binnenland 15 pensioenen PW zoekt 'gouden kandidaten' springt slordig om met genomen vuurwapens' 'Formatie duurt door gemor CDA nog weken' DE PEUGEOT 107 NU VANAF 6.995,-* donderdag 19 augustus 2010 beeld Ronald Visser 7 Hebben fondsbestuurders ge faald Ja, maar zij zijn niet de enigen. De complete financiële wereld ver keek zich op de ontwikkelingen. Pensioenbestuurders hebben te laat het roer omgegooid. De fond sen die nu moeten korten, zijn al langer structureel zwak. Veel ande re fondsen verkeren in de gevaren zone, en de deelnemers realiseren zich dat niet. Het is overigens niet zozeer een kwestie van verkeerde beleggingsstrategieën: beleggen in aandelen is door fondsen gekozen om rendement te genereren dat pensioenen welvaartsvast maakt. Dat dit met risico's gepaard gaat, moet nog beter doordringen tot de bestuurders en de deelnemers. doordat het registratieproces te in gewikkeld is. Het onderzoek leert ook dat moge lijk duizenden vuurwapens zijn vernietigd zonder dat is onder zocht of ze bij misdrijven zijn ge bruikt. Zo ging mogelijk waarde volle informatie verloren die had kunnen leiden' tot het oplossen van misdrijven. Politie en Justitie hebben naar aanleiding van het onderzoek de interne regels ver scherpt. Zo moeten alle korpsen dit jaar beschikken over een cen traal punt waar wapens worden in gezameld en onderzocht. Maar dit lukt niet, zegt Joustra. Nog maar eenderde van de korp sen heeft een centraal inzamelings- punt. Dat betekent dat nog steeds wapens kunnen zoekraken of te snel worden vernietigd, bevestigt Joustra. „Dat maakt me ongerust, ongeduldig. Bovendien begint het gênant te worden, omdat die bu reaus er al jaren hadden moeten zijn." Het Openbaar Ministerie zal de korpsen na de zomer kritisch vol gen om te zien of zij hun zaakjes op orde hebben, aldus Chris van Dam, hoofdofficier van justitie en nauw betrokken bij de nieuwe werkwijze. „Wij gaan ervan uit dat de politie doet wat ze heeft be loofd.", Van Dam is ervan over tuigd dat als alle korpsen zo'n ex- pertisepunt hebben, de proble men tot het verleden behoren. „Het klopt dat we er nog niet zijn", bevestigt een woordvoerder van de Raad van Korpschefs. De politie kan nog niet garanderen dat vuurwapens niet langer admi nistratief verdwijnen. „Daar wordt hard aan gewerkt. Maar dat er wa pens terugkeren in het illegale cir cuit, daar is geen sprake van." DEN HAAG - Een akkoord is nog ver weg in de formatieonderhandelin gen tussen CDA, WD en PW. Een bron die direct betrokken is bij de onderhandelingen schat dat er 'nog zo'n tweeënhalf tot drie weken nodig zijn' om alle plooien glad te strijken. Vooral de PW en CDA botsen voortdurend met elkaar. Beoogd premier Mark Rutte treedt op als 'integrerende partij', aldus de inge wijde. Het CDA staat onder druk van de eigen achterban om expli ciete garanties te krijgen dat zaken als de vrijheid van godsdienst en andere grondrechten niet in het ge ding komen. Ook moet de positie van Nederland binnen de EU bui ten schot blijven. De manier waar op die toezeggingen van de PW geformuleerd moet worden, is ech ter nog steeds onderwerp van dis cussie. van Fraassen Travelling member of the T -C group Bent u ook een liefhebber van Sail Amsterdam? Ga dan op zaterdag 21 augustus a.s. met ons mee naar de IJhaven in Amsterdam. We zijn daar rond 13:00 uur. Tegen 22.30 uur, na het vuurwerk, gaan we terug richting Zeeland Prijs: €24.50 p.p. Voor meer informatie zie de website. TEL: 0118 43 44 33 info@vartfraassentravelllrig.eu www.vanfraassentravelling.eu door Sandra Donker V olgend voorjaar doet de PW voor het eerst in alle provincies mee aan de Provinciale Sta tenverkiezingen. Indi rect worden dan ook de 75 leden van de Eerste Kamer gekozen. De score van de partij van Geert Wil- ders is van groot belang, omdat de PW het rechtse kabinet-in-wor- ding in de Senaat aan een meerder heid zou kunnen helpen. Op dit moment vormen WD, CDA en PW nog een minderheid, waar door voorstellen van de nieuwe re gering het risico lopen in de Eerste Kamer afgeschoten te worden. „We halen alles uit de kast om er voor te zorgen dat mensen in ie der geval gaan stemmen, en dan bij voorkeur op ons", aldus TWee- de Kamerlid Fleur Agema. Achter de schermen wordt door de PW hard gewerkt om kandida ten te selecteren en klaar te sto men. In Zeeland wordt in novem ber de lijst met kandidaten voor de Staten gepubliceerd. Al sinds vo rig jaar vindt de selectie plaats. Ka merleden geven elke drie tot vier weken 'les aan talentengroepjes'. „Al onze Kamerleden hebben een provincie geadopteerd waar zij moeten zorgen voor de goede op leiding van kandidaten", zegt Age ma. Hoeveel leerlingen de klasjes tel len, wil Agema niet zeggen. Vol gens haar kan de partij zeker nog 'goudklompjes' gebruiken." De aantallen fluctueren. „Er komen nog steeds nieuwe mensen bij, maar er vallen er ook weer af" Agema geeft, net als Geert Wilders en zijn secondant tijdens de onder handelingen Barry Madlener, les aan de kandidaten voor de Eerste Kamer. Agema benadrukt dat de partij niet op zoek is naar 'broodpolitici', mensen die de PW vooral zien als een opstapje naar een goedbelegde boterham. De PW werft niet ac tief onder leden van andere par tijen, zegt Agema, maar overstap pers zitten er wel bij. De nieuwe fractie van de PW zal de komende periode beslissen wel ke structuur de partij moet krij gen. Formeel bestaat nu alleen de Vereniging Groep Wilders (opge richt 30 maart 2005), waarvan Wil ders het enige lid is. Sympathisan ten kunnen op dit moment alleen bijdragen doneren. Er wordt bin nen de fractie ook gesproken over het oprichting van een jongerenaf deling. „Wij hebben onze energie eerst ge stoken in de vorming van achter eenvolgens fracties in de Tweede Kamer, het Europees Parlement, de gemeenteraden, Provinciale Sta ten en de Senaat. Binnenkort is het de beurt aan de partijvorm", al dus Agema. NU IN DE BIOSCOOP PEUGEOT MOTION fx EMOTION Deze octie loopt t/m 31 ougustus 2010 In genoemde consumentenodviesprijs is de bonus-molusregeling op bosis van de CO, uitstoot verwerkt. Getoond model kon ofwijken von de werkelijkheid. Vraag uw dealer naor de specifieke voorwaarden en mogelijkheden. Wijzigingen voorbehouden Bij Peugeot krijgt u tijdelijk 1.000,- korting op een nieuwe Peugeot 107. En is uw inruilauto uit '97 of ouder, dan krijgt u 'n extra inruil- premie von 995,-. Daarnaast betaalt u op de Peugeot 107 géén wegenbelasting. Dat klinkt goed! Voor het complete verhaal gaat u naar de Peugeot-dealer of kijk op www.peugeot.nl PEUGEOT» Gem. verbr.(afh. van type motor) l/l00 km: 4,5-4,6; km/l: 22,2-21,7; CO,' 106-107 gr/km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5