i8l zeeland Opnieuw Belgen te gast bij Kunstspoor Noord-Beveland Vissen leggen het loodje in Middelburg Ouderensozen houden Computerlessen voor fietstocht met koffie senioren starten weer Kindervakantieweek Restantendriedaagse met thema Popsterren bij Goese winkeliers Minister tolereert verjagen meeuwen Trekkertrek voor landbouwtrekkers Spanje en Portugal 755,- Griekenland, Italië en Kroatië €1425,- West Europa vanaf Amsterdam Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 donderdag 19 augustus 2010 WILHELMINADORP KRUININCEN De Goese ouderensozen houden vandaag (donderdag) een fietstocht van 25 kilometer langs de Ooster- schelde en de boomgaarden in Ka- pelle. De start is om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis in Wilhelmina- dorp en deelname is gratis. Halverwege kunnen de deelne mers afstappen voor een komme tje koffie. De stichting Seniorenweb Zuid-Be veland begint volgende maand weer met computerlessen voor ouderen in het dorpshuis in Krui- ningen. Vanaf vandaag (donder dag) tot 28 augustus kunnen be langstellenden zich opgeven via te lefoonnummer 0113-381437. De cur sus van 8 lessen kost 85 euro, inclu sief de koffie. KRUININGEN GOES Timmeren en knutselen ontbreken nooit tijdens de kindervakantie week in Kruiningen, maar van maandag 30 augustus tot en met vrijdag 3 september, is het thema ook Popsterren. Dat uit zich in een make-overdag op woensdag, een modeshow op donderdag en een ta lentenshow met kampvuur op vrij dag. ZIERIKZEE Het verjagen en (beperkt) dood schieten van zilvermeeuwen bij mosselpercelen in de Oosterschel- de mag. Dat antwoordt demissio nair minister Gerda Verburg (LNV) op vragen van Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren. De provincie staat verjagen en het af schieten van tien exemplaren per jaar van de beschermde soort toe. Vanuit winkels en kramen verko pen de winkeliers in de Goese bin nenstad van donderdag 26 tot en met zaterdag 28 augustus restanten voor lage prijzen. De restantendrie daagse is een jaarlijks evenement van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). De uitverkoopactie be gint op donderdag om 9.00 uur en sluit op zaterdag om 17.00 uur. 'S-HEER ABTSKERKE De Stichting Trekkertrek 's-Heer Abtskerke houdt voor de tiende keer een wedstrijd voor landbouw trekkers op een terrein aan de Kloe- tingseweg. In de ochtenduren is het proeftrekken en om 13.00 uur trekken de trekkers om het hardst aan een zware sleep. Volwassen pu bliek betaalt 3 euro entree en kinde ren mogen voor een euro binnen. Genua, Malaga, Cadiz, Lissabon, Gibraltar, Alicante MSC Orchestra Vertrek: alleen 8 september Duur: 7 dagen Inclusief vluchten met transavia.com en transfer van Nice naar Genua v.a. Athene, Katakolon, Venetië, Dubrovnik, Kotor, Corfu, La Valetta, Trapani, Napels, Rome ms Westerdam Vertrek: alleen 13 oktober Duur: 13 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Coruna, Cherbourg, Southampton, Amsterdam MSC Opera Vertrek: diverse data van juli t/m september 2011 Duur: 9 dagen AMSTERDAM - AMSTERDAM v.a. 599,- Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax door Lilian Dominicus Het is een pad dat Kunst- spoor Noord-Beveland vorig jaar is ingeslagen: de uitwisseling met kunstenaars uit andere streken. In 2009 kon het publiek kennismaken met het werk van kunstenaars uit Kaprijke (B), dit jaar zijn acht kunstenaars uit Torhout (B) te gast. Ze exposeren in Galerie Kats van Lenny van Broekhoven, die zelf ook haar werk laat zien. De twaalfde editie van Kunst- spoor werkt verder volgens het oude stramien: over hee! Noord-Beveland openen galerieën, tuinen, kerken en dorpshuizen de deuren en iedereen kan, naar believen, de route geheel of gedeeltelijk bezoeken. Zelfs het strandje van Colijnsplaat is expositieruimte geworden: Matthes Straetmans (Lazy 65), van origine een grafFitisprayer, creëert er met materiaal uit de zee intrigerende landschapskunst. In totaal zijn er achttien locaties met kunstenaars van divers pluimage: kunstschilders, beeldhouwers, fotografen en 3. Teun Nijkamp keramisten. Zo zijn er beelden in brons, mortel en keramiek van Frida van Overbeeke (locatie 5, Kats), foto's met een kritische ondertoon van Annelot de Regt (locatie 7, Kats), natuurtekenin- gen van Adri Karman (locatie 10, Colijnsplaat) en dromerige schilderijen van Neeltje Meer man (locatie 11, Geersdijk). Om de kwaliteit hoog te houden houdt een ballotagecommissie zich bezig met de toelating. Hofstede Galerie Lijn 3 in Geersdijk doet, bij nader inzien niet mee. „Ze vraagt drie euro entree, maar Kunstspoor is gratis. Als alle deelnemers geld zouden vragen, wordt Kunst spoor onbetaalbaar voor bezoek ers", aldus secretaris Lenny van Broekhoven van de Stichting Kunstspoor Noord-Beveland. En ja, beetje ongelukkig is het wel, geeft ze toe: tegelijk met het eerste weekeinde van Kunst spoor vindt ook de Kunst- en Natuurroute in Wemeldinge plaats, dat een gelijksoortig concept heeft met open huizen en galerieën in en om het dorp. „Maar we houden ons aan de data, omdat bezoekers gewend zijn aan het feit dat het Kunst spoor op de laatste twee week einden van augustus plaats vindt." Kunstspoor 2010, zaterdag 21 28 en zondag 22 29 augustus, van 11.00 tot 18.00 uur. Meer informatie www.kunstspoor.nl. Kunst- en Natuurroute Wemeldinge 2010, zaterdag 21 augustus van 12.00 tot 18.00 uur en zondag 22 augustus van 12.00 tot 17.00 uur. Meer informatie www.kunstroute.net. MIDDELBURG - In de Middelburgse vesten ziin veel vissen gestorven door een gebrek aan zuurstof Oor zaak is de hevige regenval van eer der deze week. Medewerkers van de gemeente hebben de dode vis sen gisteren uit de vesten ge schept. „Er is zo veel regen gevallen dat de riolen het niet aan konden. Dat heeft geleid tot een overstort op de vesten. Met het rioolwater is ook veel viezigheid in de vesten be land. Dat is gaan bezinken. Bacteri ën en organismen hebben die vie zigheid opgegeten, maar daar heb ben ze zuurstof voor nodig waar door er te weinig zuurstof over bleef voor de vissen", verklaart woordvoerster Manon Veroude, van Waterschap Zeeuwse Eilan den. De hevige regen heeft gezorgd voor vissterfte. foto Lex de Meester EVVINKEL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76