Kindje Mosselrock overvleugelt Paris Dandies wil geen 6l Programma Watch Out! Programma Mosselrock donderdag 19 augustus 2010 door Frank Balkenende Watch Out!, het dancekind- je van het Yersekse festi val Mosselrock, viert mor gen zijn vijfde verjaardag. Als kaarsje op de taart wacht het pu bliek een spectaculaire laser- en vuur show. En natuurlijk golven harde dan ce. Een dag later zet het feest op het par keerterrein aan De Kijk Uit zich voort met Mosselrock, dat Destine en The New Shining als topacts op de affiche heeft staan. In de kringen van liefhebbers van hardsty- le en (early) hardcore heeft het dancefesti- val Watch Out! een reputatie opgebouwd. Vijf- tot zesduizend mensen reizen elk jaar naar Yerseke af om urenlang te 'raven'. „We staan inmiddels op de agenda's van vele landelijke websites zoals Partyflock. Dat trekt liefhebbers uit Zuid-Holland, Noord-Brabant en België. Onze program mering is totaal anders dan die van de Dan- ceparade in Middelburg en andere Zeeuw se dance-evenementen. Bij ons vind je overwegend de harde stijlen en in dat op zicht is Watch Out! uniek in Zuid-West-Nederland. Ook de wat oudere gabbers komen kijken. Daarnaast zie je dat organisatoren van dance-evenementen in Amsterdam ons festival hebben ontdekt. Ze komen zelfs naar Yerseke om er een banner voor hun eigen evenement op te hangen. Dat zegt toch wel iets", onderstre pen medeorganisatoren Leon Sterring en Sander van Rooij de groeiende status van Watch Out!. Sander komt zelf uit het Zuid-Hollandse Zevenhuizen en behoort als gepassioneerd danceliefhebber nu tot de harde kern van de organisatie. Het dancefestival vindt plaats onder de vleugels van de Stichting Mosselrock, die zaterdag al voor de negentiende keer een muziekfestival bij De Kijk Uit in Yerseke op touw zet. Hoewel het dancekindje.net vijf is geworden, heeft het qua bezoekers aantallen moeder Mosselrock overvleu geld. De stichting zit daar absoluut niet mee. Voorzitter Anja van Ast: „Beide festi vals zijn gratis toegankelijk. Naast sponso ring komt de opbrengst vooral uit de ver Watch Out! trekt elk jaar vijf- tot zesduizend danceliefhebbers naar Yerseke. koop van drankjes en etenswaar. Op Watch Out! is het drukker, wordt er meer gedronken en gegeten en zijn de inkom sten dus hoger. Dat geld is hard nodig als je werkt met een begroting van zo'n 40.000 euro. Ja, we redden het tot nu toe Vrijdag 20 augustus, Yerseke, parkeerterrein bij de De Kijk Uit (Burenpolderweg), 19.00 tot 02.00 uur. Entree gratis. MC Rems met visuals van VJ Johnny Alkyme Vek, Yerseks duo dat debuteert Underground Madnezz WantedOnez D-Block Sr S-Te-Fan Dj Panic Evil Activities Nosferatu www.watch-out-yerseke.nl elk jaar. We hebben geen winstoogmerk, quitte is voldoende. De enige voorwaarde voor twee succesvolle festivaldagen is mooi of in elk geval droog weer." Warm wordt het morgen. Het jarige Watch Out! belooft naast toppers als DJ Pa nic, Evil Activities, D-Block S-Te-Fan en Nosferatu een netvliesverschroeiende la ser- en vuurshow. Sander van Rooij: „Vo rig jaar hadden we voor het eerst een laser. Nu een hele batterij, compleet met vuuref- fecten. In de wijde omtrek kunnen ze zien dat er iets gebeurt in Yerseke..." Mosselrock tapt zaterdag als van ouds uit het pop- en rockvaatje. Destine is de grote naam. De deels Zeeuwse band stond op het hoofdpo dium van Pinkpop, sloot een platencon tract bij Sony en scoorde een hit met de single Stars. De punkpopformatie heeft in middels een Europees toernee achter de rug. De verrassing zou echter wel eens The New Shining kunnen zijn. Het nieuwe al bum Hedges against the Night oogstte lo vende reacties. Rocksession, met Zeeuw Jeroen Polderman achter de drumkit, sluit het festival af met stevige rockklassiekers. Steve Conté van The New York Dolls zou meedoen, maar moest afzeggen. Zaterdag 21 augustus, Yerseke, parkeerter rein bij de De Kijk Uit (Burenpolderweg), 15.00 tot 01.00 uur. Entree gratis. Volt Violin, winnaar Zeeuwse belofte 2010 Donder, dialectrock Forbidden Planet, mix van stoner en grunge Rebelstar, hardrock The New Shining, rock met knipoog naar Foo Figthers en U2 No Point, covers op het kleine podium Destine, punkpop Rocksession, rockklassiekers met zangeres Ir ma van Pamelen www.mosselrock.nl Paris Dandies, met (vlnr) Ramon Rambeaux, Dany Lademacher, Dirk Vermeij en Ivo Severijns. cher. „Ik had wat demo's liggen en die nam ik mee naar de Wisseloordstudio. Met Dany heb ik de nummers uitge werkt", zegt Verweij. Het resultaat was het debuutalbum Le Boudoir Rouge uit 2002. De band tussen de twee muzikanten is bij zonder. Lademacher noemt de samenwer king met Vermeij een voltreffer zoals hij die al eerder had met Herman Brood en Emile den Tex. „Dany en ik zijn een soort tweelingbroers. We kunnen uit het niets zomaar hetzelfde dansje doen of deuntje zingen. Ook muzikaal voelen we elkaar zo aan. Dat is trouwens ook met bassist Ivo Severijns en drummer Ramon Rambeaux door Mischa Beckers Paris Dandies herbergt drie muzikan ten uit de voormalige Wild Romance van Herman Brood. Echter, een Brood naspeelband, dat zijn ze niet Paris Dandies brengt melodieuze liedjes en stam pende rock-'n-roll van eigen makelij zoals te horen op het album Paris Dandies dat in 2008 uit kwam. Zondag speelt de band tij dens het Survivorsland-festival in Middel burg. Paris Dandies ontstond uit een spontane samenwerking tussen singer-songwriter Dirk Vermeij en gitarist Dany Ladema-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42