PSV zorgt in Siberië voor een 241 sport EUROPA LEAGUE PSV wil de goede start in de eredivisie vanavond doortrekken in de Europa League. Dat moet gebeuren in het verre Siberië. ene"" oaP dreef0 Derny's in de binnenstad HW'24 onderuit tegen Gent Zeehaven Ten Dam en Langeveld in Ronde van Spanje Oud-Fortuna-speler betrapt op doping Dembélé voor drie jaar naar Fulham 4962 Aantal kilometers dat PSV moest afleggen voor het duel met Sibir Novosibirsk. Trainer Fred Rutten beseft dat de koploper van de eredivisie de favoriet is tegen de hekkensluiter van de Russische competitie. foto Irene Wouters/CPD mmmmammssmm donderdag 19 augustus 2010 HULST In een oefenduel met Gent Zeeha ven (vierde klasse nationaal) ging HW'24 gisteravond op eigen veld met 1-2 onderuit De bezoekers kwamen voor de rust op voorsprong. In de tweede helft werd het 0-2 alvorens de thuisploeg de aansluitingstreffer kon scoren. Die kwam tot stand na dat een voorzet vanaf links van Tim Mechelinck via de rug van een Belgische verdediger in eigen doel werd gewerkt. Gent Zeehaven was iets sterker dan HW'24. Niettemin toonde de thuisploeg de bezoekers regelmatig terug. UTRECHT Twee Nederlanders starten voor de wielerploeg van de Rabobank in de Ronde van Spanje: Laurens ten Dam en Sebastian Langeveld. De Vuelta begint volgende week zater dag. De Nederlandse equipe rijdt met negen renners van zes verschil lende nationaliteiten. De Rabo bank gaat in eerste instantie voor dagsucces. „Ons eerste doel is een etappe winnen", zegt ploegleider Adri van Houwelingen. Denis Mentsjov lijkt de voornaamste kan didaat voor een hoge klassering. SITTARD Oud-Fortuna-speler Sven Verdonck (22) is betrapt op het gebruik van doping. De Belg heeft toegegeven dat hij afgelopen seizoen in dienst van Sittard stanozolol (stimuleert spiervorming) heeft gebruikt. De KNVB heeft hem voor twee seizoe nen geschorst. De verdediger werd vorig seizoen voor een jaar ge huurd van Racing Genk. Hij kwam, mede door een knieblessure, maar twaalf keer in actie voor Fortuna. Daarin scoorde hij één keer. Mo menteel heeft hij geen club. ALKMAAR Fulham heeft gisteren de transfer van Moussa Dembélé afgerond. De Belgische aanvaller, die overkomt van AZ, ondertekende een contract voor drie jaar bij de Engelse club. Dembélé (23) had in Alkmaar nog een contract tot medio volgend jaar. Fulham betaalt naar verluidt ruim 6 miljoen euro voor de inter national. De Belg speelde vier jaar voor AZ en kwam eerder uit voor Germinal Beerschot en Willem II. SPORTSTELLING Reageer via www.pzc.nl/sport op on ze sportstelling: Vitesse rekent zich ten onrechte rijk STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto PHILIPPINE - In het 9e Mosselkrau- wertoernooi van TV Philten te Phi lippine blijven Emanuela en Leo Bracke aan de winnende hand in de mixed-5-poule. Het echtpaar Bracke, dat tennisdomicilie heeft bij TV Axel, versloeg via 7-1 in de tiebreak van de derde set Joyce Naerebout en Hugo Westveer: 4-6 6-3 7-6. Laatstgenoemde is een En gelsman die ieder jaar vakantie viert bij familie in de Terneuzense kanaalzone. De Brackes waren eerder ook al in drie sets te sterk voor Miranda van der Schelling en Bas Dingenouts: 0-6 6-2 6-2. In het dubbel-6 klopte het 'gewichtige' duo Huib van den Akker/Marco van Boven (als twee de geplaatst) met 6-2 6-4 lack Faas en Mare Versluis. Het viertal was dinsdagavond uitgeregend bij een 6-2 3-0-stand. In de poule bij de vrouwen 6 wonnen Kiki Kriekaard en Ilse Walraven van Marie-Louise door Aector Dooms TERNEUZEN - Het deelnemersveld van de dernykoers op zaterdag in Terneuzen is nagenoeg compleet. Bij de wedstrijdrijders hebben zich Dennis Raadtgever en John de Crom nog aangemeld. Raadtgever zal in zijn geboorte plaats willen vlammen. De wiel renner uit Kapelle steekt in een pri ma vorm en behoort tot de kans hebbers. Raadtgever won recent nog in Maastricht een tandemwed strijd met visueel gehandicapte Ri chard Bonhof en werd vervolgens tweede in Burgh-Haamstede. De kansen van De Crom zijn lasti ger in te schatten in deze discipli ne van de wielersport. De 44-jari- ge (ex-)wielrenner uit Woensd- recht won veel wedstrijden bij de amateurs. Ook was hij twee keer dicht bij de overwinning in de Wim Hendriks Trofee. Ook streekfavoriet Brian van Goethem (Sluiskil) staat, evenals Peter Mol (Kapelle) en Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), aan de start. Daarnaast is tijdritspecialist Dylan de Kok (Steenbergen) tot een verrassing in staat. Ronald Gort en Patrick van Stra ten, die ervaring heeft met de der- nykoersen in Kapelle, zijn de plaat selijke favorieten. Van Straten is te- yens secretaris van het nieuwe Ter neuzense wielercomité. „Voor de meeste renners is het rijden achter de derny een uitdaging. Voor veel toerrijders en de jeugd is het een eerste kennismaking." De inschrijving bij de jeugdren- ners verloopt moeizaam. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er veel op vakantie. Bij de toerrijders doen onder anderen Henk Remijnsen (Terneuzen), Henny Gijsel (Hulst) en Meerten Dallinga (Sluiskil) mee. Ook Ingrid Blommaert (Hulst) is van de partij. Tien pro fessionele gangmakers uit België leiden de renners, met aankomst op de Markt, door de stad. „Ze zijn gewend om de Zesdaagse van Rotterdam en Gent te rijden. Al leen al het geluid van de brom mers breng je in extase", vertelt Van Straten. Voorzitter Henk Maas doet mee bij de toerrijders. „Deze dernykoers moet de aanzet worden tot een jaarlijks terugke rend spektakel. Ons doel is een der nykoers met beroepsrenners", blikt hij vooruit. De deelnemers worden per catego rie verdeeld over twee series. De beste vijf per serie gaan naar de fi nale. De dernykoers begint om 15.30 uur met de jeugd. Remco van Leeuwen van Vinfo tech zorgt voor de live-beelden, die onder meer te zien zijn op een scherm in café 't Bierwinkeltje en op de web site www.dernyspektakel.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70