(Jvee de ware erfenis van ^on Quixote B oei Is w- vriend worden OvSBfonds Programma 2010-2011 Theater De Wegwijzer "£n het krankzinnigste van alles is het leven te xien zoals het is in plaats van te zien zoals het zou moeten zi/n..../ Steeds duidelijker wordeh de contouren zichtbaar van de ingrijpende veranderingen van de infrastructuur op Walcheren, wat zal leiden tot een sterke verbetering van de verkeersstroom. Een aantal inwoners heeft deze verbetering ervaren als een bedreiging en sommige kleine kernen zien het als een verdere beperking van hun bereikbaarheid. Inmiddels is het project zover gevorderd dat we eind 2010 onder het Kanaal door Walcheren door kunnen rijden. Om op artistieke wijze te laten zien dat een dreiging ook kansen kan bieden heeft Theater De Wegwijzer de uitdaging aange nomen om dit verhaal van Don Quixote op te voeren op locatie nabij het nieuwe aquaduct. Deze 'Man van la Mancha' wordt ook nog eens een zeldzaam samenwerkingsproject van mensen van allerlei kaliber. In de hoofd rollen een acteur (Peter Faber), een singer/ songwriter (Ruud Hermans) en een cabaretière (Sophie van Hoytema) die aan gevuld worden met Zeeuwse (amateur-) toneelspelers, met de beste Zeeuwse zang stemmen, met de beste Zeeuwse dansers en met een harmonie van nationaal niveau. Professioneel, semi-professioneel of amateur, allemaal met de passie een Don Quixote waardig. script: Dale Wasserman (musicalversie) tekst: Joe Darion muziek: Mitch Leigh regie: Willem Nijssen arrangementen muziek: Rieks Veenker Deze productie is mogelijk gemaakt door de Stichting Vrienden van Theater De Wegwijzer i.s.m. met Rijkswaterstaat Zeeland en KUN57 Foto Marcelle Davidse. Met dank aan Kraanverhuur Melis Middelburg. Cervantes, de beroemde schrijver, die in de gevangenis wordt gesmeten. Dat is geen fictie. Dat is écht gebeurd. Meerdere keren. Eén keer 5 jaar lang, in een Algerijnse gevangenis. Gegijzeld omwille van een interessant losgeld, dat zijn familie ondertussen wanhopig bij elkaar probeerde te krijgen. Nadien nog verschillende keren doorzijn broodheer, de Spaanse overheid. Het leven toen in de gevangenissen was hard en zonder rechten. Cervantes heeft de opperste ellende dus echt wel in de ogen gekeken. En hij heeft hem vooral veelvuldig gezien in de ogen van zijn medegevangenen. Overleven was alleen voor de sterken, voor wie tegen de klippen op onverwoestbaar kon blijven geloven in een levensdoel. Cervantes deed daar zijn idealen op over een rechtvaardiger maatschappij. En hij had reeds als jongeling zijn scherpe en vlotte pen. Vanwege de Inquisitie leek het hem beter om zijn visioenen van een mooier en eerlijker leven in de mond te leggen van een halve zot. Zo werd 'De vernuftige edelman Don Quixote van La Mancha' geboren, in de gevangenis van Sevilla. In de musical 'Man van la Mancha' zit heel veel (auto)-biografisch materiaal. Er lopen twee verhaallijnen kriskras door elkaar. De ene lijn, de meest versnipperde, vertelt hoe Cervantes (weer eens?) in een gevangenis belandt en daar in een schijnproces wordt 'ontgroend'. Het andere verhaal is zijn verdediging, zijn pleidooi. Dat verhaal vertelt over de arme landjonker Alonso Quijana, die door te veel lezen de kolder in zijn kop heeft gekregen. Daardoor denkt hij nu dat hij een dolende ridder is, geroepen om te strijden tegen onrecht. Deze naïeve Don Quixote gaat daadwerkelijk op pad, met zijn buurman-boer Sancho Panza als schildknaap. Hij vecht tegen de overbekende wind molen, droomt zijn onmogelijke droom, reikt naar de onbereikbare ster en kan in een kroeghoertje een jonkvrouw zien. Zijn edele jonkvrouw Dulcinea. Ondertussen is de familie van Alonso Quijana radeloos en bedenkt manieren om hem terug te halen, tot rede te brengen en de schamele erfenis te redden. En dat lijkt te lukken. Maar op het laatste nippertje blijkt de onmogelijke droom dan toch sterker dan de realiteit. Zonder twijfel is Don Quixote de hoofdpersoon van zijn verhaal, en is Sancho Panza een belangrijke en humoristische tegenspeler. Maar er is nog een heldin, die vaak een beetje over het hoofd wordt gezien. Dat is Aldonza, het kroeghoertje tegen wil en dank. Zij veracht mannen en haat het leven, dat zij -kansloos als zij is- beschouwt als de grootste misdaad. Maar ergens heeft ook zij, net als ieder mens, een kwetsbare plek waar de droom nog mag bestaan. En zij durft zich daar te laten raken door die halve zot, die met zijn wijze helft zulke ware en mooie dingen zegt. Als Don Quixote weer Alonso Quijana is geworden, en uitgeput door zijn avonturen op sterven ligt, vindt zij hem terug. Zij aanvaardt de naam die hij haar heeft gege ven, is voortaan Dulcinea. Zij is vastbesloten'als enige echte erfge name de onmogelijke droom levend te houden. De gevangenen vinden het een prachtig verhaal. Zij zijn er van overtuigd dat zo'n fantastisch dichter en straatartiest zich ook voor de echte rechtbank wel zal weten te redden. En inderdaad heeft Don Quichotte het tot op vandaag allemaal overleefd. Omdat zijn publiek zich telkens weer durfde laten raken en bleek te kunnen geloven in die onmogelijke droom. Willem Nijssen /loctuiemuzioUthenter nabij de toerit nieuw aquaduct ^^ampoort (zijde Nw.- en St. Joosland) donderdag 9 t/m zaterdag 11 september, 20.00 uur; zondag 12 september, 15.00 uur, entree 12,50 Reserveren: www.theaterverkoopzeeland.nl informatie en route: www.demanvanlamancha.nl R ON IJK CROO r RASENBERG KRAANVERHUUR IUKELIS f m WMiddelburg bv F?AAI Ramen GLAS - EN TIMMERWERKEN DEUREN KOZIJNEN HOUTROTRERARA TIE O Strukton Civiel Projecten Martens en Van Oord Prins Bcrnhard Cultuurfonds 8RKKER sued recht 1 verhuurt bijna alles! Provincie Zeeland VAN DEN HERIK SUEDRECHT vr. 17/09 Devon Sproule - Paul Curreri vr. 24/09 Martin Simek za. 25/09 Hautekiet en De Leeuw do. 07/10 Kathinka Polderman vr. 08/10 Leoni Jansen do. 14/10 Otis Gibbs vr. 15/10 Miquela Passion wo.20/10 Lebbis do. 21 10 Skinner, Williams en Morris vr. 22/10 Soetkin Collier za. 23/10 Trio Guus Westdorp wo.27/10 Micha Wertheim vr. 29/10 Julya Lo'ko Erwin van Ligten za. 06/11 Dick van Altena wo. 10/11 Guy Forsyth do. 11/11 Mark van de Veerdonk vr. 12/11 Spoor za. 13/11 Sjaak Bral vr. 19/11 Dat hakt erin za. 20/11 Clementine wo. 24/11 Greg Trooper za. 27/11 Robbert Jan Proos vr. 03/12 Deux Accords Diront za. 04/12 André Manuel vr. 10/12 De Kern za. 11/12 La Pat vr. 17/12 The Pines zo. 19/12 Regina Albrink do. 30/12 Ad van Meurs Friends za. 08/01 Luider Van Donselaar zo. 09/01 Avalanche Quartet vr. 14/01 Francois Chabanat za. 15/01 4Tuoze Matroze do. 20/01 Joy Kills Sorrow za. 22/01 Winterjong 29/30/01 Huub van der Lubbe za. 05/02 Amsterdams Kleinkunst Fest. do. 10/02 Martyn Joseph za. 12/02 Wortel slaat door vr. 18/02 Dietrich vr. 25/02 Kees Torn do. 03/03 Twilight Hotel za. 05/03 Robert Jan Slips wo.09/03 Paul Batto Ondra Kriz vr. 11/03 Piepschuim. vr. 18/03 BASta! za. 19/03 Jan Rot hertaalt Randy Newman do. 24/03 Zwieg Stille za. 26/03 Kathenka Woudenberg do. 31/03 Jodymoon vr. 01 /04 Eric Vaarzon Morel do. 07/04 Cam Penner Jon Wood za. 09/04 Pieterse en Van Pamelen vr. 15/04 Geen Familie zo. 17/04 Liszt vr. 22/04 Chanson sans paroles do. 12/05 Cahalen Morrison za. 14/05 Hermans Van der Griend za. 21/05 Souldada do. 26/05 Rita Hosking vr. 10/06 John Fullbright Informatie en reserveren: www.theaterdewegwijzer.nl Wanneer u nu beslist om vriend van Theater De Wegwijzer te worden, krijgt u bovenop alle andere voordelen 2 kaarten voor De Man van La Mancha cadeau. Kijk op www.theaterdewegwijzer.nl en meldt u aan onder de rubriek vrienden of met onderstaande bon. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon E-Mail: (minimaal 29,75) Vriendenbijdrage: j*Ik wil graag op de hoogte worden gehouden per email van het actuele aanbod. Aankruisen indien van toepassing. Stuur de bon naar: Theater De Wegwijzer, Molenweg 25, 4339 AA Nw.- en St. Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52