En weg is de lading aluminium MRF zet 21 zeeland Tweede huis helpt niet tegen krimp Easy Rider (2) FLL, donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! HfM DIEFSTAL Met enige regelmaat verdwijnt er iets van bedrijventerreinen: groot materieel, flinke hoeveelheden bouwmaterialen. v* donderdag 19 augustus 2010 door Willem van Dam Hemeltje! Zouden we op onze ouwe dag dan toch nog beroemd wor den? Zuslief uit Haar lem heeft de pers aldaar het ko lommetje toegestuurd, waarin ik over onze voorgenomen reis per bromscooter naar Texel verhaal de. „Misschien leuk voor een stuk je en een fotootje", tipte ze de re dactie van het Haarlems Dagblad. Staan vriend S. te K. en ik straks poserend met onze scooters op de fraaie Haarlemse Grote Markt op de voorpagina van de oudste krant van Nederland! We lopen nu al bijkans naast onze schoenen van verwaandheid. Zelfs Cineac Oud-Sabbinge (het kleinste tv-sta- tion ter wereld!) heeft belangstel ling getoond. Met een beetje maz zel halen we ook nog de kolom men van periodieken die je vrij wel uitsluitend in de wachtkamer van tand- en huisarts achteloos doorbladert - Scootervreugd, of Mijn Brommer en ik. De voorbereidingen voor onze Batse reize zijn in volle gang. Mijn scooter is inmiddels voorzien van een paar verse bandjes, de bougie is vernieuwd, de olie op peil ge bracht, hier en daar zijn wat schroeven aangedraaid. Prettige vakantie, zwaaide de scooterher steller mij na. Ia, ja, dat moet ik nog zien. Ik vrees ernstig voor de houdbaar heid van het scootertje dat vriend S. te K. heeft aangeschaft. Hij is er zelf erg groos mee, maar het ding heeft veel weg van die scooters die meubelgiganten soms cadeau doen bij aanschaf van een bank stel. Het tweedehandsje dat hij vo rige week ergens rond Rotterdam op de kop tikte, blijkt van dubieu ze Chinese makelij. Merk: Ling- ben. Een beetje wankel apparaat, dat nu al startproblemen ver toont. „Een LingbenV', keek een scootermonteur verbaasd toen hem werd gevraagd het bromscoo- tertje van vriend S. te K. aan een vluchtige inspectie te onderwer pen. „Een Lingben, nóóit van ge hoord. Ben benieuwd of je er de Zeelandbrug mee haalt." Tandenborstel, onderbroeken en helm liggen klaar. Zondag vertrek ken we. Als die kneus van vriend S. te K. tenminste wil starten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl - - 7 Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (tk heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS> Stuur de bon naar: PZC. Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050.5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft 1 1 nadere informatie aan. door Ondine van der Vleuten Hoe steel je ongemerkt 61.335 kilo aluminium? Met enige regelmaat be richten de kranten over diefstallen van bedrijventerreinen. Zwaar bewaakte bedrijventerrei nen, vaak. En iedere keer weer roept het de vraag op: hoe kan dat? Bij Mourik (infrastructurele wer ken) aan de Luxemburgweg in Vlissingen-Oost, kijken ze er niet van op. De diefstal van vierdui zend liter diesel ligt nog vers in het geheugen. De dieven hadden een slang over het hek gegooid en aan de tank gekoppeld. Zoiets kan in vijf minuutjes gepiept zijn, met de juiste apparatuur. Na de aangif te was het 'bedankt voor de kof fie', daarna hebben ze niets meer vernomen van de politie. Vlakbij ligt een opleidingscentrum van de' politie, maar daardoor laten de die ven - Oost-Europese bendes, ver moeden de mannen bij Mourik - zich niet afschrikken. Hoe brutaler ze het aanpakken, hoe minder kans dat er vragen gesteld worden. Wie aankomt met professionele apparatuur - een vrachtwagen met een kraan erop of een heftruck - zal wel echt iets op een bedrijven terrein te zoeken hebben, is de re denering. Om 61.355 kilo aluminium te ste len, is een kruiwagentje in elk ge val niet genoeg. De dieven die in de nacht van zondag op maandag van het Verbrugge-terrein aan de Luxemburgweg 72 blokken van zo'n 720 kilo en negen bundels van 1055 kilo wegnamen, moeten geweten hebben wat ze deden. Het terrein is afgesloten met een slagboom. Beveiligingscamera's leg gen alle bewegingen op het terrein vast. Rondom het terrein staat een hek. Onder werknemers gaat het verhaal dat de dieven vrachtwa gens geparkeerd hadden aan een parallelweg, waar truckers wel va ker hun wagen neerzetten voor een tukje. Ze vielen daarom de pa trouillerende beveiligers niet op. Onder dekking van het nachtelijk duister zouden de mannen het hek hebben opengeknipt en zo, door het gat, over het zand het ter rein op zijn gereden. En daarna, met de buit, dezelfde weg terug hebben afgelegd. Aan de toog van het truckerscafé tegenover het hoofdkantoor van Verbrugge, aan de Engelandweg, geeft Lou Schipper te kennen dat hij weinig geloof hecht aan die ver sie. Ten eerste: het duurt üren om zo'n hoeveelheid te laden. Ten tweede: voor zo'n hoeveelheid moeten er drie vrachtwagens no dig zijn geweest. Ten derde: om zo veel te laden en lossen, heb je naast vrachtwagens óók een hef truck nodig. Of een vrachtwagen met een kraan erop. Ten vierde: er draaiden toch bewakingscamera's? „Is daar dan niets op te zien ge weest?" Klopt, bevestigt een medewerker van Elie Beveiliging in Goes, dat voor Verbrugge werkt. Vierentwin tig uur per dag draaien er came ra's. „Wij zien hier op de Engeland weg alles, ook wat op het andere terrein gebeurt." Schipper heeft een eigen theorie over de aluminiumdiefstal: het alu minium is wel binnengereden en afgetekend, maar niet gelost. De vrachtwagens met aluminium zijn gewoon weer weggereden. „Dat kan, want daar is geen weegbrug. En dan wordt later ontdekt dat het aluminium weg is." Zou dat kunnen? Bij het hoofdkan toor van Verbrugge Terminals., aan de overkant van koffiehuis Sloehaven, willen ze er niets over zeggen. „Geen commentaar." - 4:-—.- Al jaren staan de kranten vol met gestolen partijen metaal. Is het geen koper van treinleidingen, dan zijn het wel bronzen kunstwerken. Vooral medio 2008 was het flink raak. Ook dit weekeinde was het in het Sloegebied weer zo ver. Uit de in ternetsite van de Metaal Recycling Federatie (MRF) blijkt dat er nog steeds erg Veel metaal in Neder land gestolen wordt. De meest re cente melding is van 12 augustus en gaat over de diefstal van een partij roestvrijstalen onderdelen. mmKMMmmmmmmmmmmMmmÊÊammMmmmmmmmijm door Marcel Modde MIDDELBURG - Krimpregio's als Zeeuws-Vlaanderen hebben geen profijt van tweede woningen. Uit onderzoek van het Kenniscentrum Recreatie blijkt dat de leefbaarheid er onder de huidige omstandighe den weinig mee opschiet wanneer gemeenten vaker toestaan dat regu liere huizen door recreanten wor den gebruikt. Het woningaanbod in krimpre gio's komt onvoldoende tegemoet aan de vraag van tweede woning zoekers, aldus Suzanne van de Laar van het kenniscentrum. Een rijtjeswoning in een straat voldoet niet. Recreanten zijn meestal op zoek naar een huis in een landelij ke omgeving. Indien beleidsma kers van gemeenten en provincies daar rekening mee gaan houden, denkt Van de Laar, kan in de toe komst wellicht wel meer worden geprofiteerd van tweede woningbe- zit. De onderzoeker heeft vooral grotere verwachtingen van 'deel tijdwonen', mensen die een deel van de week in het ene en de ove rige dagen in hun andere huis ver blijven. In nieuwe appartementen complexen in Breskens, Cadzand en Perkpolder komt ruimte voor die groeiende doelgroep. Zeeuws-Vlaanderen zou zich wat dat aangaat nadrukkelijk moeten richten op het economisch poten tieel uit het Vlaamse achterland. Deeltijdbewoners nemen, meer dan recreanten, deel aan het socia le leven in de woonkern.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2