in Kamperland Beoordeling middelburg ZWARTVOET INDIANEN avonturen van een zeeuwse V<" zamelaar Entourage: Bediening: Horen, zien en ruiken: Conclusie: De Jagklub is er nog niet, maar als uitbater Denny Rombout zijn woorden waarmaakt, wordt het een 'place to be'. De Jagklub zit in een overgangs fase. Die gedachte overviel ons na afloop van een avond je uit eten in het restaurant aan de Uithaven in'Kamperland. We werden daarin ook nog eens gevoed door uitbater Denny Rombout zelf. Hij zei dat de Jagklub een omschakeling wil maken naar Jachtclub. De keuken zal internationaler worden. Het is altijd goed om te kiezen voor één stijl. foto's Willem Mieras De Jagklub is bijzonder in veel opzichten. Vóór het restaurant staan nieuwe lounge- stoelen, met tafeltjes waarin een (nep?)vuurtje kan branden. Het is netjes en hip. Het restaurant is op de eerste ver dieping van een strak gebouw dat in blauw-grijs is opgetrokken. Het buitenter ras heeft een verschuifbaar zonnedak. Binnen overheersen de kleuren bruin en - zwart en daar komt Afrika tot leven. Aan de muur hangen koppen van wilde beesten en Afrikaanse maskers. De Jagklub kortom is een verzameling van stijlen. We krijgen een tafeltje op het buitenterras waar we uitzicht hebben op de voormalige landbouwhaven. Er is nu bedrijvigheid van watersporters en dat kijkt prettig weg. We zien aan de einder nog net de bebos sing van de Goudplaat, waar we een mooie natuurwandeling hebben gemaakt. De binnenkomst is wat schoorvoetend. Het duurt even voordat we een menukaart krijgen en het duurt erg lang voordat we ons eerste drankje krijgen. Dat ligt niet aan Meyke van Halst, een jonge serveerster, die met een ontwapenende glimlach kri tiek absorbeert. Ze is een gastvrouw in spe en snelt naar de bar om de drankjes te ha len. We beginnen met een uiensoep (4,75 eu ro) en vissoep (7,50 euro). De soepen mo gen voor ons heter geserveerd worden. De uiensoep is donker, bijna zwart en stukjes ui ontbreken. Het is niet de lekkerste uien soep die we ooit gegeten hebben. De licht-oranje vissoep is goed gevuld. De gar nalen zijn nog knappend en de vis is niet doorgekookt. Een compliment aan de kok. De trage start is intussen ruimschoots goed gemaakt. Meyke houdt het tempo in de ga ten. Het vlees van de pikante spareribs (17,50 euro) valt van het bot. Op het bord liggen nog een gepoft aardappeltje (lekker) en salade. Dat is helaas dezelfde salade die apart wordt geserveerd. Dat is toch een zwaktebod. Het andere hoofdgerecht 'tok, tok' (15,00 euro), bestaat uit twee kippen bouten. Als extraatje is een zoet-zure saus in een bakje toegevoegd. De kippenbouten zijn wat aan de droge kant, maar zijn wel weer smaakvol gekruid. Ik heb trouwens meer dan voldoende aan een kippenbout. De andere gaat onaangeroerd terug naar de keuken. De frites is lekker, maar we den ken dat hij niet ambachtelijk bereid is. 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsmuseum.nl Uitzicht op de voormalige landbouwhaven en de Loungehoek. Bij het vertrek zegt Denny Rombout dat we over een halfjaartje terug moeten ko men als de vernieuwde jagklub haar deu ren opent. De nieuwe chefkok is pas aan zijn eerste week bezig bij de Jagklub. „Roe ven was chefkok bij Perry's Beach Club. Hij staat nu hier en de keuken borduurt nog even voort op de oude kaart. Maar bin nenkort zal de kaart internationaler zijn en natuurlijk verloochenen we de Afrikaanse keuken niet met bijvoorbeeld een 'braai'." De Jagklub wil een bijdrage leveren aan de levendigheid in Kamperland. Af en toe zul len er dj's en bandjes uitgenodigd worden. Aan de Uithaven liggen ook nog het Zeeuws Planetarium en laser- game Zeeland. Kijk daarvoor op www.uithaven-kamperland.nl De stu wende kracht is Alex de Zwart. „Hij zet Kamperland op de kaart. Ik heb diep respect voor hem", zegt Meyke. Café-restaurant de Jagklub, Uithaven 6, 4493 BJ Kamperland. 0113-371053, www.jagklub.nl In het hoogseizoen alle dagen geopend. De Jagklub moet een bijdrage leveren aan de levendigheid in Kamperland. In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit: De Jagklub Uithaven jb 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49