Sloop Brit is tijdelijk stilgelegd Zeeland PZC u DSB-curatoren zetten Vlissings pand te koop Konijn WALCHEREN 18 en 19 BRITANNIA Bescherming voor mozaïeken nog niet klaar 18 en19 almanak Vissen Middelburgse vesten sterven door zuurstofgebrek Donderdag 19 augustus 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De slopers van Britan nia kunnen pas morgen weer ver der met hun werk. Eerst moeten de mozaïeken van het voormalige boulevardhotel voorzien zijn van houten bekisting, die ze be schermt tegen vallend puin. foto Lex de Meester Opnieuw Belgen te gast bij Kunstspoor Noord-Beveland Tip? walcheren@pzc.nl De sloop van de hoogbouw nader de veel sneller dan was voorzien, zodat het tijdschema van de ge meente in de knoei kwam. De tim mermannen zouden het werk van kunstenaar Louis van Roode im mers volgende week komen af schermen. En omdat zij pas giste ren beschikbaar waren, zijn de slo pers tot die tijd gewoon doorge gaan met hun werk. Dat daarbij wat steentjes sneuvel den, had de gemeente intussen ook al geconstateerd. "Maar ze zijn niet onherstelbaar beschadigd", sust voorlichter Mirjam Jongejan. "Ze moesten toch geconserveerd worden." De werklui hebben de bekisting gisterochtend snel in elkaar getim merd, maar eenmaal ter plaatse bleek het toch niet genoeg te zijn. Daarom trekken ze er vandaag nog een dag voor uit. Dat betekent voor de slopers dat zij twee dagen 'kunnen weg gooien'. De machinisten zaten er gisteren dan ook beteuterd bij op een boulebankje. Keken hoofd schuddend toe hoe de woordvoer der van de 'Vrienden van het Brit', Toon Poppe, het hotel binnen drong en op de derde etage triom fantelijk stond te zwaaien. De 'vrienden' zien hun protestac tie -bestaande uit een spandoek, pamfletten en een kort menselijk cordon- als geslaagd. Zij schreeu wen al dagen om afdekking van de mozaïeken. Toch was dat ook zon der de actie wel gebeurd, stelt Jon gejan. Uiteindelijk streven we hetzelfde doel na. Maar we waarderen hun betrokkenheid." Rond een mozaïek wordt bekisting aangebracht. Tip? redactie@pzc.nl Zoals werd gevreesd is DGA inmid dels vrijwel geheel ontmanteld. Van de 35 personeelsleden is nog maar een zestal in het kantoorge bouw werkzaam. Het verzorgt er nog de administratie voor de verze keringsportefeuille. De DSB-curatoren hebben de ver koop van het gebouw in handen gegeven van vastgoeddienstverle ner Jones Lang LaSalle. Dat bedrijf liet gisteren bij de rotonde een bord plaatsen waarop het kantoor te koop wordt aangeboden. De Qmulusgroep, die nog huurder is, kon gisteren geen duidelijkheid verschaffen over het lot van het personeel dat er nog werkzaam is. Kim is 4 jaar maar nog een echte dui melot. Als ze 's morgens uit haar dro men ontwaakt is dat met de duim in de mond. Ook als ze overdag tv kijkt, een beet je moe is, of's avonds luistert naar het verhaaltje voor het slapen gaan. Duimpje in de mond. Ze heeft al vaak gehoord dat ze daar nu toch te groot voor is. Ze laat ze praten. Tot het bezoek aan de tand arts. Hij vertelde haar uitvoerig wat de consequenties waren. Dat de voor tanden heel ver vooruit gaan staan. „Dan lijk je wel een konijn." Of ze het allemaal begrepen had? En of bleek uit het antwoord: „Dan moet ik ook in de tuin gaan slapen..." door Henk Postma VLISSINGEN - Als gevolg van het DSB faillissement staat nu ook het trotse DGA-kantoor in Vlissingen te koop. Het drie verdiepingen ho ge gebouw bij de rotonde Sloe- weg-Govert Flincklaan, dat pas an derhalf jaar geleden werd opgele verd, herbergt nauwelijks nog acti viteiten. Het nieuwe kantoor bood onder dak aan DGA Financieel Adviseurs Zeeland, dat (als onderdeel van DSB Beheer) snel na het faillisse ment werd verkocht aan de Geld- shop (een internetbedrijf van de Qmulusgroep).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19