5 blik Vijfde editie festival Watch Out Yerseke Dorpsomroepers Middelburg aan LEESVOER prijzen A 9 w" donderdag 19 augustus 2010 Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzondere Middellandse Zeetuin, Middel- burgseweg 17 in Buttinge (Crijpskerke), met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Deze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal restant van een Middeleeuwse kerk. Openingstijden: vrij dag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: 5,- euro p.p. Rondleiding groe pen op afspraak. Colijnsplaat Kinderactiviteit: kunstwerk of sieraad maken. Iedere donderdag, vrijdag en zaterdag in de thee tuin van winkel De Kleine Deugniet in de Voorst raat 26 kunnen kinderen hun eigen kunstwerk of sieraad maken van zeepsteen. Oostburg Nachtmarkt. De marktkramen zullen tijdens de nachtmarkt van af 17.00 uur opgesteld staan op het Ledelplein, de Markt, in de Burchtstraat en in de Erasmustraat. Veel ondernemers zijn bereid om deze avond open te blijven tot 22.00 uur, enkele ondernemers heb ben toegezegd samen met de marktkooplieden door te gaan tot 24.00 uur. kundige gids leidt u rond in de Abdijkerken, de rooms-katholieke kerk, de Casthuiskerk, de Doops gezinde kerk en de synagoge. Elke donderdag t/m 2 september, aanvang 13.30 uur. Aanmelden bij de balie in de Wandelkerk, ingang links van de Lange Jan (de Abdijtoren). De kosten bedragen €4,00 per persoon. Oostkapelle Natuur halfuurtje bij Terra Maris. Een natuurmo- mentje voor peuters die met hun ouders of groot ouders het museum bezoeken, waarbij een bloem of diertje centraal staat. Deelname: entreeprijs museum, kinderen tot 4 jaar gratis. Melden bij de museumbalie. Duinvlietweg 6, 11.00 tot 11.30 uur. Ouddorp Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Kijk voor meer informatie op www.surfkaravaan.nl of bel naar 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Een leuke tramrit maken met een historische sto omtram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Oud dorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 11.45 uur. Port Zélande Zeiltocht Vrouwe Jannigje, vanaf Centerparcs Port Zélande. Wij vertrekken om 10.00 en 14.00 uur op dinsdag vanuit Brouwershaven, vanaf de loswal voor Landal Port Greve en op woensdag en donder dag vanaf Centerparcs Port Zélande. Prijzen voor een 3-uurs zeiltocht: volwassenen €18,50, kinderen (4-12 jaar) en 65+ €13,50. Voor informatie over het schip en de vaardagen belt U naar Vrouwe Jan nigje: 06 - 54 752 572. Renesse Concert m.m.v. Kleinkoor, Jacobuskerk, Dorpsring. Aanvang 20.00 uur. Retranchement Open excursie in natuurgebied 't Zwin. Vertrek van af het Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinover gang 1. Parkeren bij de parking G. van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement/Cadzand-Bad. Volg van af hier de borden naar De Zeemeeuw (volg de be tonnen weg bij het infopaneel over het Zwin). Deelname: 2,00 euro p.p./ kinderen tot 16 jaar 1 ,- euro p.p. Aanmelden voor deze excursie is niet nodig. Voor meer informatie: 0113-569110/ info@hetzeeuwselandschap.nl www.hetzeeuwse- landschap.nl. Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duino vergang 1, van 10.00 tot 12.30 uur. YERSEKE - Watch Out viert dit jaar haar lus trum. Dit festival vindt namelijk voor de vijfde keer plaats in Yerseke. Om dit te vie ren heeft de organisatie gezorgd voor een indrukwekkende line-up en lasershow. De muziekstijl is hardcore en hardstyle. Lokale artiesten als Alkyme Vek en Un derground Madnezz openen de avond; gro te namen als D-Block S-Te-Fan, DJ Pa nic, Evil Activities en Nosferatu sluiten de avond af De MC is MC Rems en de vi suals komen van VJ Johnny. Het festival vindt komende vrijdagavond van 19.00 tot 02.00 uur plaats op de Kijk Uit in Yerseke. De toegang is gratis. Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Entree: 4,- euro p.p. kinderen 2 t/m 4 jaar 2,- eu ro. Voor meer informatie: 0117-420400 deblauwehoeve@deblauwehoeve.nl www.deblau- wehoeve.nl. Braamdijk 21, vanaf 11.00 uur. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1. Elke dag een rondleiding om 11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Westenschouwen Van Toren naar Toren, een fietstocht (33 km) waar bij men prachtige uitzichten krijgt over bos, duin, strand, polderlandschap, inlagen, Noordzee met zandplaten en Oosterschelde met zeehonden. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westen- schouwen. Wissenkerke Bezoek wijngaard de Druivengaerde. Kom kijken, proeven en goed toeven. De wijngaard is open van 13.00 tot 17.00 uur. Dorpsdijk 2a. Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterperce- len nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de verwerking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proe ven. Prinses Beatrixhaven, vanaf 14.30 tot 16.00 uur. Zierikzee Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee, van 14.00 tot 17.00 uur. Prijs: volwassenen 18 euro, kinderen 4 t/m 12 jr 12,00 euro, kinderen jon ger dan 4 jr gratis. Kaartjes bij VW Schouwen-Dui- veland (en aan boord): Nieuwe Haven 7, 0900-2020233. Zoutelande en Meliskerke Kunstroute 'Kunst aan de Kust', diverse locaties, van 15.00 tot 21.00 uur. Tennis toss-avonden. Iedere maandag- en donderdagavond in augustus vanaf 19.00 uur. Ook open voor badgasten, leder half uur wordt er gewisseld. Kosten 5,- euro per avond. Westkapelseweg 28. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotieieelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeetondinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. MIDDELBURG - Vijftien stads- en dorpsom roepers strijden vandaag in Middelburg om de felbegeerde Zeeland Bokaal. Om die te winnen moeten ze eerst de loftrom pet steken over Middelburg; daarna mo gen ze dat ook nog over het dorp of de stad waar ze zelf vandaan komen. Een jury beoordeelt wie dat het beste doet. „Om half elf moeten we onze geloofsbrie ven overhandigen. Dat gebeurt op het bor des van het stadhuis aan de Markt", vertelt Willem de Smit namens de organisatie. De Smit is zelf dorpsomroeper in de gemeen te Borsele. De strijd om de Zeeland Bokaal duurt de hele dag. Om 09.00 uur zijn de stads- en dorpsomroepers al in Middelburg. Nadat Middellandse Zeetuin Uilenbroek in Buttinge. burgemeester Koos Schouwenaar hun ge loofsbrieven heeft ontvangen, deelt hij de opdrachten uit. „We moeten dan om 13.30 uur op het podium op de Markt Middel burg op de kaan zetten", legt De Smit uit. „Dat betekent dat we ons best zullen doen om het volk te venellen hoe mooi Middel burg is. Om 15.00 uur is de tweede sessie. Dat noemen we de vrije roep. Dan gaat het over de plaats waar de omroeper van daan komt." Om 16.00 uur vindt de prijs uitreiking plaats. De omroeperswedstrijd is één van de vele activiteiten die vandaag in Middelburg' plaatsvinden. Er is ook weekmarkt en op het Molenwater is het Zeeuws Kampioen schap ringrijden. Medewerkers van Zeeuwse boekhandels ge ven deze zomer hun boekentips. Lees alle tips terug op www.pzc.nl/zomer. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw foto in het album Zomer 2010 op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41