41 binnenland tobs Roer te laat om bij VOORDELIGE Rondreizen SPANJE 'Politie in beslag Campers weggestuurd bij sluizen fondsen Waarschuwingen voor directeur privékliniek Gevangene 1,5 jaar na verlof opgepakt Politie onderzoekt fatale brand Sietske H. blijft in beperking vastzitten PAUL KUSTERS JT^josenihenkzijnopvai^AKITIE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 9 donderdag 19 augustus 2010 EINDHOVEN Het tuchtcollege in Eindhoven heeft twee waarschuwingen gege ven aan een dermatoloog. Hij is me disch directeur van een privékli niek met vestigingen in het land. In weerwil van wat in de bijsluiter stond, injecteerde de arts een pa tiënte onder de ogen met rimpel- vuiler Aquamid. Bij andere patiën ten handelde hij 'onzorgvuldig'. GOIRLE Een 21-jarige man uit Goirle die na verlof uit de gevangenis niet terug keerde en anderhalf jaar uit han den van de politie wist te blijven is maandagnacht opgepakt in Oirschot. Agenten in burger over meesterden hem. De man moet vijfjaar zitten. De man zat in de Pe nitentiaire Inrichting Maashegge in Overloon toen hij verdween. DELFGAUW De politie onderzoekt of er opzet in het spel is bij de woningbrand in Delfgauw, waarbij in de nacht van dinsdag op woensdag een va der (37) en zijn driejarige dochter omkwamen. De moeder van het kind kon zichzelf in veiligheid brengen. De politie onderzoekt of er relationele problemen ten grond slag liggen aan het drama. LEEUWARDEN Sietske H. (25) uit het Friese dorp Nij Beets, die wordt verdacht van moord op vier eigen baby's, blijft voorlopig in beperking vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwar den gisteren besloten. Het voorar rest is met negentig dagen ver lengd. De vrouw was niet aanwe zig bij de zitting, die achter geslo ten deuren plaatsvond. VELSEN - De politie is gisteravond druk bezig geweest tientallen cam pers weg te sturen bij de toegangs weg naar het Sluiseiland in IJmui- den. Campers mogen in dit gebied niet staan, aldus de politie. Veel ei genaren wilden hun kampeerwa gens dicht bij de sluizen neerzet ten om vanochtend de Sail In Para de te kunnen bekijken. EN WAAR IS HET TOILET ALL EXCLUSIVE TOOS EN HENK NL "I Waar zitten de problemen? -®- Er gaan allerlei geruchten. Het betreft kleinere fondsen die al lan ger diep in de problemen zitten. Ze hoopten op renteherstel. In plaats daarvan daalde de rente en werd de situatie onhoudbaar. Voor veel meer fondsen komt korten op pensioenen dichtbij als de rente en de aandelenkoersen zo laag blij ven als ze nu zijn. Lopen 'verzekerde regelingen' ook gevaar? Er zijn veel verzekerde regelingen afgesloten door ondernemers: ze sluiten een contract met een parti culiere verzekeraar voor het pen sioen van hun personeel, waar voor gewoon premie wordt be taald. Het opgebouwde kapitaal wordt echter door de verzekeraars veel minder in aandelen belegd, omdat ze een garantie afgeven hoe veel ze uitkeren. Ze kunnen dus veel minder risico nemen dan pen sioenfondsen. 3 Hoeveel geld kost dit? De korting varieert van 1 tot 14 procent. Aanvullende pensioe nen komen bovenop de AOW, en worden bruto uitgekeerd. Verlies wordt daarna niet meer goed ge maakt, tenzij het fonds zich specta culair herstelt. De pijn zit ook bij werkende deelnemers: hun op bouw wordt met hetzelfde percen tage gekort, wat een veel lagere uit kering geeft. Zij kunnen niet meer doen dan extra sparen om toekom stig koopkrachtverlies op te van gen, of langer doorwerken. 4 Waarom gaat de premie niet verder omhoog? Dat is de afgelopen tien jaar al ge beurd bij vrijwel alle fondsen. De door Maurice Wilbrink en Sal Stam premies moesten 'kostendekkend' worden, maar nu blijkt dat ze dat - met de huidige rente en rende menten - opnieuw niet zijn. Bij werkgevers en werknemers heerst echter het gevoel dat het plafond nu is bereikt. Hogere premies tas ten de winst aan van bedrijven, en kost de werknemer koopkracht. Bovendien belast het de schatkist: de overheid is als werkgever een, hele grote premiebetaler. 5 Blijft het bij het kh fondsen dat moet Veel fondsen hebben problemen die steeds acuter worwjpaarmate de huidige malaise oppljfman- ciële markten voortdu'iM. Mare Heemskerk van adviesc|ganisai Mercer wijst erop dat er fondse zijn die nu een herstelplan uitvoe ren, waarbij ze uitgaan van 6 pro cent nominaal rendement in de ko mende jaren. Als ze niet verder'ko men dan 4 procent, dan moeten 'x ze toch extra maatregelen nemen, zoals korten op de pensioenuitke ringen. Doen ze het niet, dan komt de rekening eenzijdig te lig gen bij de werkende deelnemers. U Moet het stelsel op de schop? Het pensioenstelsel is com plex, de maatscha'ppelijke belan gen zijn enorm, en dus is een pen sioenrevolutie niet te verwachten. Veranderingen gaan stapje voor stapje, ook al zou het sneller moe ten, zegt Casper van Ewijk, on der-directeur van het Centraal Planbureau. Hij vindt het raar dat fondsen nu wachten met ingrij pen tot ze niet anders kunnen. Hij pleit voor een stelsel waarbij een fondsbestuur positief of negatief indexeert. Korten op rechten vindt dan eerder plaats dan nu. Men wacht niet meer afin de hoop dat het tij keert. De deelne mers moeten dan wel veel duidelij ker op de hoogte zijn van de risi co's. Ook zouden jongeren anders behandeld kunnen worden dan ouderen. Hen kun je harder kor ten, omdat ze meer tijd hebben de schade goed te maken. Ouderen hebben die niet. Nergens voordeliger! Incl. 5 dagen aan de Costa del Sol! 8-daagse rondreis o.b.v. ontbijt en 4 x diner Vertrek: van 2/9/10 t/m 31/3/11 vele gegarandeerde vertrekdata met o.a. Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba en Granada incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en Ned.sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/35682 15-daagse rondreis o.b.v. ontbijt en 11 x diner Vertrek: van 2/9/10 t/m 24/3/11 gegarandeerd vertrek sept. en 28/10! met o.a. Cadiz, Gibraltar, Sevilla, Arcos de la Frontera, Córdoba en Granada incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en Ned.sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/38125 en /38126 15-daagse excursiereis o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 9-23/9, 7-21/10 verblijf in 4-sterren hotel aan de Costa del Sol, bezoek aan o.a. Malaga, Gibraltar, Granada, Sevilla en Nerja incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en Ned. sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/35057 Prachtige combinatiereis! 15-daagse rondreis o.b.v. ontbijt, 1 x lunch en 11 x diner Vertrek: 30/9, 14-28/10 gegarandeerd vertrek: 30/9 en 14/10 met o.a. Granada, Sevilla, Cadiz, Fès, Marrakech, Casablanca en Rabat incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en Ned.sprekende reisleiding S Zie www.kras.nl/74726 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of S fPfZC/l Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. DEN HAAG - In beslag genomen vuurwapens kunnen bij de politie zoekraken of worden vernietigd zonder dat is onderzocht of ze bij een misdrijf zijn gebruikt. Een nieuwe werkwijze die dit moet voorkomen, is nog lang niet water dicht. Dat stelt Yme Joustra, voor zitter van het Landelijk Platform Vuurwapens (LPV), een samen werkingsverband van politie, justi tie, marechaussee en douane. Het slordig omspringen met vuurwa pens heeft jarenlang geduurd, blijkt uit het rapport Vuurwapens weg? van de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid (IOOV) en de Auditdienst van het ministerie van Binnenlandse Zaken. In beslag genomen wapens beho ren uiteindelijk te worden vernie tigd. De inspectie onderzocht in 2007 de werkwijze en stelde vast dat wapens op papier zoekraken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4