95.000 zeeland 13 alles op internet Schat in zicht gele zone/gelbe zone zone jaune/yellow zone parkeren verboden parken verboten stationnement-interdit no parking PZC VEEL KOOPJES EN EXTRA KORTING! beico commentaar Buitenlandse docenten op bezoek Drenkeling vermist in Haringvliet ;.v Bewakingscamera's Eerder metaaldiefstallen in Zeeland VANWE4E INTERIEURAANPASSINS donderdag 19 augustus 2010 Marktwaarde van het gestolen alu minium: ruim 95.000 euro voor 61.355 kilo. „Er draaiden toch bewakingscamera's? Is daar dan niets op te zien geweest?" Lou Schipper, bezoeker van Koffiehuis Sloehaven Beveiligingscamera's, hekken, legitimatieplicht en patrouillerende bewakers zijn niet genoeg om pro fessioneel opererende dieven(bendes) van bedrijventerreinen te houden. foto's Ronald den Dekker De MRF zet deze informatie op het internet om opkopers van me talen en ijzerhandelaren er op te attenderen wat er gestolen is. Daar komen gestolen partijen vaak te recht als ze niet meteen de lands grens overgaan. Wat de gestolen partij aluminium betreft, zal dat laatste wel gebeurd zijn, vermoedt een woordvoerster van een metaalverwerkend bedrijf in Goes. Dergelijke partijen wor den niet aan de metaalverwerkers aangeboden. „Er is een heel circuit waar wij geen enkel idee van heb- Q www.mrf.nl ben. Ik vermoed dat dit meteen over de grens is gegaan. Wij ne men onze materialen af bij de re guliere leveranciers." Dat zegt ook de directeur van de Nederlandse Metaal Unie, H. J. Keijer. „Dit was geen alledaagse partij. Dit staat zo op zichzelf Je hoort wel van kope ren bovenleiding of een beeld uit een tuin. Ik heb wel van een Bel gische collega gehoord dat het idaar vaker in deze omvang voor komt." 11 juni 2010: De politie hield drie Brabanders aan omdat ze metaal hebben gestolen. Ze reden rond 3.45 uur bij Kapelle met een volge laden aanhanger. Even later kwam er nog een tweede auto bij. Uitein delijk in Hansweert werden beide auto's en de aanhanger gecontro leerd. Er lag metaal in dat gestolen was op een bedrijfsterrein in Kapel le. Ook de aanhanger was gesto len. 25 mei 2010: Van een afgesloten terrein aan de Frankrijkweg bij Nieuwdorp werden 23 metalen rij platen gestolen. De toegang tot het terrein werd ge forceerd. De platen, die variëren in afmeting en dikte, hebben een waarde van enkele honderden eu ro's per stuk. I 17 februari 2010 De politie is een onderzoek gestart naar de diefstal van een grote hoeveelheid metaal vanaf een bedrijfsterrein in Hulst. Vanaf het bedrijf aan de Afrikaweg is 2500 kilo bronsmetaal, 400 kilo nikkelmetaal en 800 kilo vertinde koperkabel gestolen. Ook worden 20 uitlaatkatalysators vermist. De waarde van het gestolen goed loopt in de duizenden euro's. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. M. Jeras uit Arnemuiden 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. MIDDELBURG - Tachtig universitaire docenten Nederlands komen vol gende week op excursie naar ons land. Ze komen uit alle hoeken van de wereld. Ze zijn uitgenodigd lange vorststraat - goes Pal voor Vlissingen, in het zand van de Wester- schelde, rust een histori sche schat. Het is de Walcheren, het schip waarop admiraals uit het geslacht Evert- sen ooit ten strijde trokken. De ze schat is vooralsnog onbereik baar. Een historicus, duikers en overheidsinstanties bakkeleien over de vraag hoe er naar het wrak van het oorlogsschip ge zocht moet worden. Uit angst voor aansprakelijkheid bij een ongeval stelt Rijkswaterstaat zich strikt formeel op. Alleen beroepsduikers mogen voor Vlissingen het water in. Maar daar is geen geld voor. En de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, die normaal gespro ken het werk van de amateur-ar cheologen en wrakduikers steunt, houdt in dit geval de boot af. Deze impasse moet worden doorbroken. Want het zou heel mooi zijn als er resten van de Walcheren naar boven worden gehaald. Zo'n vondst zal de rij ke Zeeuwse maritieme historie nog toegankelijker maken. MIDDELHARNIS - Hulpverleners heb ben gisteren tevergeefs gezocht naar een drenkeling in het Haring vliet ter hoogte van Middelharnis. Dat liet de Nederlandse Kustwacht gisteravond weten. De zoektocht wordt vandaag voortgezet, aldus de kustwacht. Het slachtoffer raakte te water van af een zeiljacht. Hoe dat heeft kun nen gebeuren was gisteren nog on duidelijk. Het zoekgebied is gisteren vijf keer doorzocht. Vandaag zullen een dreg- en een duikteam opnieuw gaan zoeken in het aangegeven ge bied. door de Nederlandse Taalunie en komen hier hun kennis van de taal en hun vak bijspijkeren. Tij dens hun bezoek maken ze een vaartochtje door Zeeland. MOSSELRECEPTEN Laat anderen meegenieten van uw favoriete mosselrecept op: www.pzc.nl/mosselen EN VERDER Voor restaurantrecensies in Zeeland kijkt u op: www.pzc.nl/smaakvan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw leukste mosselfoto in het album www.pzc.nl/foto pspsm .vlvvg'VvgV'Vv-v TERMINALS ROT BEWAAKT Efte aèvas-cssi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3