i8| zeeland Veere weigert Arduin uit huis te zetten Opnieuw Belgen te gast bij Kunstspoor Noord-Beveland Vissen vesten leggen loodje Rechtelijk vonnis wijzigt opvatting niet Spanje en Portugal 755,- Griekenland, Italië en Kroatië €1425,- West Europa vanaf Amsterdam Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 donderdag 19 augustus 2010 mmmKKÊÊÊmÊÊÊKÊÊÊÊmÊÊÊÊaÊammmmmmÊÊÊÊÊÊÊMmÊÊmm. iiiui ml. mui— m door Henk Postma VEERE - De Stichting Arduin mag het voormalige kamphuis bij de Veerse Kreek blijven gebruiken voor dagbesteding van verstande lijk gehandicapten. Datzelfde geldt voor het exploiteren van een bijge bouw als museumpje annex thee- schenkerij. De gemeente Veere blijft weigeren deze activiteiten te verbieden. De eigenaresse van een naburige woning eist al meer dan drie jaar dat de gemeente ingrijpt. Vooral huurders van haar vakantiehuisje zouden overlast ondervinden. Ze stelt dat de activiteiten van Arduin aan de Landschuurweg in strijd zijn met het bestemmingsplan. Dat staat alleen recreatief gebruik toe. De Rechtbank Middelburg tikte Veere onlangs op de vingers om dat de klacht onvoldoende serieus was genomen. Eerst draalde de ge meente met reageren, en daarna werd de klacht afgewezen zonder deugdelijk onderzoek. De gemeen te was louter afgegaan op een ver klaring van Arduin zelf. De rechtbank vonniste dat Veere de zaak opnieuw, en grondiger moest bekijken, en dat de proces kosten van de klaagster (bijna 8oo euro) moesten worden vergoed. Daarop stuurde de gemeente een controleur naar het voormalig kamphuis. Die rapporteerde dat het gebouw iedere dag recreatief wordt gebruikt door een, qua sa menstelling wisselende groep van ongeveer vijftien verstandelijk ge handicapten. Gezien de afstand tot het huis van de klaagster (8o meter), en de tus senliggende begroeiing, blijven B en W erbij dat van overlast geen sprake kan zijn. De gemeente wei gert ook de proceskosten te vergoe den. Het is de klaagster er niet om te doen Arduin te weren. Ze wil al leen minder rumoerige gebruikers, en de garantie dat het niet uit groeit tot horecagelegenheid. MWiiimiWiFii "i'illlllllMIIIWIWWilHlilWl» ilil1 EXCLUSIEF B.J CRUISEWINKEL.NL Genua, Malaga, Cadiz, Lissabon, Gibraltar, Alicante MSC Orchestra Vertrek: alleen 8 september Duur: 7 dagen Inclusief vluchten met transavia.com en transfer van Nice naar Genua v.a. Athene, Katakolon, Venetië, Dubrovnik, Kotor, Corfu, La Valetta, Trapani, Napels, Rome ms Westerdam Vertrek: alleen 13 oktober Duur: 13 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers V.a. Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Coruna, Cherbourg, Southampton, Amsterdam MSC Opera Vertrek diverse data van juli t/m september 2011 Duur: 9 dagen AMSTERDAM-AMSTERDAM v.a. €599,- Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. door Lilian Dominicus Het is een pad dat Kunst- spoor Noord-Beveland vorig jaar is ingeslagen: de uitwisseling met kunstenaars uit andere streken. In 2009 kon het publiek kennismaken met het werk van kunstenaars uit Kaprijke (B), dit jaar zijn acht kunstenaars uit Torhout (B) te gast. Ze exposeren in Galerie Kats van Lenny van Broekhoven, die zelf ook haar werk laat zien. De twaalfde editie van Kunst- spoor werkt verder volgens het oude stramien: over heel Noord-Beveland openen galerieën, tuinen, kerken en dorpshuizen de deuren en iedereen kan, naar believen, de route geheel ofgedeeltelijk bezoeken. Zelfs het strandje van Colijnsplaat is expositieruimte geworden: Matthes Straetmans (Lazy 65), van origine een graffttisprayer, creëert er met materiaal uit de zee intrigerende landschapskunst. In totaal zijn er achttien locaties met kunstenaars van divers pluimage: kunstschilders, beeldhouwers, fotografen en 3. Teun Nijkamp keramisten. Zo zijn er beelden in brons, mortel en keramiek van Frida van Overbeeke (locatie 5, Kats), foto's met een kritische ondertoon van Annelot de Regt (locatie 7, Kats), natuurtekenin- gen van Adri Karman (locatie 10, Colijnsplaat) en dromerige schilderijen van Neeltje Meer man (locatie 11, Geersdijk). Om de kwaliteit hoog te houden houdt een ballotagecommissie zich bezig met de toelating. Hofstede Galerie Lijn 3 in Geersdijk doet, bij nader inzien niet mee. „Ze vraagt drie euro entree, maar Kunstspoor is gratis. Als alle deelnemers geld zouden vragen, wordt Kunst spoor onbetaalbaar voor bezoek ers", aldus secretaris Lenny van Broekhoven van de Stichting Kunstspoor Noord-Beveland. En ja, beetje ongelukkig is het wel, geeft ze toe: tegelijk met het eerste weekeinde van Kunst spoor vindt ook de Kunst- en Natuurroute in Wemeldinge plaats, dat een gelijksoortig concept heeft met open huizen en galerieën in en om het dorp. „Maar we houden ons aan de data, omdat bezoekers gewend zijn aan het feit dat het Kunst spoor op de laatste twee week einden van augustus plaats vindt." Q Kunstspoor 2010, zaterdag 21 &28en zondag 22 29 augustus, van 11.00 tot 18.00 uur. Meer informatie www.kunstspoor.nl. Kunst- en Natuurroute Wemeldinge 2010, zaterdag 21 augustus van 12.00 tot 18.00 uur en zondag 22 augustus van 12.00 tot 17.00 uur. Meer informatie www.kunstroute.net. door Maurits Sep MIDDELBURG - In de Middelburgse vesten zijn veel vissen gestorven door een gebrek aan zuurstof. Oor zaak is de hevige regenval van eer der deze week. Medewerkers van de gemeente hebben de dode vis sen gisteren uit de vesten ge schept. „Er is zo veel regen gevallen dat de riolen het niet aan konden. Dat heeft geleid tot een overstort op de vesten. Met het rioolwater is ook een hoop viezigheid in de ves ten beland. Dat is gaan bezinken. Bacteriën en organismen hebben die viezigheid opgegeten, maar daar hebben ze zuurstof voor no dig. Het gevolg was dat er te wei nig zuurstof overbleef voor de vis sen. En er zitten veel vissen in ves ten", verklaart Manon Veroude, woordvoerster van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Volgens John Verhage van de ge meente Middelburg zitten er voor al veel karpers. Hij spreekt van 'best een aanzienlijk aantal dode vissen'. Met twee bootjes zijn me dewerkers van het realisatiebedrijf van de gemeente gisteren in de ves ten aan de slag gegaan om de ge storven dieren weg te halen. Manon Veroude van het water schap benadrukt dat in de vesten geen sprake is van botulisme. „Dan heb je het over bacteriën waar vissen aan doodgaan. Dat is nu niet het geval. Dat regen- en rioolwater wordt geloosd op opper vlaktewater is volgens Veroude niet vreemd. „Het riool kan maar een bepaalde hoeveelheid water aan. Als er meer is, zoekt het wa ter zijn eigen weg." Het komt vol gens haar niet vaak voor dat er een overstort plaatsvindt van rioolwa ter op de vesten. „Maar het komt ook zelden voor dat er in zo'n kor te tijd zo veel regen valt." De dode vissen werden gisteren onder meer gevonden in de vesten bij de Veersesingel en achter de schouw burg. De gemeente heeft met het waterschap afspraken gemaakt over wie in zulke gevallen zorgt voor het opruimen van de dieren, vertelt John Verhage. „Binnen dé bebouwde kom doen wij dat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20