: 6-2 7-6 (2) 6-0. „Maar als ik tien kilo lichter was, zou ik hier best een paar wedstrij den kunnen winnen", zei hij. Clausing (27) teert puur op zijn ta lent. Daarmee redt hij het prima in de Nederlandse subtop. De ene keer overleeft hij een paar rondes, zoals vorige week tijdens het natio naal ranglijsttoernooi van Bruns- sum. De andere keer wordt hij in de eerste ronde uitgeschakeld, zo als op het NK. Als zijn tegenstan ders doorhebben dat hij niet zo snel meer is, is Clausing doorgaans snel het haasje. „Ik ben al moe en hij haalt elke bal nog", was één van zijn veelzeggende teksten tij dens de partij tegen Lucassen. „Ik kan alleen nog maar wandelen." Nu was dat licht overdreven. Clau sing had soms zelfs het beste van het spel. In de tweede set mocht hij bij een 5-4-voorsprong zelfs voor de winst serveren. Maar Lu cassen toonde zich een bijtertje. Hij brak terug en haalde de set even later via de tiebreak binnen. De derde set liet de Zeeuw vervol gens helemaal lopen. Binnen een kwartier was het 6-0 en had Clau sing niet meer dan tien punten ge maakt. „Ik moet later op de dag nog dubbelen", was zijn uitleg. Maar eigenlijk zag hij zichzelf nooit meer winnen. Op het NK ontbreken de nationale toppers, zoals Thiemo de Bakker, Igor Sijsling, Jesse Huta Galung en Robin Haase. Clausing: „Heel eer lijk gezegd is het NK van tegen woordig te vergelijken met de hoofdklasse van het amateurvoet bal. Meer is het niet. Vroeger won nen mannen als Tom Okker en Michiel Schapers dit toernooi. De Nederlandse spelers die toen in de top van de wereldranglijst ston den, deden ook mee aan het NK. De toppers van nu zijn bezig met hun voorbereiding op de US Open. En de jongens die hier staan zullen nooit de wereldtop ha len." Vandaar dat Clausing hen nog re delijk aan kan. Maar hoog eindi gen op een NK zit er niet voor hem in. „Dat kan alleen als ik er een keer een hele winter voor ga trainen. Nou, dat wil ik niet meer. Weet je wat je wint als je Neder lands kampioen bent? 3000 euro! Dat lijkt veel, maar dat is het echt niet. Je kunt beter een week lang tennisles geven." De negen jaar jongere Lesley Kerk- hove, de enige andere Zeeuwse deelnemer in Amstelveen, had ook geen goed optreden in de eer ste ronde. Maar de Zierikzeese, die als vijfde geplaatst is, won wel. Ze kreeg qualifier Iris Verboven er pas in drie sets onder: 6-4 3-6 6-1. De speelster van Jong Oranje ten niste nogal wisselvallig. In de twee de set sloeg ze al haar diepe ballen uit en werd ze liefst vier keer ge broken, in de eerste en derde set kon ze wel dicteren. „Ik ben na al mijn blessures nog op zoek naar oude spel", bekende ze. „Ik mis nog wat zelfvertrouwen." Kerkhove treft in de tweede ronde (kwartfinale) Richel Hogenkamp. Zij is als eerste geplaatst op het NK. In het mannentoernooi sneu velde op de eerste dag meteen de als tweede geplaatste Mark de Jong. Hij legde het in vijf sets af te gen Ban Beks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82