h vandaag uitgelicht Ruud Lubbers is er ook 'Flevo staat middenin de wereld' 'Ik kom altijd sterker terug van Opwekking' 'Van Taizé krijg ik een geloofskicti' t Oud-premier Ruud Lubbers wordt op het Flevo Festival geïnterviewd over 'zijn dromen voor de toekomst van Nederland'. Want het Flevo Festival is meer dan bands alleen. Zie meer van het programma op zie: Uitgelicht op onze website donderdag 19 augustus 2010 naam: Erwin van der Linden leeftijd: 23 jaar, Zwolle Gaat voor de derde keer naar het Flevo Festival. „Ik ga vooral voor de leuke bandjes. Er komen bijzondere en ook best grote namen. Laat ste jaren heb ik bovendien vrienden gemaakt op het festi val. Er hangt elke keer een prachtige sfeer. Op Lowlands ben ik nooit geweest, maar ik denk dat het wel op elkaar lijkt. Ik ben er niet per se voor het christelijke aspect, het is ook niet heel nadrukkelijk. Je hoort het wel terug in de teksten. Maar ik zou een niet-christelijke vriend zeker meenemen naar Flevo, omdat het geen suf en saai festival is; een cliché wat bij veel mensen leeft over christelij ke evenementen. De drempel is lager dan bij Opwekking. Flevo staat middenin de wereld. De sprekers staren zich niet blind op de Bijbel, maar kijken ook om zich heen naar wat er in de wereld gebeurt. Dat levert goe de, inhoudelijke discussies op. En voorstanders van euthanasie sturen we heus niet het terrein af Met alleen bijbelteksten, sla je de plank mis. Zelfben ik zoe kende wat betreft kerk. Ik ben hier in Zwolle naar christelijke gereformeerde en vrije evangeli sche gemeentes geweest: ik houd er van om van beide kan ten wat mee te pikken." naam: Inga Grievink leeftijd: 22 jaar, Ede Is meerdere keren op de Opwek king Pinksterconferentie geweest én ook vaak op het Flevo Festival. „Ik zie twee dingen in de kerk: een grote groep jongeren dwaalt af, terwijl de andere juist zijn leven inricht rondom ge loof Een tussenweg is er vol gens mij niet echt. De Opwek kingconferentie heb ik sinds m'n veertiende vaak bezocht, al tijd met een groep vriendinnen van de kerk. Ik blijf terugkomen om een combinatie van gezellig heid en onderwijs. Mijn erva ring is, dat ik altijd sterker terug kom van Opwekking, dan ik er heen ging. Pas daar ben ik bij voorbeeld de Heilige Geest gaan begrijpen. Vriendinnen van me hebben er de keuze gemaakt he lemaal voor hun geloof te gaan, en zich te laten dopen. En het is ook gewoon erg gezellig, met zo'n grote groep. Je leert elkaar beter kennen. Je hoort op Op wekking erg veel preken en se minars, dus de inhoud is heel sterk. Ook als je maar twee of drie preken hoort, dan zit er nog veel onderwijs in. Bandjes zijn er op Opwekking eigenlijk niet veel, maar ik ben een per soon die wel van studie houdt. Flevo is wat luchtiger. Dat gaat toch meer om de muziek. Maar ook daar ben ik een keer of vijf geweest, en ik ga er dit jaar weer naartoe." naam: Rick Timmermans leeftijd: 22, Wageningen Is vier keer in het Franse oecume nische klooster Taizé geweest en zat aldaar een week in stilte. „Vorig jaar was ik tweeënhalve week in Taizé in Frankrijk. An derhalve week was ik er met vrienden en ik zat één week in stilte in het klooster. Dat deed ik omdat de drukte na een week te veel wordt: er zijn veel jongeren van rond de vijftien, zestien jaar. Maar ik deed het voornamelijk om stil te staan bij wie God is. Ik zou toen bijna gaan afstuderen en wilde kij ken: welke kant wil ik op met mijn werk en mijn leven. Nu ik een jaar verder ben, kan ik zeg gen dat ik keuzes, bijvoorbeeld wat betreft werk, heel bewust heb gemaakt. Door het met vrienden te bespreken, maar ook door het aan God voor te leggen. Ik sta nu een stuk ope ner tegenover andere christe nen en niet-gelovigen. Want het mooie is ook dat er luthera nen, agnosten en atheïsten ko men, die misschien niet naar de kerk willen maar God wel wil len kennen en daarover met an dere mensen willen praten. Je hebt meteen diepgaande ge sprekken met die heel verschil lende jongeren. Ik kan zeggen dat ik in Taizé een geloofskick krijg. Tijdens de ochtenddienst is er bijvoorbeeld tien minuten stil gebed..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11