Zeeland Bewoners in beroep tegen sportkooi 17 Half uur dozen dragen voor paar seconden in politieserie Al ruim 170 dotterbehandelingen Gewonde zeehond 'Theo' komt er weer helemaal bovenop ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 19 SPEELVOORZIENING Wijkraad Hulst Zuid betreurt nieuw uitstel en overlegt met Oranjefonds Donderdag 19 augustus 2010 'In een Griekse cel ben je nog minder dan een hond' Veel te doen op mosselfeesten in Philippine Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Omwonenden stappen naar de bestuursrechter om de komst van een sportkooi op de hoek van de Stanleystraat en de Waterstraat in de wijk Groote Kreek in Hulst tegen te houden. De initiatiefnemers van de speel- voorziening, wijkraad Hulst Zuid, zijn uiterst teleurgesteld. Een rechtsgang betekent wederom uit stel van de komst van de sport kooi. „Een tegenvaller. We hadden niet verwacht dat de tegenstanders naar de rechter zouden stappen, nadat de gemeente Hulst eerder hun bezwaren al ongegrond had verklaard", zegt Otto Vosveld van de wijkraad. „In principe hadden we morgen met de aanleg van de sportkooi kunnen beginnen, maar door dat beroep moeten we daar vele maanden mee wachten. Mis schien nog wel tot volgend jaar." Ondanks het uitstel heeft de wijk raad de moed niet verloren. Vos veld is er van overtuigd dat de sportkooi er gewoon komt. „We hebben nog even overwogen bin nenkort toch al te beginnen met de opbouw van de speelkooi. We kunnen ons namelijk niet voorstel len dat de bestuursrechter zal oor delen dat de gemeente Hulst on juist heeft gehandeld door de be zwaren ongegrond te verklaren. Uiteindelijk hebben we besloten toch maar de uitspraak van de rechter af te wachten. We willen geen last." De wijkraad moet nu wel weer rond de tafel met het Oranjefonds, hoofdsponsor van de sportkooi. Het Oranjefonds stelt voorwaar den aan de termijn waarbinnen de sportkooi gerealiseerd en afgere kend moet zijn. Omwille van de dwarsliggende omwonenden was die termijn eerder al opgerekt. Dat zal nu weer moeten gebeuren. Als het Oranjefonds hier niet mee ak koord gaat en afziet van sponso ring, dan slaat dit een haast niet te repareren gat in de begroting. Vos veld echter meent dat het zo'n vaart waarschijnlijk niet zal lopen. „Onze contacten met het Oranje fonds zijn goed. Ze begrijpen dat we te maken hebben met over macht." De wijkraad heeft reden om de rechtsgang vol vertrouwen tege moet te zien. In de Terneuzense wijk Othene speelde hetzelfde. Be woners procedeerden door tot de Raad van State om de komst van een sportkooi tegen te houden. Zij werden in het ongelijk gesteld. door Martijn de Koning SLUIS - Aan de Kaai in Sluis stond gisterochtend een meisje met gro te belangstelling de opnames voor de politieserie Aspe, aan de andere kant van het water, te volgen. Niet zo gek: de 'huiszoeking' die de ac teurs doen, vindt plaats in haar wo ning, vertelt Evelien Voerman. Mensen van het programma ston den een poosje geleden voor de deur, geeft ze aan. „Ze zochten een huis aan de Kaai. Wij waren de enigen die thuis waren, dus vroegen ze maar aan mijn moeder of ze ons huis mochten gebruiken. Die kijkt altijd naar de serie, dus vond ze het een hele eer." De cast hoeft alleen de voordeur en de gang van het gezin Voerman te 'lenen'. Voor de rest van het huis worden vertrekken in de film studio gebruikt. De filmploeg neemt de tijd, dat is al snel duidelijk. Een half uur lang zijn twintig mensen in de weer voor een scène van enkele secon den. Pas dan klinkt een luide stem: „Het staat erop, dank jullie wel allemaal." De filmploeg streek neer in ons land omdat in deze aflevering een Nederlandse vrouw in Brugge, de thuishaven van de serie, wordt ver moord. Het spoor leidt naar Sluis. Daar wordt overigens ook de moe der van de dode ingelicht over het onheil. Die scene werd gisteren la ter op de dag opgenomen in de J.H. van Dalestraat. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - -In het Cardiologisch Interventiecentrum Zeeland in Ter- neuzen zijn sinds april al meer dan 170 dotterbehandelingen uitge voerd. Als de dotterprocedures zo doorgaan wordt het minimum van 600 patiënten per jaar in 2012 ruim schoots gehaald, denkt ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. ZorgSaam stelt dan ook vast dat de dotterbehandelingen 'naar tevre denheid' verlopen. Vanaf juli dit jaar worden ook vie rentwintig uur per dag de spoedbe- handelingen uitgevoerd. Alle Zeeuwse patiënten kunnen daar voor in Terneuzen terecht. Met de ambulancedienst zijn hiervoor af spraken gemaakt en dit verloopt volgens ZorgSaam naar wens. Er hebben inmiddels al 30 acute dot terbehandelingen in Terneuzen plaatsgevonden. Voor de behande ling en de nazorg van reguliere pa tiënten van buiten Zeeuws-Vlaan- deren zoeken de- cardiologen van ZorgSaam de samenwerking met de eigen cardioloog van de patiën ten. De samenwerking met de cardiolo gen van het Gentse ziekenhuis Ma ria Middelares verloopt volgens ZorgSaam heel goed. De hartchirur gen kunnen vanuit Gent zo nodig via digitale beelden meekijken tij dens de behandeling van een pa tiënt in Terneuzen en dus feitelijk overleg voeren over de verdere aan pak. „De grens vormt hierbij geen enkel beletsel", aldus ZorgSaam. door Sheila van Doorsselaer CADZAND-BAD - Hij gaat nu door het leven als 'Theo' en na een paar maandjes aansterken in de zeehon dencrèche in Pieterburen komt de dinsdagavond geredde zeehonden pup er weer helemaal bovenop. De huiler was aangespoeld op het strand bij Cadzand-Bad, vlakbij pa viljoen De Zeemeeuw. Hij is ver noemd naar de eerste mens die hem zijn lot aantrok: Theo Tolle naar, inwoner van Retranche- ment. De zeehond was vermoede lijk zijn moeder kwijt, had een kleine snijwond en was wat verma gerd. Hij probeerde tevergeefs de zee weer in te gaan, maar door de sterke stroming en uitputting kwam hij steeds weer terecht op het strand. De strandwacht heeft geassisteerd bij de reddingsactie. De pendeldienst van de Pieterbu- rense zeehondencrèche heeft de zeehondenpup inmiddels opge haald en naar het zeehondenhospi taal gebracht. Acteurs en figuranten van de Zeeuwse politie nemen afscheid van elkaar nadat ze zojuist een 'huiszoeking' aan de Kaai in Sluis hebben gedaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63